Nieruchomości na sprzedaż w Łodzi

0
Nieruchomości na sprzedaż Łódź

Łódź, jako miasto to nie tylko nieskończenie wielka powierzchnia i setki ulic, ale także mnogość parków, mniejszych i większych oraz obecność urozmaicających widok i szare dni murali obecnych bardzo licznie na ścianach budynków. Co więcej oferuje atrakcje dla osób starszych i młodszych, a także liczne środki komunikacji miejskiej, dzięki której można być mobilnym.

Jak wybrać Internet?

0
internet

Ważne jest, aby dostawca usług internetowych zapewnił firmie płynne działanie z możliwością rozwoju w przyszłości. Oto pięć najpopularniejszych połączeń ISP:

Dla kogo ryczałt i jakie są jego zasady – prowadzenie działalności gospodarczej

0
Firma jednoosobowa

Ryczałt jest jednym z kilku sposobów rozliczania działalności gospodarcze z państwem. Jeśli planujemy założyć własną dzałalność gospodarczą lub jesteśmy w trakcie to musimy wiedzieć, że czeka nas płacenia podatku dochodowego dla osób fizycznych. Zgodnie z przepisami, przedsiębiorcy rozliczają się według zasad ogólnych (skala podatkowa 17 proc. i 32 proc.), podatku liniowego, na zasadzie karty podatkowej lub właśnie bohatera naszego dzisiejszego artykułu, czyli ryczałtu. Na czym polega rozliczenie podatku od przychodów ewidencjonowanych na jego zasadach?

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/dzialalnosc-gospodarcza-i-ryczalt-dla-kogo-i-jakie-zasady/ 

Zasady ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych

Ryczałt mogą stosować:

 • osoby fizyczne,
 • przedsiębiorstwo w spadku,
 • spółki cywilne osób fizycznych,
 • spółki jawne osób fizycznych.

Przy takiej formie opodatkowany jest przychód. Stawki zależą  od rodzaju działalności, którą prowadzimy. Można przyjąć, że widełki sięgają od 2 proc. do 20 proc.

Dla przykładu 2 proc. płaci się od przychodów ze sprzedaży przetworzonych w sposób inny, niż przemysłowy produktów roślinnych i zwierzęcych pochodzących z własnej uprawy, hodowli lub chowu.

Z kolei 20 procentowa stawka obowiązuje u osób, które są przedstawicielami wolnych zawodów takich jak np. lekarz, stomatolog, weterynarz, pielęgniarka, tłumacz czy nauczyciel udzielających korepetycji na godziny. Przy ryczałcie nie pomniejszamy przychodu o koszty jego uzyskania, ale mamy natomiast prawo do innych odliczeń takich jak rozliczenie strat z ubiegłych lat czy zapłacone składki na ubezpieczenia społeczne.

Ryczałt od przychodów – dla kogo jest przeznaczony?

Na taką formę opodatkowania możemy zdecydować się jeśli zakładamy firmę lub też przechodzimy na ryczałt, w przypadku kiedy już prowadzisz biznes. Jeśli chodzi o ten drugi przypadek to dopuszczalny jest on, jeśli nasze przychody w poprzednim roku nie przekroczyły równowartości 250 tys. euro w złotówkach. Istnieje wyjątek, który dotyczy przedsiębiorców, którzy wystartowali z działalnością w konkretnym roku podatkowym i nie używali wcześniej karty podatkowej. W takiej sytuacji nie obowiązuje ich limit 250 tys. euro przychodu do końca roku. Na ryczałt mogą zdecydować się również osoby, które zarabiają na najmie lub dzierżawie. Dodatkowo nie muszą samodzielnie wybierać tej formy podatku.Taka forma opodatkowania przyciąga uproszczoną księgowością i może być niezłym rozwiązaniem dla małych działalności, jednak nie każdy może z niej skorzystać.

Zobacz też: http://www.klinikafinansowa.pl/w-jaki-sposob-rozliczyc-strate-z-ubieglych-lat/ 

Technik kryminalistyki – jak nim zostać?

0
technik kryminalistyki

Taka praca i już od usłyszenia samej nazwy wydaje się bardzo ciekawym zajęciem. Z roku na rok studia kryminalistyczne stają się coraz bardziej popularne. Skąd tak duże zainteresowanie taką profesją? Przede wszystkim z mediów. Wiele słyszy się o Sherlocku Holmesie, a także powieściach kryminalnych Katarzyny Bondy czy Jo Nesbo. Taka fascynacja sprawiła, że osoba która kocha kryminały, w końcu może pójść o krok dalej i zacząć w taki sposób zarabiać na życie. Sprawa jednak nie jest tak proste jak się wydaje. W jaki sposób zostać technikiem kryminalistyki? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-technikiem-kryminalistyki/

Studia – od czego powinniśmy zacząć?

Na samym początku należy zwrócić uwagę na jeden konkretny szczegół. Powinniśmy zastanowić się czym różni się kryminalistyka od kryminologii. Nazwy są bardzo podobne, jednak na podobnym nazewnictwie wszystko się kończy. Osoba, która wybiera się na studia Kryminalistyczne, będzie w przyszłości poznawać techniki śledcze, być na miejscu zbrodni, a także szukać poszlak. Ten zaś, który uda się na kryminologie, większość swojej pracy spędzi w laboratorium. O takiej różnicy warto pamiętać już na starcie, ponieważ jest to kluczowy przy etapie wyboru kierunku studiów. Kryminalistyka zazwyczaj w nazwie ma dodane również „techniki śledcze”. Przed aplikacją na dany kierunek studiów, powinniśmy dokładnie przeczytać, jakie są wymogi, a także co dany kierunek oferuje nam i czego będzie w stanie nas nauczyć.

Czy warto wybrać się na studia?

Studia zawsze warto mieć. Wszystko zależy jednak od danej sytuacji. Na studia dzienne, ciężko będzie pójść komuś, kto utrzymuje się sam i do tego pracuje. Wówczas dobrą alternatywą są studia zaoczne, jednak często są one płatne i to niemało. Zanim jednak zdecydujemy się na złożenie dokumentów na uczelnię, wszystko powinniśmy dokładnie przemyśleć. Dobrze jest również obejrzeć dostępne w sieci filmiki, które ukazują pracę technika kryminalistyki, tak aby wiedzieć co może nas czekać.

Studia kryminalistyczne, a praca w policji

Każdy technik kryminalistyki jest również policjantem, a co za tym idzie, konieczne jest przejście wszystkich policyjnych procedur. W Polsce zobowiązuje taki schemat. Jakie wymagania stawia nam policja? Przede wszystkim, osoby składające aplikację muszą posiadać obywatelstwo polskie, a także nieposzlakowaną opinię. Dyskwalifikacja będą wszelkie odsiadki w więzieniu, a także zawieszenia. Należy również pamiętać o wykształceniu. Kilka lat temu, nie miało ono znaczenia, jednak teraz policja przyjmuje jedynie osoby, które posiadają przynajmniej średnie wykształcenie.

Zobacz też: http://www.klinikafinansowa.pl/technik-kryminalistyki-jak-wyglada-jego-praca/

Prosta średnia krocząca (SMA) w praktyce

0
Prosta średnia krocząca (SMA) w praktyce

SMA (Simple Moving Average) jest stosunkowo łatwym narzędziem analizy technicznej. Prostą średnią kroczącą najczęściej liczy się poprzez zsumowanie cen zamknięcia z określonej ilości okresów historycznych, a następnie podzielenie wyniku przez ich liczbę. Wskaźnik SMA w dużym stopniu opiera się na umiejętnym dopasowaniu wartości parametru średniej, uzależnionego od specyfiki zmian danego instrumentu.

Szafa chłodnicza Rapa – wybierz mądrze

0
szafa chłodnicza Rapa

Dostęp do wysokogatunkowych narzędzi z każdym rokiem jest coraz lepszy. Już nie musisz jechać do pobliskiej hurtowni, aby kupić niezbędne urządzenia. Wystarczy skorzystać z oferty internetowej i złożyć zamówienie. Kurier dostarczy produkty bezpośrednio pod drzwi Twojej firmy i albo zapłacisz jemu, albo dokonasz przelewu przez internet.

Skoro obecne opcje zakupowe są tak rozwinięte, nic dziwnego, że na rynku pojawia się coraz więcej producentów. Klienci z czasem mają coraz większe problemy związane z podjęciem odpowiedniej decyzji zakupowej. Czy taka szafa chłodnicza Rapa to dobra inwestycja? Czy będzie on sprawdzać się przez wiele lat w Twoim sklepie lub firmie? Odpowiedź na wszystkie Twoje wątpliwości jest o wiele bliżej, niż myślisz. Chcesz się o tym przekonać? Nasz materiał gwarantuje ogrom merytorycznej wiedzy.

Nie przepłacaj za potencjał, którego nie wykorzystasz

Często popełnianym błędem przez przedsiębiorców, jest kupowanie produktów, których nie potrzebują. Sięgają oni po rozwiązania przekraczające ich potrzeby, przez co nie wykorzystują potencjału i marnują oszczędności. Chcesz się o tym przekonać? Szafa chłodnicza Rapa będzie dobrym przykładem, gdy kupisz po prostu zbyt duży model. Im więcej będzie w niej wolnej przestrzeni, tym ciężej system chłodzenia będzie musiał pracować. Domyślasz się, co za tym idzie? Niestety, będzie tym samym pobierać znacznie więcej energii, a Twoje rachunki za energię wzrosną. Czy nie lepiej sięgnąć po model odpowiadający potencjałowi firmy i oszczędności przeznaczyć na jej rozwój, np. marketing? Oczywiście, że tak!

Podjęcie decyzji z pomocą specjalistów

Mimo wszystko nie wiesz, która szafa chłodnicza Rapa sprawdzi się w Twoim indywidualnym przypadku? Do dyspozycji masz wiele narzędzi i opcji. Pierwsza to bezpośredni kontakt z dystrybutorem. Zazwyczaj pracują tam specjaliści, którzy naprawdę znają się na swojej pracy i są w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów. Z ich pomocą możesz od razu złożyć zamówienie, co z pewnością przyspieszy proces realizacji, a jak wiadomo, czas to pieniądz.

Nie jesteś jednak przekonany i wolisz upewnić się, że prezentowana przez pracownika szafa chłodnicza Rapa naprawdę poradzi sobie z Twoimi oczekiwaniami? W sieci bez problemu znajdziesz mnóstwo stron internetowych, for dyskusyjnych, czy grup w social mediach, gdzie spotkasz wielu innych ekspertów z tej samej branży. Wystarczy zapytać się, co mają oni do powiedzenia zgodnie z własnymi doświadczeniami. W ten sposób otrzymasz wiele odpowiedzi na realnych przykładach, które powinny być perfekcyjnym wyznacznikiem.

Sady owocowe są narażone na atak ze strony szkodników i owadów

0
sad

Sady owocowe, są co oczywiste narażone na atak ze strony szkodników oraz owadów, jakie mogą rzeczywiście narazić nas na ogromne co za tym idzie straty.

Przybory szkolne

0
Przybory szkolne

Okres wakacyjny to wspaniały czas. Na dworze jest ciepło, więc dużo czasu spędzamy poza domem. Nasze dzieci biegają ze znajomymi, bawią się oraz leniuchują. W wakacje wszystko wygląda zdecydowanie lepiej. Życie wydaje się wtedy łatwiejsze i jakoś mniej jest problemów. Jednak już połowa wakacji nam przypomina, że niestety niedługo rozpoczyna się rok szkolny. Trzeba odpowiednio wcześniej pomyśleć jakie rzeczy będą potrzebne naszym dzieciom, ponieważ wbrew pozorom wcale nie jest to mały wydatek i być może będzie trzeba odłożyć trochę pieniędzy.

Pogotowie hydrauliczne – na co możemy liczyć?

0
pogotowe hydraulicze

W każdym mieszkaniu, a także budynku instalacja wodno-kanalizacyjna jest bardzo istotna. Chociaż nie widać jej gołym okiem, jest ona bardzo użyteczna podczas codziennego użytkowania. Zdarzają się niestety przypadki, w których elementy te Mogą ulec awarii. Dlatego tak ważne jest aby w przypadku pierwszego montażu było to wykonane w sposób solidny i profesjonalny. Jednak nawet wtedy dochodzi do usterek, które będą mogli opanować jedynie zawodowcy. W takim wypadku będzie mogło nam pomóc specjalne pogotowie hydrauliczne. Czym jest oraz jak funkcjonuje?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/pogotowie-hydrauliczne/

Czym jest pogotowie hydrauliczne?

Pogotowie hydrauliczne jest to całodobowy dostęp do zespołu fachowców, którzy w świadczą nam usługę w razie potrzeby. Nie trzeba obawiać się zatem o późną porę, a nawet święto. Podmiot ten specjalizuje się w najpopularniejszych przypadkach usterek hydraulicznych. Naprawy nie zawsze mogą wydawać się szczególnie skomplikowane, ale z pewnością potrzebna jest załatwienie ich najszybszym możliwym tempie.

Czy pogotowie hydrauliczne można wyznać zawsze? 

Pogotowie hydrauliczne powołany jest do niesienia pomocy w sytuacjach nagłych oraz awaryjnych. Może być to na przykład zalane mieszkanie Bądź zagrożenie zniszczenia mienia. Fachowiec wyrusza bowiem w sytuacji, kiedy potrzebna jest szybka i nagła Interwencja. Wiele firm hydraulicznych nie pracuje jednak o każdej porze, a za specjalne wezwanie żąda kosmicznej sumy. Pogotowie hydrauliczne liczy się z nieprzewidzianymi przypadkami, które niesie za sobą los. Pogotowie hydrauliczne jest dostępne całodobowo bez żadnego marudzenia. Są to jednak tylko ludzie, więc tak jak za każdą wykonaną pracę należy im się zapłata. 

Pogotowie hydrauliczne – ile to kosztuje?

Niestety, nie jest aż tak pięknie, by pomoc pogotowia hydraulicznego była bezpłatna. Oto podstawowe ceny, które zapłacimy u hydraulika: 

 • Przetkanie rury – 250 zł
 • Metr kwadratowy ogrzewania podłogowego – 170 – 190 zł.
 • Montaż brodzika –  450 zł
 • Demontaż punktów hydraulicznych – 110 – 130 zł
 • Wymiana zaworów lub syfonu – 150 – 200 zł
 • Naprawa spłuczki – 200 zł
 • Pomoce typu montaż stelaża WC -100 zł (bidetu około 110 – 120 zł)
 • Montaż wanny lub prysznica – 200 zł- 450 zł
 • Wykonanie pionu kanalizacyjnego – 500 – 700 zł. 

Opłatę, jaką pobierają, uzależniają oczywiście od rodzaju i czasochłonności usługi oraz pory dnia, w której ma się ona odbyć.

Zobacz też: http://www.klinikafinansowa.pl/jak-zostac-budowlancem/

Rodzaje kredytów dla firm – czym się charakteryzują?

0
Rodzaje kredytów dla firm

Większość banków ma bardzo bogatą ofertę, jeśli chodzi o kredyty dla firm. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z kilku różnych rodzai kredytów na rozwój przedsiębiorstwa oraz inwestycje. Jeśli prowadzisz własną firmę i zastanawiasz się nad tym, jaki kredyt wybrać, to dobrze trafiłeś. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka najpopularniejszych rodzai produktów dla przedsiębiorstw wraz z ich opisem.

Kredyt obrotowy dla firm

Kredyt obrotowy to jeden z najpopularniejszych rodzai kredytów dla firm. Można go przeznaczyć na pokrycie bieżących wydatków i zobowiązań firmowych. Za pieniądze pozyskane w taki sposób można kupić surowce, materiały i usługi, które są niezbędne do prowadzenia działalności. Co więcej, takimi pieniędzmi można wypłacać wynagrodzenie swoim pracownikom oraz opłacić składki ZUS i US. Kredyt obrotowy można też przeznaczyć na spłatę zobowiązań w innym banku, jeśli firma posiada aktywny kredyt.

Kredyt obrotowy może przybrać formę kredytu w rachunku bieżącym. W takim przypadku pieniądze będą dostępne na rachunku, który posiada klient. Co ciekawe kredyty obrotowe mogą mieć charakter odnawialny. Oznacza to, że po każdej spłacie długu, kredytobiorca po raz kolejny może korzystać z sumy, którą udzielił mu bank. Jest to dobry sposób na podtrzymanie płynności finansowej firmy, a kredyt obrotowy może być odnawiany nawet przez 12 miesięcy. Jeśli jednak nie masz potrzeby, aby kilkukrotnie korzystać z sumy, która udzieli Ci bank, to możesz zdecydować się na kredyt nieodnawialny.

Kredyt obrotowy https://habzafinanse.com.pl/kredyt-obrotowy/ może zostać spłacony jednorazowo  na koniec okresu kredytowania lub w dogodnych dla przedsiębiorcy ratach. To jaka będzie wysokość takiego zobowiązania, zależy od potrzeb firmy, ale także od zdolności kredytowej i stażu prowadzenia działalności. Bank z pewnością przyjrzy się też obrotom firmy oraz temu, czy spłaca ona regularnie swoje zobowiązania takie jak np. składki do ZUS i US.

Kredyt inwestycyjny dla firm

Kolejnym kredytem, po który często sięgają przedsiębiorcy, jest kredyt inwestycyjny. Z jego pomocą można sfinansować inwestycje, które planuje firma w najbliższym czasie. Pieniądze uzyskane w taki sposób można przeznaczyć na zakup samochodów, specjalistycznych maszyn produkcyjnych, zakup oprogramowania czy też lokalu na biuro. Przedsiębiorstwo, które chce otrzymać taki kredyt, musi odpowiadać odpowiednio duży wkład własny, który będzie odpowiadał kilkudziesięciu procentom kosztów inwestycji.

Z racji tego, że kredyty inwestycyjne są z reguły brane na długi czas – nawet 25 lat, to można negocjować z bankiem warunki kredytowania. Ważna jest też oczywiście zdolność kredytowa, która w tym przypadku musi być bardzo dobra. Większość banków nie ustala maksymalnej kwoty takiego zobowiązania. Przedsiębiorcy mogą pożyczyć nawet kilkaset tysięcy złotych, jeśli chcą sfinansować naprawdę duże inwestycje. Istnieje też możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania, jeśli inwestycja przyniesie duże zyski, a firma będzie chciała pozbyć się długu.

Podsumowanie

Zdecydowana większość firm nie powinna mieć problemu z tym, aby znaleźć sposób finansowania dopasowany do swoich potrzeb. Oferty banków stale się rozwijają, a i tak są już w tym momencie na bardzo dobrym poziomie. Wystarczy znaleźć odpowiednią ofertę oraz spełniać kilka podstawowych wymagań. Jednym z nich może być np. prowadzenie firmy przez minimum rok. Jest tak, ponieważ banki podjęłyby zbyt duże ryzyko, pożyczając sporą kwotę nowo powstałej firmie bez obrotów.