poniedziałek, Październik 21, 2019

Bank w kieszeni – lokata mobilna

0
Bank w kieszeni – lokata mobilna

Różne instytucje oferują coraz więcej produktów, z których można skorzystać z poziomu laptopa czy smartfona. W przypadku tych ostatnich dużą wygodę użytkownikom, szczególnie młodym, obeznanym w nowinkach technologicznych, gwarantują tworzone aplikacje. Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na użytkowanie bankowości mobilnej, która, oprócz tego, że jest bezpieczna, to umożliwia także zarządzanie kontem osobistym niemal z każdego miejsca, w którym tylko będziemy mieli dostęp do Internetu.

Nic dziwnego więc, że oprócz zarządzania pieniędzmi klienci otrzymują dostęp także do innych usług, jak na przykład lokata mobilna. Czym ona jest i jak się różni od tradycyjnej? Dlaczego jest jednym z produktów, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony użytkowników?

Bankowość mobilna

Aplikacje bankowe w smartfonach dają nam ogromne możliwości. Siedząc zarówno w pociągu, autobusie, w parku, jak i każdym innym miejscu, w którym tylko mamy dostęp do Internetu, możemy opłacić wszystkie rachunki, zlecić przelewy, doładować telefon, a także wykonać wiele innych operacji. Banki coraz szerzej stawiają na samoobsługę klientów, dlatego też w aplikacjach znajdziemy również możliwość zaciągnięcia kredytu czy założenia lokaty.

Dlaczego bankowość mobilna staje się coraz popularniejsza? Przede wszystkim przez wzgląd na fakt, że wymaga od klientów minimum zaangażowania. Wystarczy kilka ruchów palcem, by wykonać określoną akcję, która jeszcze niedawno wiązała się z koniecznością udania się do oddziału lub skontaktowania się z infolinią. Podsumowując, z poziomu laptopa, tabletu czy smartfona można wykonać zdecydowaną większość operacji samemu. Dodatkowo korzystanie z aplikacji mobilnych wiąże się często z różnymi profitami jak na przykład zwroty za określone płatności, np. za opłaty rachunków za media lub zakupy w wybranej sieci sklepów. Jednak to nie wszystkie zalety – w przypadku wielu banków dla przeciętnego użytkownika atrakcyjnym rozwiązaniem jest też lokata mobilna.

Czym jest i jak założyć lokatę mobilną?

Lokata mobilna zasadniczo różni się niewiele od tradycyjnej – powierzamy bankowi swoje pieniądze, aby ten mógł nimi obracać, w zamian za co otrzymujemy odsetki z dokonywanych transakcji, proporcjonalne do wysokości naszego wkładu. Główną różnicą między jednym a drugim rodzajem jest fakt, że lokatę mobilną zakładamy po prostu z użyciem aplikacji mobilnej.

Aby ją założyć, należy mieć konto osobiste w wybranym banku. Następnie trzeba zainstalować odpowiednią aplikację, otworzyć ją i przejść do odpowiedniej zakładki. Procedury w zależności od banku mogą się różnić, jednak zazwyczaj czynność ta zamyka się w zaledwie kilku ruchach, dzięki czemu czynność ta jest bardzo prosta dla większości użytkowników smartfonów.

Czy lokata mobilna jest lepsza od tradycyjnej?

Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Przy wyborze warto zadać sobie pytanie, jak wysoką kwotę chcemy wpłacić i na jak długi okres. Terminy tradycyjnych lokat bowiem są zazwyczaj dłuższe, a górne limity (jeśli w ogóle istnieją) opiewają na wysokie kwoty. Natomiast w przypadku lokat mobilnych, jak na przykład w banku Santander, granicę stanowi określona suma, np. 20 tysięcy złotych.

Z drugiej jednak strony, dzięki temu, że klient korzysta ze swoistej samoobsługi, bank może zaoferować atrakcyjniejsze oprocentowanie. Dla tego typu instytucji bankowość mobilna wiąże się ze sporymi oszczędnościami, gdyż nie wymaga obsługi ze strony stacjonarnego lub telefonicznego pracownika. W takiej sytuacji są one bardziej skłonne podzielić się swoimi zyskami z klientami, którzy oddają im pieniądze pod inwestycje.

Jak wspomnieliśmy, lokaty mobilne są też często dużo krótsze od tradycyjnych. Kiedy w przypadku tych drugich zamrażamy określoną sumę na rok lub dwa, to te zakładane przez aplikacje w smartfonie mogą trwać zazwyczaj 6, 4, 3 lub tylko 1 miesiąc.

Zalety i wady lokat mobilnej

Główną zaletą jest łatwość założenia – wystarczy kilka kliknięć na urządzeniu i zazwyczaj już po wszystkim. Drugą natomiast jest atrakcyjne oprocentowanie, jakie proponują banki. Często jest ono wyższe nawet o 2 punkty procentowe od tego, jakie jest znane w przypadku zwykłych lokat. Jako że jest to dość nowy produkt, to często też obejmują go promocje, dzięki czemu można trafić na bardziej preferencyjne warunki.

Podstawową wadą tego rozwiązania jest fakt, że nie każdy będzie zdolny z tej możliwości skorzystać. Wiele osób, przede wszystkim starszych, które nie umieją posługiwać się takimi aplikacjami lub po prostu im nie ufają, nie ma do nich dostępu. Drugą wadą są górne limity, opiewające najczęściej na 10 czy 20 tysięcy złotych (choć niektóre banki z nich rezygnują).

Biorąc jednak pod uwagę fakt, że rośnie liczba osób korzystających ze smartfonów, w tym także oprogramowania bankowego, a same górne limity kwotowe też nie powinny większości użytkowników przeszkadzać, w połączeniu z łatwością założenia i wyższym oprocentowaniem czyni z lokat mobilnych prawdziwie atrakcyjną usługę. Warto jednak zapoznać się ze wszystkimi warunkami, jakie oferuje dany bank.

Jak otrzymać kredyt gotówkowy konsolidacyjny? Kto może zdecydować się na konsolidację kredytów?

0
Jak otrzymać kredyt gotówkowy konsolidacyjny? Kto może zdecydować się na konsolidację kredytów?

W ofercie wielu banków znajdziemy kredyt konsolidacyjny. Czym jest? Jak go można otrzymać? Kto może na niego liczyć i kiedy w ogóle warto na niego postawić? Podpowiadamy!

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem

0
Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem

Konsolidacja w banku

Kredyt konsolidacyjny ma za zadanie połączyć kilka naszych zobowiązań w jedno. Chodzi przede wszystkim o to, aby pozbyć się kilku różnych kredytów, z różnymi terminami spłaty oraz obniżyć wysokość miesięcznej raty. Nie da się zatem uniknąć faktu, że starając się o konsolidację mamy kilka aktywnych zobowiązań.

Banki, mające w swojej ofercie kredyt konsolidacyjny, w pełni to akceptują. Oczywiście, im więcej długów, tym nasza zdolność kredytowa maleje i może dojść do pułapu, w którym nie będziemy mieli już szansy na kredyt konsolidacyjny w banku.

O ile pewien stopień zadłużenia jest jak najbardziej akceptowalny, o tyle opóźnienia w spłacie już nie. Kredyt konsolidacyjny w banku wiąże się z koniecznością weryfikacji potencjalnego klienta pod kątem historii kredytowej w BIK. Jeśli więc mamy na swoim koncie liczne zobowiązania, a także nieterminowo spłacane raty i nawet niewielką sumę zaległości, kredyt konsolidacyjny w banku jest praktycznie niemożliwy. W momencie kiedy dochodzą do tego jeszcze zajęcia komornicze, dodatkowo powiększone o opłaty na jego rzecz, możemy jasno powiedzieć, nie nie mamy szans na kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem w tradycyjnym banku. Jednakże to nie koniec naszych możliwości.

Kredyt konsolidacyjny w instytucji pozabankowej

Funkcjonujące na rynku finansów, instytucje pozabankowe, znacznie bardziej liberalnie podchodzą do problemów związanych z nadmiernym zadłużeniem i opóźnieniami w spłacie. Dzieje się tak, między innymi dlatego, że nie są one zobowiązane przepisami prawa bankowego, do szczegółowej weryfikacji każdego potencjalnego klienta i wszelkie przesłanki, od których uzależniają przyznanie pożyczki, zależą tylko i wyłącznie od nich samych. Z tego też powodu, to właśnie w instytucji pozabankowej mamy szansę na kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem

Jak sama nazwa wskazuje, kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem, nie wyklucza z grona potencjalnych klientów firm pozabankowych, osób z dość sporymi zaległościami w spłacie. Procedura kredytowania będzie znacznie szybsza aniżeli w banku, jednak i w tym przypadku nie unikniemy weryfikacji pod kątem zdolności kredytowej. Jednakże w tym przypadku, będzie ona oceniania znacznie mniej restrykcyjnie. W tej sytuacji nie mamy także co liczyć na kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem bez zaświadczeń. Firma pożyczkowa będzie wymagała od nas przedstawienia umowy o zatrudnieniu, wyciągu z konta dokumentującego regularne wypłaty, a także zaświadczenie od pracodawcy dokumentujące nasze średnie dochody z ostatnich 3, 6, a nawet 12 miesięcy. To bowiem stanowi dla instytucji pożyczkowej informację, że będziemy mieli z czego spłacać zaciągnięte zobowiązanie. Jeśli nasze zadłużenie i opóźnienia są bardzo duże, instytucja pożyczkowa może warunkować przyznanie nam kredytu konsolidacyjnego od ustanowienia dodatkowego zabezpieczenia w formie zastawu czy hipoteki.

Bramy Opole – najwyższa jakość w dobrej cenie

0
Bramy Opole – najwyższa jakość w dobrej cenie

Bramy stanowią szczególnie ważny element każdej posesji pełniąc rolę głównego wejścia oraz decydując o ogólnych warunkach w zakresie jej dostępności. Dotyczy to zarówno działek należących do osób prywatnych jak i terenów przemysłowych i magazynowych, a także administracyjnych oraz przestrzeni publicznych.

W związku z tym wzornictwo, styl i charakterystyka techniczna takich konstrukcji powinny odpowiadać charakterowi miejsca i dopełniać jego wizualną stronę. Należy więc pamiętać, iż przy wyborze bramy warto zwrócić uwagę na trwałość materiałów z jakich ma zostać skonstruowana, dobór właściwego wzoru oraz ogólną jakość konstrukcji, które można z kolei uzyskać stawiając na zaufanego producenta z dużym doświadczeniem, świadczącym usługi w przystępnej cenie. Spełnienie tych warunków przekłada się na idealna ofertę stanowiącą podstawę dla osiągnięcia pełnej satysfakcji z realizacji zamówienia.

Bramy i ogrodzenia Opole

Firma M-Stal, zajmująca się produkcją i instalacją nowoczesnych bram na terenie Opola, gwarantuje najwyższą jakość świadczonych usług w atrakcyjnej cenie. W swojej ofercie posiada liczne rodzaje bram wjazdowych, dzięki czemu dany projekt może zostać dostosowany do właściwości miejsca zarówno pod względem parametrów technicznych jak i stylistycznego kodu. Na konstrukcję poszczególnych instalacji składa się szereg elementów z najwyższej półki jakościowej, zapewniających trwałość i solidność całości uwzględniającej kontekst otoczenia.

Firma M-Stal umożliwia przegląd przykładowych realizacji bram spawanych, których zdjęcia zostały zamieszczone w specjalnej galerii na stronie internetowej. Takie rozwiązanie pomaga potencjalnym klientom przy wyborze właściwej, odpowiadającej jego preferencjom, bramy oraz daje sposobność do zapoznania się z ogólną charakterystyką projektów tej firmy.

Szeroki wybór bram

Dbając o dobro i satysfakcję swoich klientów firma M-Stal oferuje szeroki wybór bram spawanych. Różnorodność obejmuje zarówno materiały jak i wzornictwo i rozwiązania technologiczne, ale także typy konstrukcyjne, systemy zamknięć oraz automatykę, w jakie ma zostać wyposażona dana brama.

Kluczowym punktem oferty, ze względu na swoją uniwersalność i otwartość na modyfikacje, jest brama dwuskrzydłowa. Świetnie sprawdza się między innymi w przypadku zabudowy szeregowej, gdzie nadaje przestrzeni wyraźną ciągłość estetyczną. Dwuskrzydłowe bramy metalowe stanowią idealne zabezpieczenie przez intruzami spełniając przy tym warunki trwałości, solidności oraz atrakcyjności wizualnej. Firma M-Stal oferuje również rozbudowaną paletę kolorów, a dzięki zabezpieczeniu konstrukcji powłoką antykorozyjna daje gwarancję długiego użytkowania.

Zaangażowanie pracowników i innowacyjność rozwiązań

Każde zamówienie realizowane jest przy pełnym zaangażowaniu pracowników firmy M-Stal Opole, posiadających bardzo duże doświadczenie w zakresie produkcji i instalacji bram i dla których jest to prawdziwa pasja. Firma oferuje również szereg zaawansowanych technologicznie rozwiązań pozwalających na uniwersalne łączenie bram z architekturą istniejących obiektów oraz wyposażenie ich w szeroki katalog nowoczesnych mechanizmów.

Indywidualne podejście przy realizacji projektu

Bramy Opole realizowane są według indywidualnych potrzeb klienta aby w pełni zaspokoić jego oczekiwania oraz umożliwić rzeczywisty wpływ na ostateczny kształt projektu. Rozwiązanie to ułatwia proces realizacji zamówienia oraz pozwala uzyskać najlepsze, odpowiadające preferencjom odbiorcy, efekty. Jest też wyraźnym ukłonem w stronę klientów, których satysfakcja stanowi najwyższy cel dla filmy M-Stal.

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Złożenie zamówienia na bramy Opole obejmuje pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny zarówno pod względem elektronicznym jak i mechanicznym, dzięki czemu oferta zyskuje szczególną atrakcyjność. Należy dodać, iż cena takiego zamówienia, uzależniona jest od indywidualnych potrzeb klienta i stanowi bardzo pozytywny element oferty.

Zasiedzenie nieruchomości – kiedy ma miejsce, wszystko co warto wiedzieć

0
prawo nieruchomości

Zasiedzenie nieruchomości może dotyczyć każdego z nas. To dlatego warto dowiedzieć się, kiedy tak naprawdę ma miejsce oraz jak możemy dociekać swoich praw. Jest to sposób nabycia prawa, który ma związek z upływem czasu. Następuje po spełnieniu ustawowych przesłanek, dlatego nie jest konieczne orzeczenie sądu. Niemniej jednak, przepisy wymagają, aby złożyć wniosek do sądu.

Czym jest zasiedzenie nieruchomości?

Zasiedzenie należy do instytucji dawności, czyli, jak zostało wspomniane na wstępie, jest sposobem nabycia własności na skutek upływu czasu. W wyniku zasiedzenia, nieuprawniony posiadacz nabywa prawo przez to, że rzeczywiście je wykonuje w ciągu oznaczonego czasu w przepisach.

W wyniku zasiedzenia eliminowana jest długotrwała rozbieżność pomiędzy faktycznym wykonywaniem właścicielskich uprawnień a stanem własności. Ma to na celu porządkowanie stosunków społecznych pod względem prawnym.

Można się domyślić, że w wyniku zasiedzenia, szkodę ponosi dotychczasowy właściciel. Dzieje się tak dlatego, że zaniedbywał on swoje właścicielskie uprawnienia i pozwalał na to, by ktoś inny posiadał jego prawo nieruchomości.

prawo nieruchomości

Co możemy nabyć przez zasiedzenie?

W trybie zasiedzenia nabywa się prawo własności. Przedmiotem zasiedzenia mogą być rzeczy – zarówno ruchome, jak i nieruchome – a także służebności gruntowe. Jak głosi art. 292 Kodeksu cywilnego służebność gruntowa może być nabywana w wyniku zasiedzenia jedynie w przypadku, gdy polega na korzystaniu z widocznego i trwałego urządzenia.

Jeśli chodzi o nabycie własności nieruchomości w wyniku zasiedzenia, dopuszcza się nabycie prawa użytkowania wieczystego, lecz podkreśla się, że może je nabyć osoba, która jest posiadaczem nieruchomości w ramach użytkowania wieczystego, które zostało ustanowione na rzecz oznaczonej osoby w odpowiednim trybie.

Nabycie nieruchomości w wyniku zasiedzenia

W przypadku nabycia przez zasiedzenie nieruchomości budynkowych, istnieje kilka zastrzeżeń. Jest ono możliwe wyłącznie razem z zasiedzeniem prawa użytkowania wieczystego gruntu, gdyż zgodnie z art. 235 § 2 Kodeksu cywilnego, odrębna własność budynku przysługująca wieczystemu użytkownikowi jest prawem mającym związek z użytkowaniem wieczystym.

Należy także podkreślić, że zgodnie z art. 272 Kodeksu cywilnego oraz 279 Kodeksu cywilnego, nie można nabyć w wyniku zasiedzenia własności nieruchomości budynkowych, jeżeli odrębna własność budynku przysługuje rolniczej spółdzielni produkcyjnej.

Wszystko ze względu na to, że odrębna własność budynków przysługuje wyłącznie oznaczonej i ograniczonej kategorii przedmiotów. Co więcej, jest prawem związanym z użytkowaniem gruntu, czyli prawem niezbywalnym.

Zasiedzenie pozwala na nabycie odrębnej własności lokalu, która została ustanowiona wcześniej. Poprzez nabycie nieruchomości lokalowej, nabywa się także udział we współwłasności bądź współużytkowaniu wieczystym gruntu. W drodze zasiedzenia nie można nabyć części lokalu, gdyż przedmiotem odrębnej własności musi być w całości samodzielny lokal.

Zasiedzenie dotyczy także nieruchomości państwowej, lecz nie może być to nieruchomość w postaci drogi publicznej.

Przesłanki do zasiedzenia nieruchomości

By można było podjąć odpowiednie kroki, muszą wystąpić określone przesłanki:

  • posiadanie samoistne,
  • ciągłość posiadania,
  • upływ określonego czasu.

Wszystkie powyższe przesłanki muszą zostać spełnione jednocześnie, aby można było mówić o zasiedzeniu. Warto przybliżyć znaczenie tych terminów, aby jednoznacznie można było stwierdzić, czy mamy do czynienia z zasiedzeniem, czy też nie.

Posiadanie samoistne nieruchomości

Posiadacz, który nie jest właścicielem rzeczy, jest posiadaczem samoistnym. Jak głosi art. 336 Kodeksu cywilnego, posiadaczem takim jest ten, kto faktycznie włada rzeczą jak właściciel. Musi ono odpowiadać treści prawa własności.

Zasiedzenie nie jest możliwe w przypadku posiadania zależnego. Oznacza to, że nie będzie mieć miejsca jeśli ktoś posiada rzecz jak użytkownik, dzierżawca, najemca itp. Ustawodawca wprowadza jednak domniemanie, iż ten, kto rzeczą faktycznie włada, jest posiadaczem samoistnym wg. art. 339 Kodeksu cywilnego.

nabycie nieruchomości

Ciągłość posiadania – posiadanie nieprzerwane


Drugą przesłanką jest ciągłość posiadania, czyli posiadanie nieprzerwane. Według art. 340 zd 1 Kodeksu cywilnego, mamy do czynienia z domniemaniem ciągłości posiadania. W przypadku, gdy toczy się postępowanie sądowe, konieczne jest udowodnienie nabycia posiadania w określonym odległym czasie oraz jego obecne trwanie.

W art. 340 zd 2 Kodeksu cywilnego czytamy także, że niemożność posiadania wywołana przez przeszkodę przemijającą nie przerywa posiadania.

Upływ określonego czasu

Upływ określonego czasu oznacza, że jeśli osoba posiada nieruchomość, a nie jest jej właścicielem, to nabywa jej własność w przypadku, gdy posiada ją nieprzerwanie od 20 lat jako posiadacz samoistny w dobrej wierze. Po upływie 30 lat nabywa jej własność, choćby uzyskał nawet posiadanie w złej wierze.

Co istotne, przyjmowanie jest rygorystyczne pojmowanie dobrej wiary. W dobrej wierze będzie posiadacz, który jest w błędnym oraz usprawiedliwionym okolicznościami przekonaniu, iż ma prawo własności określonej nieruchomości. W dobrej wierze nie będzie osoba, która nabywa własność nieruchomości bez zachowania formy aktu notarialnego. Osoba taka zdaje sobie sprawę z faktu, iż nie nabyła prawa własności. Musimy jednak pamiętać o domniemaniu dobrej wiary (art. 7 Kodeksu cywilnego).

Posiadaczem w złej wierze jest osoba, która ma świadomość, że nie jest właścicielem nieruchomości bądź nie dołożyła należytej staranności, by dowiedzieć się, kto naprawdę nim jest. W takim przypadku nie mamy do czynienia z dobrą wiarą. Mówiąc najprościej, w złej wierze jest posiadacz, który wie lub przy dołożeniu należytych starań powinien wiedzieć, iż nie jest właścicielem nieruchomości.

Przesłanki zasiedzenia rzeczy ruchomych

Jeśli chodzi o zasiedzenie rzeczy ruchomych, przesłanki będą takie same, jak przy nieruchomościach. Różnicę można dostrzec jednak w trzeciej przesłance.

Jak głosi art. 174 § 2 Kodeksu cywilnego, posiadacz rzeczy ruchomej, który nie jest jej właścicielem, nabywa własność, o ile posiada rzecz nieprzerwanie od 3 lat jako posiadacz samoistny. Chyba, że nie posiada jej w dobrej wierze.

Skutki upływu terminu zasiedzenia

Sprawy dot. zasiedzenia nieruchomości są ściśle uregulowane. Z chwilą upływu terminu, nabywa się własność posiadanej rzeczy z mocy prawa.

Warto jednak wiedzieć, że bieg sprawy rozpoczyna się od dnia objęcia rzeczy w posiadanie przez posiadacza samoistnego, który nie jest jej właścicielem.

Stan posiadania samoistnego, który trwa nieprzerwanie, będzie prowadził do nabycia własności nieruchomości na skutek zasiedzenia z chwilą upływu terminu końcowego. Mówiąc prościej, z upływem dnia, który swoją datą odpowiada początkowej dacie rozpoczęcia obiegu zasiedzenia. Ten przepis dotyczący zasiedzenia nieruchomości reguluje art. 112 Kodeksu cywilnego.

Nim jednak upłynie wskazany w ustawie termin zasiedzenia nieruchomości, mogą wystąpić rozmaite zdarzenia, które mogą zakłócić lub zniweczyć bieg zasiedzenia. W tego rodzaju przypadkach stosuje się przepisy art. 121 Kodeksu cywilnego i 123 Kodeksu cywilnego w zw. z art 175 Kodeksu cywilnego.

Skutki zasiedzenia

Jeśli chodzi o skutki zasiedzenia nieruchomości, następuje nabycie własności rzeczy przez posiadacza samoistnego. Jest ono połączone z utratą prawa własności przez dotychczasowego właściciela nieruchomości. Następuje ono z mocy prawa.

Wraz z nabyciem własności rzeczy, nie wygasają dotychczasowe jej obciążenia. Ważne, by pamiętać, że w przypadku zasiedzenia nieruchomości, kluczowa będzie tutaj hipoteka.

Aby stwierdzić zasiedzenie, konieczne jest przeprowadzenie postępowania nieprocesowego  o stwierdzenie zasiedzenia. Mówi o tym art. 609-610 Kodeksu postępowania cywilnego. W toku postępowania sąd bada, czy zostały spełnione wszystkie konieczne przesłanki. Jeśli tak, wydaje się postanowienie stwierdzające nabycie własności.

Posiadając nieruchomość, musimy pamiętać o pilnowaniu swoich praw. Wiele sporów ma związek z niedopilnowaniem formalności. Powyższe wskazówki powinny być przestrogą dla osób mających nieruchomość na własność, aby uniknęły przykrych w skutkach konsekwencji.

Kredyt konsolidacyjny – najszybsza droga do wyjścia z pętli zadłużenia

0
Kredyt konsolidacyjny - najszybsza droga do wyjścia z pętli zadłużenia

W przypadku zadłużenia nie ma nic gorszego od bagatelizowania problemu. Jeżeli otrzymamy pismo od banku, pożyczkodawcy lub firmy windykacyjnej, warto próbować dojść z nimi do porozumienia. Jest to najlepsza droga do tego, aby pozbyć się długu.

Nie zadłużaj się więcej

Wiele zadłużonych osób nie tylko unika kontaktu i nie reaguje na ponaglenia dotyczące spłaty pożyczki, ale zaciąga nowe zobowiązania. Nie wiedzieć czemu wielu dłużników bierze pożyczki na spłatę poprzednich, co kompletnie mija się z celem. Co zrobić, żeby wyjść z pętli chwilówek? – przestań zadłużać się jeszcze bardziej.

Ustal plan spłaty pożyczek

Oddłużanie warto zacząć od przeanalizowania swojej sytuacji finansowej, spisania, ile pieniędzy jesteśmy zobowiązani oddać i komu. W pierwszej kolejności należy spłacać długi, które są obarczone wysokimi odsetkami. Jeżeli rat jest tak dużo, że po spłacie wszystkich zobowiązań finansowych, brakuje nam pieniędzy na życie, warto pomyśleć o konsolidacji.

Czym jest konsolidacja chwilówek?

Konsolidacja chwilówek polega na połączeniu wszystkich zobowiązań w jedno. Jedna miesięczna rata umożliwia zachowanie większego porządku w domowym budżecie, jednak przed podjęciem decyzji warto dobrze przeanalizować wszystkie za i przeciw. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że niższa rata to wyższy całkowity koszty kredytu. Z drugiej strony, jeżeli zobowiązania względem banków i firm pozabankowych przekraczają połowę domowego budżetu, warto wziąć pod uwagę taką opcję.

Opłaca się czy się nie opłaca?

Prawda jest taka, że wiele osób nie ma innego wyjścia, a kredyt oddłużeniowy to jedyne dostępne rozwiązanie. Oczywiście taka decyzja powinna być poprzedzona gruntowną analizą warunków posiadanych zobowiązań, być może taniej wyniesie nas spłata każdej chwilówki z osobna. W tym wypadku należy zastanowić się nad tym, jakie zdobyć dodatkowe źródło dochodów, aby do domowego budżetu wpływało miesięcznie więcej pieniędzy.

Kontroluj budżet domowy

Dobre zaplanowanie domowego budżetu, pomoże w racjonalnym podejmowaniu decyzji zakupowych. Wiele osób ma wrażenie, że pieniądze przeciekają im przez palce i coś w tym jest. Jeśli zaplanujemy wydatki, spiszemy dochody i na koniec miesiąca wykonamy solidne szczere podsumowanie, z pewnością z czasem nauczymy się panować nad budżetem i więcej rzeczy będziemy w stanie sobie odmówić. Będąc na zakupach, warto zastanowić się dwa razy zanim dokonamy wyboru.

Przestrzegaj tych zasad

Osoby, które chcą wyjść ze spirali zadłużenia, powinni przestrzegać kilku zasad, które pomogą im uporać się z problemem:

– negocjuj z bankiem/firmą pozabankową wysokość rat,
– skonsoliduj zobowiązania finansowe w jeden kredyt,
– ogranicz zbędne wydatki,
– zrezygnuj z usług, które i tak są zbędne,
– zrób porządku w szafie i sprzedaj rzeczy, których nie używasz lub w których nie chodzisz,
– pomyśl o dodatkowym źródle dochodu,
– nie czekaj na postępowanie sądowe czy egzekucję komorniczą.

W niektórych przypadkach wystarczy zwykłe ograniczenie wydatków i większa kontrola nad domowym budżetem, w innych konsolidacja kredytów jest jednym rozwiązaniem, aby przerwać zadłużanie się u pożyczkodawców. Bez względu na to, ile zadłużenia posiadamy, warto zrobić wszystko, żeby spłacić długi w jak najszybciej, dzięki temu zaoszczędzimy sporo pieniędzy. Nie jest łatwo wyjść ze spirali chwilówek, jednak z pomocą innych osób oraz mają nieco dobrej woli, z pewnością damy sobie radę.

Obecnie w sieci można znaleźć sporo portali typu https://www.splatachwilowek.pl które pomagają uzyskać kredyt konsolidacyjny. Jest też sporo fundacji, różnego rodzaju grup wsparcia, które mogą udzielić nam fachowych informacji, pomóc w kwestii prawnej, jeżeli mamy duże kłopoty finansowe i grozi nam na przykład utrata nieruchomości itp. Ważne jest to, aby nie bagatelizować wezwań oraz ponagleń do zapłaty, należy skontaktować się z instytucją, której zalegamy z zapłatą i próbować wypracować wspólny kompromis. W końcu banki i firmy chcą odzyskać swoje pieniądze, więc na pewno pójdą nam na rękę i rozłożą długi na raty czy wydłużą okres spłaty o kolejne kilkanaście miesięcy. Wiele osób decyduje się na wyjazd za granicę do pracy sezonowej, aby zapracować na spłatę zadłużenia, to też doskonały pomysł, żeby podreperować nieco swój domowy budżet. Można też poprosić o podwyżkę w pracy.

Kredyt konsolidacyjny nie jest złym rozwiązaniem, jednak w tym wypadku koszty całkowite kredytu czy pożyczki będą wyższe, co jest dla nas mało korzystne. Z każdej sytuacji jest wyjście i nie można się załamywać, jeżeli posiadamy długi.

Jak działa dożywotnia renta z hipoteką?

0
Jak działa dożywotnia renta z hipoteką?

W Polsce ten produkt finansowy nie jest zbyt znany, a kiedy zaczęto o nim mówić kilka lat temu – od razu mówiło się źle. Tymczasem w krajach zachodnich jest to bardzo popularna forma finansowania potrzeb na emeryturze. Jak dożywotnia renta działa w praktyce?

Pożyczki z poręczycielem

0
Pożyczki z poręczycielem

Kredyty i pożyczki są wszechobecne w życiu całego współczesnego społeczeństwa już od dawien dawna. Jednak w życiu dochodzi do różnych sytuacji i bardzo często potrzeba wsparcia ze strony różnych instytucji finansowych. Jednak nie każdy posiada zdolność kredytową. Czasami jest to wynikiem poprzednich umów pożyczkowych. Kiedy dana osoba nie spłaca swoich zobowiązań wówczas musi się liczyć z konsekwencją wpisania do specjalnego rejestru, co będzie skutkować większymi problemami z uzyskaniem kredytu lub pożyczki. Jest wiele stron, które pozwalają znaleźć wyjście z takich sytuacji. Jedna z nich jest przykładowo https://salvusmoney.pl/.

Krajowy Rejestr Dłużników

W przypadku problemów z wypłacalnością oraz regulowaniem zobowiązania kredytowego, wówczas dany podmiot udzielający środków wpisuje osobę do Krajowego Rejestru Dłużników. To sprawia, że ze względu na swoją niegospodarność pozbawić siebie zdolności do samodzielnego zaciągania kredytu lub pożyczki na swoją osobę.

Pożyczka z poręczycielem

Ratunkiem w sytuacji, kiedy dane twojej osoby znajdą się w Krajowym Rejestrze Dłużników, masz jeszcze jeden ratunek. Zawsze możesz skorzystać z oferty pożyczki z poręczycielem. Wiele szczegółów można wyczytać na https://salvusmoney.pl/category/kredyt-dla-zadluzonych-bez-zdolnosci-kredytowej/.

Kim jest poręczyciel?

Osoba poręczyciela jest potrzeba w przypadku pożyczkobiorców z nieciekawą historia kredytową. W jaki sposób to działa? Otóż to bardzo łatwe. Pomimo tego, że pożyczkobiorca nie posiada wystarczających zdolności kredytowych, może skorzystać z osoby, która może okazać się znacznie bardziej wiarygodna dla podmiotu ze względu na swoją historię kredytową oraz zdolności spłaty zobowiązania. Jeśli pożyczkobiorca przestaje wywiązywać się ze swoich obowiązków, wówczas pożyczkodawca kieruje swoje roszczenia do osoby poręczyciela, która powinna przejąć odpowiedzialność spłacania zobowiązania.

Bardzo często można myśleć, że wszelkie drogi są już dla ciebie zamknięte. Jednak zawsze jest pewne rozwiązanie. W jaki sposób można uzyskać pożyczkę nawet wtedy, kiedy nie udało się spłacić poprzednich zobowiązań oraz jest się w Krajowym Rejestrze Dłużników. Pożyczka z poręczycielem jest właśnie ratunkiem dla takich osób. To druga szansa jak można otrzymać od instytucji finansowych. Taka forma gwarantuje pewność dla obu stron. Pożyczkobiorca ma większą szansę na otrzymanie środków nawet pomimo swojej nieciekawej historii kredytowej, natomiast pożyczkodawca ma większe zabezpieczenie udzielonej pożyczki.

Jakie korzyści płyną z powierzenia prowadzenia księgowości dla renomowanego biura rachunkowego Bilans w Poznaniu?

0
Jakie korzyści płyną z powierzenia prowadzenia księgowości dla renomowanego biura rachunkowego Bilans w Poznaniu?

Biuro rachunkowe Poznań to zachwalane oraz doświadczone biuro księgowe, któremu zaufało wielu przedsiębiorców. Cieszy się dobrą renomą, wypracowaną przez wiele lat i zatrudnia najlepszych specjalistów z dziedziny księgowości i doradztwa podatkowego.

Pozwala odciążyć każdego przedsiębiorcę i dać mu gwarancję prawidłowo prowadzonej księgowości. Biuro bilans Poznań zajmuje się podatkami, płacami i ZUSem, księgowością, szkoleniami, a także dokumentacją cen transferowych.

Szczegółowa oferta biura rachunkowego w Poznaniu

Księgowość

Oferta biura rachunkowego w Poznaniu składa się z kilku podstawowych kwestii. Przede wszystkim biuro zajmuje się księgowymi obowiązkami każdego przedsiębiorcy. Specjaliści zatrudnieni w biurze Bilans posiadają obszerną i zawsze aktualną wiedzę z zakresu prawa i prowadzenia działalności gospodarczej. Umiejętnie dobierają formę rozliczania dla każdego przedsiębiorcy działającego w różnej branży. Prowadzą księgi rachunkowe, w których precyzyjnie umieszczają obroty i salda firmy. Pomagają zdecydować się wybór rozliczenia – księga przychodów i rozchodów lub ewidencja ryczałtowa. Księgi przychodów i rozchodów są wypełniane skrupulatnie i kompleksowo, dzięki nim przedsiębiorcy zyskują bezpieczeństwo oraz pewność, że ich dokumenty są w dobrych rękach. Doświadczeni księgowi wiedzą również, komu polecić ewidencję ryczałtową i chętnie podejmują się jej prowadzenia.

Biuro księgowe w Poznaniu zajmuje się również ewidencjonowaniem środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, wyposażenia oraz przebiegu pojazdów. Konsekwentnie kwalifikują środki i nakładają na nie odpowiednie stawki amortyzacyjne. Przygotowują również coroczne sprawozdania finansowe firmy, które pozwalają przedsiębiorcom kontrolować oraz sprawnie rozbudowywać swoje działalności.

Rozliczanie podatkowe

Biuro rachunkowe Poznań to pewność profesjonalnej obsługi księgowej w skład, której wchodzą:

  •       obliczanie miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy
  •       sporządzanie i przesyłanie deklaracji w podatkach dochodowych PIT, CIT i VAT
  •       uczestnictwo w postępowaniach kontrolnych
  •       reprezentacja w urzędach
  •       regularne i aktualne doradztwo podatkowe

Biuro Bilans zajmuje się obsługą podatkową i kompleksowo rozwiązuje wszelkie problemy związane z tą kwestią. Na życzenie klienta pracownicy biura chętnie reprezentują firmę w urzędach i przedstawiają ją w dobrym świetle. Potrafią rzetelnie przygotować niezbędne dokumenty do kontroli lub wizyty w urzędach, a ich szeroka wiedza i odwaga sprawia, że czują się bezpiecznie i komfortowo w urzędowych warunkach.

Płace i ZUS

Biuro rachunkowe Poznań dokładnie przygotowuje listy płac, dzięki którym przedsiębiorcy mają zawsze rzetelnie przygotowane roczne zeznania podatkowe PIT. Otrzymują dokument pozwalający naliczać wynagrodzenie dla pracowników, podatek ZUS oraz podatek dochodowy. Specjaliści z zakresu płac dodatkowo tworzą umowy cywilnoprawne (umowy zlecenie, umowy o dzieło), które są niezbędne dla klienta. Zajmują się wyliczaniem składek ZUS dla właścicieli i pracowników firm, nad którą czuwają. W przypadku większych działalności podejmują się przeliczaniu wpłat na PFRON.

Dokumentacja cen transferowych  

Biuro Bilans oferuje swoim klientom prowadzeniem dokumentacji cen transferowych. Wykształceni księgowi i doradcy z biura pomagają zrozumieć wszystkie przepisy i normy związane z dokumentacją cen transferowych, a także dbają o ich prawidłową realizację.

Szkolenia

Biuro rachunkowe w Poznaniu posiada ofertę skierowaną do osób planujących założenie własnej firmy oraz początkujących przedsiębiorców. W tym celu organizuje przyjemne i wartościowe szkolenia, które pozwalają uzyskać niezbędne wiadomości i potrzebne informacje przy prowadzeniu własnego biznesu.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru oferty leasingowej?

0
Na co zwracać uwagę podczas wyboru oferty leasingowej?

Funkcjonowanie przedsiębiorstwa zależy w dużej mierze od trafności podejmowanych decyzji oraz możliwości posiadanego budżetu.