Inwestycje w gaming z Saxo

Skończyły się szalone rajdy na gamingu jak w 2020 roku. Teraz oddzielane są spółki warte uwagi od tych nadmuchanych głośnymi hasłami czy ładnymi trailerami. Kto robi porządne i dobrze sprzedające się gry, ten może liczyć na szczególną uwagę inwestorów.

Mimo przekonań, że gaming miał już swoje 5 minut, branża wciąż jest w kręgu zainteresowań wielu inwestorów. Może ciężej już o spektakularne rajdy w górę jak np. Creepy Jar, o tyle na giełdzie jest coraz więcej stabilnych graczy — patrz Ten Square Games, PlayWay czy Ultimate Games.

Nasz jedyny jak na razie gracz światowego formatu CD Projekt jest, póki co w lekkim odwrocie i nie wiadomo nawet co i kiedy będzie najbliższą premierą. Tak więc parę lat czekania. To oznacza, że wielu inwestorów skupia uwagę na mniejszych studiach, licząc, że któreś z nich pozytywnie zaskoczy odbiorców swoim tytułem. Jeden głośny i sprzedawalny tytuł potrafi pociągnąć spółkę wzrostami do kilkudziesięciu procent. Tylko ile takich „strzałów” udaje się przeciętnemu inwestorowi…

Żeby jednak się udało, trzeba nie tylko być dobrze zorientowanym w całej branży, ale i posiadać konto u brokera, które umożliwi zakup gamingowych akcji. Przykładem będzie konto w Saxo Bank Polska, umożliwiające nie tylko inwestowanie w polski gaming, ale i w zagraniczne spółki z tej branży z całego świata.

Oto mała ściągawka, które studia notowane są na głównym parkiecie warszawskiej giełdy. Jeżeli którejś znanej wam spółki nie ma na tej liście, to należy jej szukać na rynku alternatywnym (New Connect).

Lista spółek gamingowych na GPW

  1. 11 BIT Studios Spółka Akcyjna (11B) (WIG GAMES),
  2. ALL IN! Games Spółka Akcyjna (ALG),
  3. Artifex Mundi Spółka Akcyjna (ART),
  4. Boombit Spółka Akcyjna (BBT),
  5. CD Projekt Spółka Akcyjna (CDR) (WIG GAMES),
  6. CI Games Spółka Akcyjna (CIG) (WIG GAMES),
  7. Creepy Jar Spółka Akcyjna (CRJ),
  8. Games Operators Spółka Akcyjna (GOP),
  9. Gaming Factory Spółka Akcyjna (GIF),
  10. Huuuge.INC (HUGE),
  11. PCF Group Spółka Akcyjna (PCF),
  12. Playway Spółka Akcyjna (PLW) (WIG GAMES),
  13. T-Bull Spółka Akcyjna (TBL),
  14. Ten Square Games Spółka Akcyjna (TEN) (WIG GAMES),
  15. Ultimate Games Spółka Akcyjna (ULG),
  16. Vivid Games Spółka Akcyjna (VVD),

Główny parkiet oznacza więcej stabilnych spółek, które z założenia mają już zbudowane portfolio swojej działalności i choć częściowo mają ugruntowaną pozycję. Ze wszystkich 16 wymienionych spółek, 5 z nich tworzy jeszcze indeks giełdowy WIG.GAMES. Być może kiedyś doczekamy się też ciekawego Funduszu ETF, z ekspozycją właśnie na ten indeks.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ