O osobach operatywnych często mówi się, że są w stanie sprzedać piasek na pustyni albo sandały w zimie. Założą firmę nawet na kompletnym odludziu, a nie będą narzekać na brak klientów czy nieregularne dochody. I właśnie dla takich przedsiębiorczych jednostek prowadzenie działalności na wsi nie stanowi żadnego problemu – zamiast narzekać na wady niewielkiej miejscowości, dostrzegają drzemiący w niej potencjał i wykorzystują go w 100%. Jeśli i Ty masz pomysł na własny biznes na wsi, nie wahaj się! Doceń brak konkurencji, niskie opłaty związane z wynajęciem lokalu czy walory geograficzne. A jeśli nie masz jeszcze żadnego pomysłu, weź pod uwagę nasze propozycje.

Gospodarstwo agroturystyczne

pexels-photo-688835Rozważając typową działalność na wsi, nie sposób pominąć gospodarstwa agroturystycznego. Nie musisz mieć willi z basenem i wielohektarowej działki! Jeśli urządzisz swój dom z gustem i zadbasz o podstawowe wyposażenie pokoi (lodówka, czajnik, mikrofalówka, dwa łóżka, telewizor), z pewnością znajdziesz amatorów na nocleg. Turyści chętnie skorzystają z Twojej oferty, jeśli zaproponujesz im coś ciekawego, np. przejazdy bryczką lub saniami, zagrodę z małą menażerią, obiekty rekreacyjne czy staw z rybami.

Wypożyczalnia sprzętu sportowego

Pomysł na własny biznes na wsi może wykorzystywać walory turystyczne – bliskie położenie gór, jeziora i rzeki, tereny leśne, plaże czy wyciągi narciarskie. Oczywiście sprzęt dobierz do rodzaju aktywności fizycznej, uprawianej przez miejscowych i turystów. Na topie są zwłaszcza wypożyczalnie kajaków, a w zimie – desek snowboardowych i nart. Z biegiem czasu możesz rozwinąć swój biznes o sprzedaż odzieży sportowej lub serwis sprzętu.

Wiejskie mini-zoo

To propozycja dla osób, które posiadają lub dzierżawią dużą działkę (a na wsi ich nie brakuje) i nie mają nic przeciwko wykonywaniu obowiązków niezbędnych przy zwierzętach, takich jak: mycie i pielęgnacja sierści, usuwanie odchodów, karmienie i pojenie, dbanie o stałą opiekę weterynaryjną. Mini-zoo może funkcjonować jako samodzielna działalność na wsi lub atrakcja, np. do wynajmu domków letniskowych, restauracji czy domu weselnego. Oprócz standardowej menażerii (kucyków, gęsi, królików, owiec, kóz, danieli), możesz zachęcić turystów egzotycznymi zwierzętami, takimi jak strusie czy lamy. Przy okazji możesz zarabiać również na sprzedaży mleka i jaj.

Sprzedaż własnych wyrobów

pexels-photo-291528Masz ogrodową wędzarnię i jesteś lokalnym mistrzem wędzenia? A może Twoje wypieki biją na głowę torty i ciasta z cukierni? Mimo że w sklepach jest właściwie wszystko, konsumenci nadal są żywo zainteresowani domowymi wyrobami, za które są gotowi zapłacić wielokrotnie więcej niż za produkty z masowej sprzedaży. Swojskie wędliny, sery czy ciasta są uważane za naturalne, pełnowartościowe i po prostu najsmaczniejsze. Warto zatem przekuć swoje umiejętności kulinarne w całkiem dochodowy i przyjemny pomysł na biznes na wsi.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ