3 najpopularniejsze mity na temat kredytów

0
1449

Duża część Polaków ma bardzo małą wiedzę na temat finansów i bankowości. Mimo że coraz chętniej zaciągamy kredyty, to dalej wiele kwestii związanych z tą branżą wydaje nam się skomplikowana. Nie ma w tym nic dziwnego i raczej mało kto regularnie śledzi nowinki z zakresu kredytów, jeśli sam akurat nie potrzebuje takiego produktu. Niestety niewiedza prowadzi do powstawania wielu mitów i rozprzestrzeniania się nieprawdziwych informacji. Właśnie dlatego dziś przyjrzymy się kilku z nich i obalimy najpopularniejsze mity na temat kredytów.

1. Singiel nie ma szans na to, aby otrzymać kredyt hipoteczny

Nie da się ukryć, że na kredyt hipoteczny najczęściej decydują się młode małżeństwa oraz rodziny z dziećmi. Nie jest to raczej rozwiązanie popularne wśród singli, którzy na co dzień mieszkają sami. Warto jednak wiedzieć, że mimo iż nie jest to popularne rozwiązanie, to kredyt dla singla jest możliwy i nie ma zasady mówiącej o tym, że nie może otrzymać on dużej sumy od banku.

Mit ten jest powtarzany z tego względu, że najczęściej wydaje nam się, że singiel nie byłby w stanie z jednej wypłaty opłacić raty kredytu oraz innych potrzeb. Prawda jest jednak taka, że w naszym kraju żyje coraz więcej osób, które świetnie zarabiają i zajmują wysokie stanowiska w korporacjach. Wynagrodzenie takich osób jest bardzo wysokie i mogą sobie one pozwolić na to, aby utrzymać swój komfort życia, na dobrym poziomie płacąc jednocześnie raty kredytu.

Banki coraz chętniej pożyczają pieniądze dobrze zarabiającym singlom, którzy mają stałe zatrudnienie. Trzeba jedynie pamiętać o tym, że mogą im zostać postawione dodatkowe wymagania. Może to być np. wykupienie kredytu na życie, jeśli singiel będzie jedynym kredytobiorcą. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby wziąć kredyt hipoteczny z przyjacielem, czy dalszym członkiem rodziny. Takiego typu finansowania nie otrzymują jedynie małżeństwa.

2. Kredyt hipoteczny otrzymują jedynie osoby posiadające umowę o pracę na czas nieokreślony

Jest to kolejny mit na temat kredytów, który powtarza wiele osób https://habzafinanse.com.pl/10-najczesciej-spotykanych-mitow-na-temat-kredytow/. Oczywiście banki preferują klientów, którzy spełniają to wymaganie, jednak nie jest to rzecz, która w 100% decyduje o tym, czy ktoś otrzyma kredyt, czy też nie. Obecnie rynek pracy ulega dużym zmianom i umowa o pracę na czas nieokreślony nie jest już jedyną rzeczą, która może zapewnić pracownikowi stabilność finansową. Wiele osób osiąga regularne i wysokie dochody na innych rodzajach zatrudnienia i nie ma zamiaru tego zmieniać. Umowy zlecenie, umowy o dzieło czy też umowy o prace na czas określony nie wykluczają nas z otrzymania kredytu hipotecznego. Banki coraz przychylniej rozpatrują wnioski osób, które nie posiadają umowy na czas nieokreślony.

Wystarczy, że jesteś w stanie udowodnić, że posiadasz regularne dochody i są one wystarczająco duże. Możesz to zrobić za pomocą wyciągów z banku. Młode osoby często szukają alternatywnych sposobów zatrudnienia, pracują w różnych miejscach jednocześnie lub zmieniają co jakiś czas miejsce pracy, poszukując możliwości rozwoju. Umowa o pracę nie jest im potrzebna do tego, aby prowadzić komfortowe życie i zarabiać dobre pieniądze.

3. Kredyty zaciągane przez internet są niebezpieczne

W dzisiejszych czasach nikogo nie powinien już dziwić fakt, że kredyt można otrzymać przez internet. Wiele osób twierdzi jednak, że to niebezpieczne rozwiązanie. To kolejny mit, ponieważ połączenia z bankiem są szyfrowane, a nasze dane nigdzie nie „wyciekną” i nie trafią w niepowołane ręce. Jest to za to wygodny sposób na zyskanie dodatkowej gotówki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ