piątek, Wrzesień 29, 2023

Tidal czy Spotify — gdzie lepiej promować własną twórczość?

0
promocja w Tidal

Nowoczesna technologia jest w stanie połączyć nas z ulubioną muzyką bez względu na to, gdzie akurat jesteśmy i co robimy. Odpowiednio posegregowane utwory można mieć zawsze pod ręką, dzięki możliwości tworzenia playlist na platformach streamingowych. Serwisy te umożliwiają dużo więcej i wiele twórców zdaje sobie sprawę z tego, że promocja w Tidal czy Spotify to szansa na zyskanie popularności i zarobek.

Która platforma streamingowa nadaje się lepiej do promocji twórczości w sieci? Tidal czy Spotify – co zapewnia lepszą sprzedaż muzyki w Internecie?

Dwie główne platformy streamingowe

Zarówno Tidal, jak i Spotify, mogą pochwalić się sporą popularnością i dostępem do milionów utworów z całego świata. Tak duże zasoby to twórczość konkretnych artystów, a co za tym idzie, ich sposób na dotarcie w dzisiejszym scyfryzowanym świecie do nowych odbiorców. Obie przodujące platformy streamingowe mają do zaoferowania naprawdę dużo. Czym się jednak różnią?

Sprzedaż muzyki w Internecie — ile można na tym zarobić?

Nawet największe wytwórnie odchodzą dziś od wydawania płyt, zresztą sami odbiorcy nie są już tak chętni na zakup fizycznego albumu, wolą posłuchać singla w sieci. To wygodniejsze, szybsze i tańsze rozwiązanie. Zarówno Tidal, jak i Spotify, płacą twórcom za każde odtworzenie danego utworu. Nie trzeba jednak od razu odsłuchiwać całej piosenki, wystarczy odsłuchać 30 sekund utworu. Stawki za pojedyncze odtworzenie nie są duże, ale w przypadku milionowych odsłuchań można uzbierać pokaźną kwotę.

Za 10 milionów odsłuchań utworu na Spotify możemy zarobić ok. 40 tysięcy dolarów, w przypadku Tidala kwota ta jest już trzykrotnie większa!

Muzyka, która pojawia się na serwisach streamingowych, równie szybko może z nich zniknąć. Ważne, by utrzymać się na powierzchni i zawalczyć o promocję własnej twórczości.

Jakość dźwięku

Dobra jakość dźwięku to coś, bez czego większość z nas nie wyobraża sobie słuchania swoich ulubionych utworów. Tidal oferuje najwyższą, to znaczy bezstratną jakość dźwięku, którą można docenić w pełni, mając słuchawki z wysoką rozdzielczością dźwięku. Jest ona dostępna w droższym planie subskrypcji. Natomiast w przypadku Spotify możemy liczyć na bardzo dobrą jakość dźwięku (w planie subskrypcji premium) lub, w zależności od ustawień, przepływność 96kb/s bez dopłacania żadnej dodatkowej kwoty.

Dostęp do unikalnych treści

Oba serwisy umożliwiają dostęp do ogromnej liczby utworów i ekskluzywnych materiałów, jednakże to Tidal posiada wyłączność na niektóre z nich. To znaczy, że na tej platformie niektóre premiery albumów i utworów mogą pojawić się szybciej lub być dostępne wyłącznie tam.

Podsumowanie

Tidal i Spotify to dwie topowe platformy streamingowe, które umożliwiają dotarcie ze swoją twórczością do szerokiego grona odbiorców i sprzedaż muzyki w Internecie. W przypadku Tidala możemy liczyć na nieco wyższą jakość dźwięku i lepsze stawki za liczbę odsłuchań utworu.

Polisolokata Vienna Life – czy mam prawo do rezygnacji?

0
Polisolokata Vienna Life

Wiele osób rozważa rezygnację z polisolokaty Vienna Life, Skandia. Boją się oni jednak tego, że nie uda im się odzyskać 100% wartości rachunku. Okazuje się jednak, że można doprowadzić do rozwiązania umowy, a środki finansowe mogą powrócić do inwestora. Tak, aby móc ustrzec się dużych opłat likwidacyjnych, jakie dla budżetu mogłyby stać się ogromnym obciążeniem.

Vienna Life – rezygnacja, która pomoże odzyskać pieniądze

„Vienna Life rezygnacja”, „Skandia rezygnacja”, „Skandia zerwanie umowy”, Vienna Life jak odzyskać pieniądze” – okazuje się, że wpisując takie słowa kluczowe w Google można uzyskać ogromną ilość podpowiedzi, dzięki czemu każda z zainteresowanych osób będzie w stanie uzyskać niezbędne wskazówki.

Część z takich informacji będzie można znaleźć na https://oplatylikwidacyjne24.pl/polisolokaty-skandia/. Okazuje się, że są takie kancelarie, które pomagają skutecznie zrezygnować z polisy Skandia/Vienna Life. Tak, aby mieć pewność, że będzie można odzyskać pieniądze z polisolokaty, które zostały bezprawnie pobrane. Korzystanie z takiej możliwości daje klientom największe szanse powodzenia.

Naruszenie zbiorowych interesów konsumentów

Z ubezpieczeń z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, jakie do 2015 roku oferowała Skandia, wiele osób wiązało ogromne nadzieję. Jednak prezes UOKiK w Decyzji Nr RKT – 01/2016 r. pokazał, że wiele nawiązanych umów zawierało szereg nieprawidłowości, jakie sumarycznie doprowadziły do naruszenia zbiorowych interesów konsumentów. Jednym z nich było ryzyko zamiany wartości jednostek funduszy, którym w całości został obciążony konsument – chociaż ten bardzo często nawet nie zdawał sobie z tego sprawy.

Zawarty w umowach mechanizm wypłaty świadczenia wykupu, jak również klauzula wartości wykupu, doprowadziły do wniosków prezesa UOKiK, że zapisy te nie są uczciwe wobec konsumentów i rażąco naruszają ich interesy.

Skandia, czyli Vienna Life

Postępowanie, jakie prezes UOKiK wytoczył Skandii negatywnie wpłynęło na ocenę tej marki. Nie oznacza to jednak tego, że firma wycofała się z rynku. Okazało się, że doszło do zmiany nazwy. Od dnia 21 października 2016 roku dawna Skandia działa oficjalnie jako Vienna Life Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Vienna Insurance Group.

Nadal można było spotkać się z nieuczciwymi praktykami, jakie ta firma prowadziła wobec swoich klientów. Dowodem na to jest opublikowana lista umów, jakie zostały objęte szczegółowym postępowaniem UOKiK. Na tej liście można znaleźć aż 67 pozycji. Wśród nich można m.in. wymienić Nawigator, Spektrum PLUS, db inwestuj w przyszłość aktywne oszczędzanie.

Zostało zawartych wiele transakcji. Zazwyczaj przedstawiciele informowali jedynie o możliwości osiągnięcia zysku, jednak pomijali takie kwestie jak np. opłaty likwidacyjne; ryzyko, którym takie umowy były obciążone.

Czy można szybko i korzystnie rozwiązać umowę UFK?

Tak. Można do tego doprowadzić i warto rozważyć taką ewentualność. Oto kilka prostych kroków, z jakimi każda osoba będzie w stanie sobie poradzić:

  1. Należy pobrać wniosek o wypłatę Wartości Wykupu lub Świadczenia Wykupu ze strony Vienna Life.
  2. Trzeba go wypełnić i wyraźnie podpisać.
  3. Do wniosku należy dołączyć ksero dowodu osobistego.
  4. Całość należy wysłać listem poleconym do Vienna Life.

Uwaga! Bardzo ważne jest to, aby zachować potwierdzenie nadania, co na pewno będzie pomocne, dzięki czemu będzie można w końcu doprowadzić do odzyskania pieniędzy.

Vienna Life po rozpatrzeniu wniosku pozytywnie doprowadzi do wypłacenia pierwszej części pieniędzy, które stanowią tzw. świadczenie wykupu.

Ubezpieczyciel pobierze jednak opłatę w związku z likwidacją polisolokaty – z czym każda z osób powinna się liczyć. Natomiast opłatę tę można w 100% odzyskać wchodząc na drogę sądową. Jeżeli skorzystamy z pomocy profesjonalnej kancelarii prawdopodobieństwo wygrania tęgiego procesu jest bardzo wysokie.

Ceny akcji

0
Ceny akcji

Ceny akcji – nominalna, emisyjna, rynkowa – nie są pojęciami, które można stosować zamiennie.

Podanie o pracę – warto dobrze wypaść

0
wzór podania o pracę

Rzadko zdarza się, że dobra praca sama spada z nieba. Częściej samemu trzeba się o nią postarać. Tak jest zarówno w przypadku ofert, które pojawiają się na ogólnodostępnych platformach ogłoszeniowych oraz wtedy, kiedy ktoś sam poszukuje zatrudnienia na miarę swoich kwalifikacji i oczekiwań.

Zalety powłoki ceramicznej na lakierze samochodowym

0
metody zabezpieczania lakieru samochodowego

W dzisiejszych czasach właściciele pojazdów mają dostęp do wielu różnych rozwiązań z zakresu poprawy estetyki samochodu i jego powłoki lakierniczej.

Produkty i usługi tego typu cieszą się dużą popularnością ze względu na możliwość nadania samochodowi połysku oraz w związku ze zwiększeniem jego ochrony przed uszkodzeniami, czynnikami chemicznymi, a także wieloma innymi negatywnymi zjawiskami. Poza myciem i polerowaniem oraz oklejaniem samochodów specjalnymi foliami, możliwe jest zdecydowanie się na wysokiej jakości powłoki ceramiczne, które posiadają wiele atutów.

Dlaczego warto sięgać po powłoki ceramiczne?

Rozwiązania ceramiczne charakteryzują się przede wszystkim atrakcyjnym wyglądem. Dzięki nim pojazd zyskuje większy połysk, a to z kolei sprawia, że prezentuje się estetycznie w oczach właścicieli oraz innych osób. Nie bez znaczenia jest również fakt tworzenia powłoki chroniącej warstwę lakierniczą i karoserię przed zarysowaniami, czynnikami chemicznymi, wilgocią oraz innymi niekorzystnymi zjawiskami. Nic więc dziwnego, że coraz szersze grono właścicieli samochodów decyduje się na takie rozwiązania.Kolejną bardzo ważną zaletą powłok ceramicznych jest ich wysoka trwałość. Oznacza to, że zapewniają one optymalne właściwości nawet w przypadku użytkowania pojazdu w trudnych warunkach. Utrzymują się one w odpowiednim stanie na karoserii przez okres od 3 do nawet 5 lat. Dodatkowo nałożone powłoki można myć, woskować i polerować, aby zapewnić samochodowi jeszcze lepsze efekty estetyczne, jak również ochronne. Jest to bardzo istotna zaleta doceniana przez sporą grupę posiadaczy samochodów.Pod hasłem ochrona lakieru wrocław można znaleźć wyspecjalizowanych fachowców, którzy w swoich ofertach posiadają rozwiązania mające na celu efektywną ochronę lakieru samochodowego. Między innymi specjalizują się oni w powłokach lakierniczych. Dzięki Internetowi można szybko i łatwo znaleźć oferty, ogłoszenia, wizytówki oraz oficjalne serwisy należące do porządnych firm.

Czym się kierować przy wyborze dobrego rachunku inwestycyjnego?

0
Czym się kierować przy wyborze dobrego rachunku inwestycyjnego

Inwestowanie w akcje, fundusze ETF czy obligacje jest prostsze, niż może się wydawać. Aby jednak możliwe było przeprowadzanie transakcji, niezbędne jest założenie rachunku inwestycyjnego. Jak znaleźć dobry rachunek inwestycyjny? Poznaj kilka wskazówek.

Znakomity i funkcjonalny pojemnik na przyprawy

0
Znakomity i funkcjonalny pojemnik na przyprawy

Nie ma w tej chwili w Polsce domu czy mieszkania w którym nie byłoby różnego rodzaju przypraw.

I w sumie to bardzo dobrze że tak właśnie jest. W końcu odżywanie się nimi jest zawsze bardzo dobrym wsparcie naszego zdrowia. Ale już na pewno nie wszędzie znajdziemy możliwie jak najlepszy pojemnik na przyprawy. Czy taka sytuacja ma miejsce również i w twojej kuchni? A może jednak i ty już od jakiegoś czasu starasz się zmienić ten stan rzeczy? Może tez poszukujesz na polskim rynku jak najlepszego sklepu w którym zawsze kiedy tylko będziesz chciał zakupisz dla siebie jak najbardziej konkretny pojemnik na przyprawy? Jeżeli tak właśnie jest w twojej sytuacji to my już teraz radzimy tobie żebyś od razu po przeczytaniu tego tekstu został klientem pewnej naszym zdaniem znakomitej firmy. Link do jej strony internetowej masz podany poniżej. W tym miejscu zawsze kiedy tylko będziesz chciał dokonasz dla siebie zakupów o jakich my właśnie teraz tobie opowiadamy.

Pojemnik na przyprawy który powinieneś posiadać

Chcąc zatem żeby posiadane przez ciebie przyprawy nigdy już nie były porozrzucane po kuchni już teraz powinieneś pomyśleć o tym żeby kupić dla siebie jak najlepszy i jak najbardziej praktyczny pojemnik na przyprawy. Czy jednak już teraz znasz odpowiedni sklep? Jeżeli jeszcze nie to my chcemy tobie taki wskazać. Będzie zatem bardzo dobrze jeżeli już teraz wejdziesz na stronę internetową tego punktu deo której link masz podany poniżej. Tam zawsze kiedy tylko sobie zażyczysz kupisz sobie bardzo dobry pojemnik na przyprawy. I będzie to naprawdę idealne pod każdym względem wyjście. O czym już niedługo sam się przekonasz. Jak zatem widzisz nie powinieneś czekać ani chwili dłużej lecz najlepiej już teraz w tym znakomitym i jakże nieprzeciętnym miejscu zakupić dla siebie praktyczny pojemnik na przyprawy marki branq. Tutaj zawsze kupisz go spokojnie i pewnie. I ponadto możesz być pewnym tego że będzie ci służył przez bardzo wiele lat. O czym sam osobiście przekonasz się już niebawem i to wielokrotnie.

Praca w Ełku

0
praca

Już w trakcie szkoły średniej zaczynamy się zastanawiać nad swoją przyszłością. Rozglądamy się za odpowiadającą nam uczelnią, która zazwyczaj, jeśli jesteśmy z mniejszego miasta lub wsi, znajduje się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Niektórzy również po szkole średniej postanawiają od razu rozpocząć poszukiwanie pracy. Bardzo szybko okazuje się jednak, że wsie i małe miasteczka nie zapewniają wystarczających możliwości rozwoju co zmusza nas do poszukiwań odpowiedniego zatrudnienia w większych aglomeracjach.

Lista spółek gamingowych notowanych na GPW

0
Lista spółek gamingowych notowanych na GPW

Inwestycje w gaming z Saxo

Recenzje i opinie o pożyczkach – dlaczego warto je poznać przed wybraniem pożyczki?

0
Recenzje i opinie o pożyczkach

Dlaczego recenzje pożyczek są ważne?

Recenzje pożyczek umożliwiają Ci podjęcie właściwej decyzji. Dzięki recenzjom i rankingowi krótkoterminowych, szybkich pożyczek z pewnością znajdziesz ofertę dopasowaną dla Ciebie. Zarówno do Twoich potrzeb jak i możliwości finansowych. Pozwolą Ci porównać oferty firm udzielających pożyczek i wybrać właściwą.

Czym są krótkoterminowe pożyczki chwilówki?

Chwilówki to najpopularniejsze szybkie pożyczki pozabankowe. Chwilówka charakteryzuje się szybką decyzją przyznawania (nawet w kilkanaście minut) i zwykle krótkim okresem spłaty. Jednak inaczej niż w przypadku banków, pożyczki chwilówki charakteryzują się niską kwotą. Innymi słowy pożyczysz zwykle od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Niestety, chociaż dużo łatwiej otrzymać je niż standardową pożyczkę bankową, to charakteryzuje je także wysoki koszt. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania w przypadku chwilówek zwykle jest na tyle wysoka, że koszt pożyczki w wysokości 1000 zł na kilka tygodni, może wynieść nawet kilkaset złotych. Dlatego warto korzystać z dostępnych narzędzi takich jak porównywarki i recenzje pożyczek.

Czy pozabankowe pożyczki ratalne są bezpieczne?

W serwisach pozabankowych firm pożyczkowych znajdziesz dużo kuszących zwrotów, które mają Cię przekonać do skorzystania z jednej konkretnej oferty. Jednak na pierwszy rzut oka nie widać informacji, które są bardzo istotne. Firmy, które kuszą niskim oprocentowaniem zwykle małym druczkiem informują o tym, że otrzymasz je, pod warunkiem terminowej spłaty pożyczki. Z kolei małe spóźnienie możesz skutkować bardzo wysokim kosztem w tym odsetkami regulaminowymi i odsetkami za zwłokę. Naliczenie odsetek karnych i opłaty windykacyjne znacznie podniosą jej koszt. Oczywiście nie po to bierzesz pożyczkę, aby jej nie spłacić. Jednak musisz wiedzieć, że firmy pozabankowe, które udzielają pożyczek, często nie mówią otwarcie o szczegółowych warunkach, jakie zapisane są w umowach. Mówią, ale tak, aby sprzedać Ci tę pożyczkę tak czy inaczej. Miej tego świadomość.

Sprawdź tę ofertę!

Zwykle w reklamach instytucji pozabankowych dowiesz się jaka jest maksymalna kwota pożyczki, którą możesz u nich powziąć. Ponadto będą zachęcać cię faktem, jak łatwo jest wziąć pożyczkę, że unikniesz sprawdzania bik. Coraz częściej firmy ich udzielające posługują się hasłem „darmowa pierwsza pożyczka”. Jednak, żadna z nich nie mówi o tym, że zostanie Ci naliczona opłata przygotowawcza, albo że koszty pożyczki mogą się szybko pojawić, jeśli nie spełnisz określonych warunków. Wtedy istnieje ryzyko, że tak jak równie szybko wziąłeś pożyczkę, tak szybko możesz liczyć na pojawienie się firmy windykacyjnej. Dlatego recenzje pożyczek i ich zestawienie to narzędzia, z których powinieneś skorzystać przed złożeniem wniosku o chwilówkę. To pierwszy krok jak powinieneś wykonać. Ranking pożyczek pokaże Ci, która firma pożyczkowa oferuje najkorzystniejsze dla Ciebie warunki. Podobnie, dzięki recenzjom, z jakimi się tam zapoznasz dowiesz się, na jaki okres spłaty możesz liczyć, jakie dokumenty potrzebne są do oceny zdolności kredytowej i jak szybko ją otrzymasz.

Recenzje pożyczek

Portal Recenzje Pożyczek pokaże Ci zestawienie, w którym znajdziesz tylko najkorzystniejsze oferty. Porównane pod kątem wszystkich kosztów i warunków. Dowiesz się jak zmieni się RRSO w zależności od czasu spłaty. Ponadto dowiesz się, czy możesz liczyć na dodatkowe bonusy i poznasz wiele innych istotnych informacji. Dzięki temu wybór pożyczki dopasowanej do Twoich potrzeb i możliwości będzie szybki i łatwy.