niedziela, Wrzesień 26, 2021

Jak zrobić przelew w euro?

0
Jak zrobić przelew w euro

W dzisiejszych czasach Unii Europejskiej i otwartych granic bardzo często zdarza się, że płatności dokonywane są w walucie euro. Może się to zdarzyć, kiedy na przykład pracujesz za granicą lub kupujesz coś przez Internet. W związku z tym z pewnością zastanawiasz się, jak dokonywać takich płatności. Dokonywanie przelewów w obcej walucie, jaką jest euro, kojarzy się z wieloma komplikacjami. Z pewnością wydaje się, że jest z tym związana cała procedura, której należy dopełnić, żeby taki przelew mógł zostać zrealizowany. Dodatkowo istnieją też obawy o wysokie koszty takich przedsięwzięć. Operowanie innymi walutami może budzić wiele wątpliwości. Tymczasem okazuje się, że nie jest to wcale takie trudne. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat przelewów, tego jak ich dokonywać i jakie są ich koszty, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. W tekście znajdziesz wiele cennych porad i praktycznych wskazówek, dotyczących tego zagadnienia. Dzięki temu przelewy euro nie będą miały przed Tobą tajemnic.

 1. Przelew SEPA – co to jest?
 2. Ile kosztuje wykonanie przelewu SEPA?
 3. Jak wykonać przelew SEPA?

Przelew SEPA – co to jest?

Zastanawiasz się, jak dokonać przelewu w euro? Przede wszystkim musisz znać podstawowe pojęcia z tym związane. Najważniejsze z nich to przelew SEPA. Szczegóły tego, co kryje się pod tą tajemniczą nazwą, znajdziesz na stronie pieniadzezagranica.pl. Konkretnie zajrzyj do tego artykułu: http://pieniadzezagranica.pl/przelew-sepa-co-to-jest/. Najogólniej mówiąc, przelew SEPA dotyczy transakcji dotyczących rozliczeń w euro. Skrót nazwy SEPA w rozwinięciu oznacza angielskie Single Euro Payment Area, czyli Jednolity Obszar Płatniczy w Euro. Z możliwości korzystania z tego systemu można korzystać nie tylko w krajach należących do Unii Europejskiej, których jest 27. Taką możliwość dają także Monako, San Marino, Wielka Brytania, Liechtenstein, Norwegia, Szwajcaria, Islandia, a także Watykan. Przelew SEPA można wykonać, nawet jeśli w danym Państwie nie obowiązuje euro jak waluta główna. Jest to bardzo pomocne rozwiązanie, z którego korzysta wiele osób. Przelewy SEPA cieszą się bardzo dużą popularnością wśród osób prywatnych, a także przedsiębiorców. Wiele cennych informacji na temat finansów możesz znaleźć na stronie pieniadzezagranica.pl. Jeśli interesuje Cię ta tematyka, musisz tam zajrzeć.

Ile kosztuje wykonanie przelewu SEPA?

Nie wiesz, ile kosztuje wykonanie przelewu SEPA? Możesz podejrzewać, że wiąże się to z dużymi kosztami. Na szczęście koszt realizacji takiej transakcji płatniczej nie może przewyższać kosztu tradycyjnego, krajowego przelewu bankowego. Jest to regulowane specjalnymi unijnymi przepisami. Każdy z banków sam decyduje, jaki będzie koszt przelewu SEPA, jednak z uwzględnieniem tych wytycznych. Często zdarza się, że wykonanie transakcji za pomocą przelewu SEPA jest bezpłatne. Jeśli chciałbyś wiedzieć więcej na ten temat, sprawdź informacje zawarte na stronie pieniadzezagranica.pl. Jest to skarbnica informacji na temat finansów za granicą.

Jak wykonać przelew SEPA?

Wykonanie przelewu SEPA jest banalnie proste. Dokładną instrukcję znajdziesz na stronie pieniadzezagranica.pl. W skrócie, należy zalogować się na stronę banku i wypełnić specjalny formularz. Kwotę przelewu należy wpisać w walucie euro, jednak w większości systemów transakcyjnych banków kwota ta podawana jest także w złotówkach. Dzięki temu dokładnie wiadomo, jaka kwota zniknie z konta. Realizacja przelewu SEPA następuje w podobnym czasie, jak przelewu krajowego. Jeśli chciałbyś wiedzieć więcej na temat finansów za granicą, warto sprawdzić informacje na stronie pieniadzezagranica.pl.

Druga praca i inne pomysły na dodatkową gotówkę

0
dodatkowe pieniądze

W życiu spotykają nas różne sytuacje i czasem okazuje się, że nasze podstawowe źródło dochodu jest niewystarczające, a zmiana pracy na lepiej płatną jest trudna i nie zawsze możliwa. W obliczu problemów finansowych, czy chęci spełnienia marzeń, które wiążą się z wydatkami przekraczającymi nasze możliwości finansowe, można poszukać sposobów na zdobycie dodatkowej gotówki. Jak to zrobić?

Skąd wziąć dodatkowe pieniądze?

Jest wiele sposobów, aby zdobyć dodatkowe pieniądze, jednak część z nich wymaga cierpliwości i dużego wkładu pracy, a część pozwala zdobyć gotówkę nawet w kilkanaście minut. W pierwszej kolejności opiszemy możliwości zdobycia środków finansowych w krótkim czasie.

Najprostszym sposobem jest zwrócenie się o pożyczkę do parabanku. Gdzie udzielane są chwilówki  i szybkie pożyczki, a więc skąd wziąć dodatkowe pieniądze dowiesz się z www.4banki.pl. Jest to sposób wymagający najmniejszego wysiłku, jednak należy mieć na uwadze to, że każdą pożyczkę, czy kredyt należy spłacić. Decydując się na takie rozwiązanie, bardzo szybko wchodzimy w posiadanie potrzebnej kwoty, natomiast kwestia zdobycia pieniędzy na spłatę zobowiązania jest odrobinę odsunięta w czasie, ale wciąż nierozwiązana. Szybkie pożyczki są więc dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy mamy pewność, że w niedalekiej przyszłości czeka nas większy przypływ gotówki, który pozwoli nam spłacić zadłużenie w terminie.

Druga praca – sposób na dodatkową gotówkę

Innym rozwiązaniem jest podjęcie pracy dodatkowej. Jeśli dysponujemy wolnym czasem i mamy siłę na to, by przeznaczyć go na drugą pracę, to możemy w bardzo szybkim tempie zwiększyć swoje dochody. Oczywiście nie będzie to praca w pełnym wymiarze godzin, ale wiele osób decyduje się na dodatkowe zajęcie w weekendy lub pół etatu realizowane w tygodniu.

Praca dodatkowa może mieć różny charakter. Wiele zależy od tego, czym zajmujemy się na co dzień i jakiej pracy jesteśmy w stanie się podjąć. Niektórzy po godzinach robią to samo, co w swojej „podstawowej” pracy, różnica polega na tym, że są to dodatkowe zlecenia realizowane na rzecz innej osoby, a nie pracodawcy. Mogą to być różnego rodzaju projekty, ekspertyzy i inne prace, na które jest duże zapotrzebowanie. Inną możliwością jest praca, którą można wykonywać kiedy ma się wolny czas, ale nie wiąże się z żadnym większym zobowiązaniem w postaci np. stałej umowy. Wiele osób dorabia np. zajmując się transportem osób (np. taksówka), opieką nad dziećmi lub starszymi osobami, wyprowadzaniem psów, sprzątaniem, czy copywritingiem.

Inne pomysły na dodatkową gotówkę

Wiele osób łączy pracę dodatkową ze swoimi zainteresowaniami, rozwijając w ten sposób pasje. Przykładem może być fotografia. Osoby, które hobbystycznie robią zdjęcia, mogą z czasem zacząć na tym zarabiać i jest to świetny sposób na dodatkowy dochód. Inną opcją jest wykorzystanie własnej wiedzy i udzielanie korepetycji. To szansa nie tylko na zdobycie dodatkowej gotówki, ale również na poszerzenie własnej wiedzy.

Czym jest lokata terminowa?

0
lokata terminowa

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób pomnażać lub przechowywać swoje oszczędności. Wybierając konkretną opcję, zwraca się uwagę na oprocentowanie lokat i ewentualne koszty ich prowadzenia. Lokata terminowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zaoszczędzić pewną sumę pieniędzy. Lokata jest korzystna dla osób, które chcą mieć pewność, że przez określony okres czasu nie wypłacą oszczędności. Jeśli należysz do takich osób, warto pomyśleć o lokacie terminowej. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat lokaty terminowej, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. Dzięki temu poznasz ten konkretny typ, jakim są lokaty bankowe.

 1. Co to dokładnie jest lokata terminowa i na czym polega?
 2. Dla kogo dobrym rozwiązaniem będzie lokata?
 3. Jak wybrać najlepszą lokatę?
 4. Wady i zalety lokaty

Co to dokładnie jest lokata terminowa i na czym polega?

Lokata terminowa różni się od tradycyjnej tym, że zdeponowane środki muszą przeleżeć na niej przez określony okres czasu, z góry ustalony i uregulowany umową. Przez ten czas trwania lokaty nie można wypłacić pieniędzy. Jest to pewne nieudogodnienie, ale z drugiej strony zyskujesz pewność, że nie naruszysz oszczędności. Dzięki temu zyskać może lepsze oprocentowanie lokaty, a więc więcej zyskać. To, na ile założenie lokaty terminowej będzie opłacalne, zależy od ilości oszczędności, jakie będą wpłacone, a także od tego, jakie jest oprocentowanie lokaty terminowej. Wiele osób decyduje się na założenie lokat terminowych i bardzo sobie chwali takie rozwiązanie. Z pewnością jest to coś, nad czym warto pomyśleć. Jeśli chcesz wiedzieć na ten temat więcej, zapoznaj się z informacjami dostępnymi na stronie http://lokatowy.pl/lokata-terminowa-co-to-jest-wady-i-zalety/.

Dla kogo dobrym rozwiązaniem będzie lokata?

Lokata z określonym terminem jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć pewność, że nie wypłacą zgromadzonych na niej środków. Sprawdzi się, jeśli odkładasz nadwyżkę pieniędzy, która nie jest Ci potrzebna do codziennego funkcjonowania. Lokaty terminowe są idealne dla osób, które chcą mieć ścisłą kontrolę nad swoimi oszczędnościami, przez całość okresu trwania lokaty.

Jak wybrać najlepszą lokatę?

Zastanawiasz się, jak wybrać najlepszą lokatę terminową? W tym celu najlepiej sprawdzić rankingi lokat. Znajdziesz tam wszystkie najpotrzebniejsze i najistotniejsze informacje na ten temat. Informacji udzieli także internetowy serwis lokatowy. Jest to miejsce w sieci, gdzie znajdziesz wiele szczegółów na temat różnego rodzaju lokat, wraz z ich dokładnym omówieniem. Dodatkowo zaprezentowane są tam różne oferty, więc z łatwością możesz znaleźć tę najbardziej opłacalną. Przed wyborem lokaty warto poznać różne opcje i wybrać konkretne rozwiązanie, jak najbardziej dopasowane do indywidualnych potrzeb i możliwości.

Wady i zalety lokaty

Wśród zalet lokaty z pewnością należy wymienić bezpieczeństwo, nad którym czuwa Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Do jego zadań należy zapewnienia bezpieczeństwa usług świadczonych przez banki. Lokaty na określony termin mają atrakcyjniejsze oprocentowanie w porównaniu do tego, jakie mają inne tego typu rozwiązania. Minusem jest z pewnością niemożność wypłacenia środków w dowolnym momencie, chociaż wiele osób postrzega to jako ogromny plus i z tego powodu właśnie decyduje się na założenie terminowej lokaty. Zaletą jest też możliwość zysków kapitałowych przez okres lokaty. Należy pamiętać, że wysokość oprocentowania, a więc zysku, zależna jest od konkretnej oferty i umowy zawartej z bankiem.

Wiele marek zajmujących się modą oferuje również perfumy

0
Wiele marek zajmujących się modą oferuje również perfumy

Znana na całym świecie marka mody i urody, Victoria’s Secret, założona w 1977 roku, z pewnością zna sekretne pragnienia każdej kobiety.

Wprowadzając przepych i modę na luksusową bieliznę, kolekcja perfum Victoria’s Secret również czerpie inspirację ze wszystkiego, co smakowite, od koronki i jedwabiu po owoce i kwiaty, aby uzyskać idealny zapach, który przemawia do kobiet jak żaden inny. Takim zapachem są ulubione perfumy wielu kobiet Bombshell.

Perfumy damskie Bombshell od znanej marki Victoria’s Secret

Bestsellerem wśród linii perfum Victoria’s Secret jest Bombshell, owocowo-kwiatowy zapach idealny na wiosnę i lato. Perfumy te zawierają nuty grejpfruta, ananasa, truskawki, piwonii, jaśminu, konwalii i kwiatu wanilii, które łączą się, tworząc zapach będący idealną mieszanką kwiatów i owoców. Z pewnością nie jest to zapach przytłaczający, a przyjemne nuty owocowe są odpowiednie dla kobiet w każdym wieku. Są to najlepiej sprzedające się perfumy spośród wszystkich kolekcji zapachów od Victoria’s Secret, i nie bez powodu. Stanowią subtelną przyjemność dla zmysłów, do której niewiele perfum zbliżyło się. Ten przyjemny, owocowo-kwiatowy zapach nie ma ograniczeń co do tego, w jakim wieku możemy go używać i jest hitem zarówno wśród młodych dziewcząt, jak i bardziej dojrzałych kobiet, ponieważ nie jest zbyt przytłaczający czy słodki. Ponadto, dzięki temu, że nie są to perfumy ciężkie ani intensywne, nie ma zatem ograniczeń co do pory dnia ani pory roku, kiedy można używać tych perfum. Perfumy Bombshell marki Victoria’s Secret to jeden z tych zapachów, który zdecydowanie powinien znaleźć się na twojej półce, jeśli lubisz aromaty owocowo-kwiatowe, lekko słodkie, ale nie mdłe. Perfumy Victoria’s Secret bombshell to zapach inspirowany kwiatami nocy oraz smakowitymi owocami, odpowiedni dla seksownych i czarujących kobiet w każdym wieku, które chcą wyrazić siebie. W kolekcji perfum tej marki znajdziemy również wody toaletowe i zapachowe mgiełki do ciała, idealne na upalne dni i wieczory.

Elegancki Pan Młody

0
Elegancki Pan Młody

Dzień ślubu to najważniejszy dzień w naszym życiu. Zarówno dla Niej jak i dla Niego. Sprawą oczywistą jest to, że większość Panien Młodych swojej kreacji szuka znacznie dłużej od swojego wybranka. Mężczyźni nie podchodzą do tego tak poważnie, a powinni!

Odzież robocza – kilka ważnych wzmianek

0
Odzież robocza

NarzNiektórzy z nas doskonale wiedzą o tym, że odzież roboczą wytwarza się z nylonu, czyli te wszystkie kurtki i spodnie z nadrukiem jakiegoś producenta kleju do glazury produkuje się z tego nieco grubiej tkanego nylonu. Dlatego robotnika budowlanego raczej nie zdrapie ostra krawędź konkretnej cegły lub niezbyt starannie przycięty kawałek pręta budowlanego, bo tych sztuk odzieży roboczej tak łatwo się nie przycina.

Wielka wstęga materiału

Nie od dziś pewnym jest to, że nylon i inne włókna syntetyczna wytwarza się z tworzyw, które do fabryk trafiają w formie granulatu w takich sporych workach. Worki te następnie są rozcinane nad specjalną maszyną, a granulat trafiający do maszyny się topi i potem w płynny sposób zmienia się w elastyczną długą nić, a z niej właśnie wykonują się tkaninę i to w sposób nie przerwany. Tkanina takowa jest następnie barwioną zazwyczaj na jakiś szary lub szaro niebieski kolor. Na tym rzecz jasna nie kończy się produkcja odzieży roboczej, bo potem kolejna maszyna lub robot wycina materiał tak, by z danej wstęgi powstało jak najwięcej spodni roboczych. Kolejny etap to rzecz jasna szycie, które wykonują zręczni pracownicy, po to by na sam koniec inna maszyna pakująca pakowała odzież do opakowań, którymi są worki foliowe. Dalej worki te trafiają do kartonów, a w tych kartonach wielkie auta dostawcze rozwożą ubrania do sklepów.

Wydawane ubrania robocze

W większych firmach często bywa też i tak, że konkretna odzież robocza, czyli konkretne sztuki kurtek i spodni roboczych są własnością firmy, czyli pracownik najpierw przychodzi do szatni się przebrać, potem zaś pracuje przez blisko osiem godzin na budowie, a po skończonej pracy przebiera się i bierze szybki prysznic. Takie zorganizowanie pracy jest wygodnym i dla szefów i dla ich pracowników, bo wiedzą co im wolne, a za to naturalne zużycie odzieży roboczej nie odpowiadają prawnie i dlatego jeśli przypadkowo zniszczą rękawice robocze to najzwyczajniej w świecie idą po kolejną parę do magazynu zdając starą wraz z krótkim objaśnieniem sytuacji. Rękawice tego typu nie kosztują zazwyczaj zbyt wiele i dlatego też wymiana na nową jeszcze nie użytą parę to szybka i prosta sprawa.

Testy odzieży roboczej

Niektórzy z nas wiedzą o tym, że tę nieco lepszą odzież roboczą się testuje, a testy tego typu mogą różnie wyglądać. Może być to takie szybkie sprawdzenie czujnikiem laserowym, który sprawdza gęstość splotu tkaniny i jeśli ta gęstość nie odpowiada normie produkcyjnej to dane spodnie robocze zamiast do pakowania trafiają do przetworzenia. Proces tego rodzaju może być rzecz jasna tym w pełni automatycznym. Istnieją też testy innego typu i mowa tu dokładnie o tych maszynowych testach laboratoryjnych. One rzecz jasna są tymi niezwykle dokładnymi i co równie istotne wykonują je ludzie, często też oznaczają zniszczenie danego egzemplarza spodni roboczych i dlatego też właśnie tak sprawdza się jedną parę na te trzysta lub czterysta sztuk, po to by nie niszczyć ich zbyt wiele, bo badania niszczące muszą niestety mieć ograniczoną skalę ze względu na koszt.

Odzież roboczą i ochronną posiada w swoim asortymencie hurtownia BHP Nawigator – dowiedz się więcej.

Kryptowaluty w pigułce

0
Kryptowaluty w pigułce

Czy wiesz, co wzrosło o ponad 360% w ciągu ostatniego roku i jest warte osiemnaście razy więcej niż uncja złota? To Bitcoin, jeden z ponad 3000 rodzajów kryptowalut. Na czym więc polega ten gorący trend i dlaczego zyskuje tak duże zainteresowanie na całym świecie?

Co to jest kryptowaluta?

Kryptowaluta, czasami nazywana walutą wirtualną, cyfrowym pieniądzem lub tokenami, jest środkiem finansowym, a do jego monitorowania wykorzystania i generowania stosowane są techniki szyfrowania.

Podstawowe cechy kryptowalut:

Brak na ingerencji lub manipulacji rządowej:

W przeciwieństwie do walut fiducjarnych, takich jak dolary amerykańskie, euro i złotówki, kryptowaluty nie są wspierane przez żadne banki, rządy ani scentralizowane organy finansowe, ale polegają na Internecie, aby zagwarantować swoją wartość i potwierdzać transakcje.

Nie są tworzone w nieskończoność:

Podczas gdy w przypadku standardowych walut emitowanych przez rząd instytucje finansowe mogą drukować więcej pieniędzy, co prowadzi do inflacji, ich cyfrowe odpowiedniki mają ograniczoną liczbę – na przykład, Bitcoin nigdy nie przekroczy 21 milionów monet w obiegu.

Gdzie kupić i przechowywać kryptowaluty?

Pierwszy sposób to wydobycie jako górnik. Ta społeczność to każdy, kto konfiguruje swoje komputery lub maszyny ASIC do udziału w transakcjach kryptograficznych. Aby wydobyć tę walutę, muszą za pomocą mocy obliczeniowej swoich urządzeń rozwiązywać skomplikowane problemy matematyczne znane jako hash, które pozwalają generować monety.

Drugim sposobem jest kupowanie od giełdy kryptowalut. Kupując lub otrzymując kryptowalutę, otrzymujesz cyfrowy klucz na adres tej waluty. Należy go przechowywać w bezpiecznym miejscu, aby odblokować portfel.

Rodzaje portfelów do kryptowalut:

Online: klucze kryptowalut są przechowywane online przez platformy wymiany, takie jak Binance, giełda bez weryfikacji, czy bitbay, i można uzyskać do nich dostęp z dowolnego miejsca.

Mobilne: aplikacje, które mogą szyfrować klucze bitcoin, dzięki czemu możesz dokonywać płatności za pomocą urządzenia mobilnego.

Portfele sprzętowe: Możesz użyć urządzenia USB stworzonego specjalnie do przechowywania kryptowalut w formie elektronicznej i prywatnych kluczy adresowych. Jednymi z najpopularniejszych i najbardziej renomowanymi produktami z tymi właściwościami są portfele takie jak Ledger Nano S, Ledger Nano X, Trezor T/One. Chociaż jest to jedno z droższych rozwiązań, oferuje najwyższy stopień bezpieczeństwa i funkcjonalności.

Papierowe: niektóre strony internetowe oferują usługi portfela papierowego, generując kartkę papieru z dwoma kodami QR. Jeden kod to adres publiczny, pod którym otrzymujesz kryptowalutę, a drugi to Twój prywatny adres, którego możesz użyć do wydawania pieniędzy.

Jak obliczyć wymiar urlopu wypoczynkowego?

0
wymiar urlopu wypoczynkowego

Jeżeli jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę, to zazwyczaj na początku nie zawsze wiemy ile urlopu nam [przysługuje. Po pewnym czasie oczywiście nie jest już nam potrzebny specjalny kalkulator urlopu wypoczynkowego, ponieważ wiemy już doskonale jak obliczyć wymiar urlopu wypoczynkowego. Od lat mamy przecież taką samą umowę i jest to już dla nas proste. Najgorzej mają osoby, które dopiero zaczynają pracować na umowę o pracę bądź pracują w różnych miejscach na różne umowy. Takim osobom czasami trudno jest obliczyć ilość dni urlopu do wykorzystania w danym roku.

Kredyt czy oszczędzanie? Jak kupić mieszkanie?

0
Kredyt

Mimo iż dla wielu z nas zakup mieszkania bez zaciągnięcia kredytu jest niemożliwe, warto wiedzieć, że badania przeprowadzone w zeszłych latach wykazały, że 1/3 nieruchomości tego typu w Polsce kupowane jest za gotówkę. Jakie są wady i zalety obydwóch rozwiązań?

Zakup mieszkania na kredyt – zalety

Zakup 2/3 mieszkań kupowanych w naszym kraju finansowane jest za pomocą kredytu hipotecznego. Kredyty, również te na mieszkanie poznasz lepiej, czytając poradniki na GetKredyt.pl. Ułatwiają one kupno nieruchomości osobom, które nie posiadają środków koniecznych do sfinansowania całości transakcji zakupu – wystarczy jedynie wkład własny wymagany od banku (zazwyczaj około 10-20% wartości kredytu). Dzięki spłacie ratalnej zakupu nieruchomości niezaburzona zostaje płynność finansowa gospodarstwa domowego – w posiadaniu wciąż pozostaje gotówka, która może stanowić tzw. poduszkę finansową. Zazwyczaj z tej możliwości korzystają osoby kupujące nieruchomość na własny użytek.

Czy zakup mieszkania na kredyt hipoteczny ma wady?

Zakup mieszkania a kredy nie jest jednak rozwiązaniem bez wad. Udzielenie kredytu jest dla baku zyskiem, dlatego spłata kredytu pociąga za sobą większe koszty niż tylko te związane z zakupem nieruchomości. Aktualnie RRSO wynosi około 2-3% w zależności od konkretnego banku. Oznacza to, że całościowa kwota do spłaty powiększona jest o ten procent, w porównaniu z kwotą zaciągniętego kredytu. Przeszkodami w zaciągnięciu kredytu dla wielu osób są bardzo długi czas spłaty zobowiązania – nawet ponad 30 lat oraz fakt, że istnieje możliwość utraty nieruchomości w przypadku braku możliwości uiszczania rat – stanowi ona zabezpieczenie dla banku. Dodatkowo zobowiązanie na wysoką kwotę obniża zdolność kredytową, dlatego w razie pojawienia się konieczności zaciągnięcia kolejnego kredytu można napotkać duże kłopoty.

Dlaczego warto kupić nieruchomość za gotówkę?

Kupno mieszkania za gotówkę ma bardzo dużą zaletę. Finansowanie zakupu nieruchomości z własnych środków nie wpływa na ocenę wiarygodności kredytowej. Brak obciążenia dużym zobowiązaniem, jakim jest kredyt hipoteczny, znacząco ułatwia zaciągnięcie kredytu hipotecznego, gdy zajdzie potrzeba lub chęć kupna kolejnego mieszkania, a także konsumpcyjnego czy samochodowego. Ponadto to idealne rozwiązanie dla osób, które w wyniku dziedziczna lub wygranej stały się posiadaczami dużej gotówki – nieruchomość może stanowić inwestycję. Z tej opcji skorzystać mogą także osoby z ograniczoną wiarygodnością kredytową. Warto zaznaczyć, że zakup mieszkania za gotówkę otwiera pole do negocjacji ze sprzedawcą mieszkania – zwłaszcza na rynku wtórnym. Warto podkreślić, że na zakup mieszkania za gotówkę zazwyczaj decydują się inwestorzy, którzy kupują nieruchomości na wynajem, a nie własny użytek. Doceniają oni brak konieczności spłaty kredytu, przez co opłaty uiszczane przez najemcę trafią do kieszeni właściciela.

Minusy finansowania zakupu nieruchomości gotówką

Mimo to warto wiedzieć, że wybór finansowania zakupu mieszkania gotówką wiąże się z pewnym ryzykiem. Bardzo często polega ono na jednorazowym wydaniu wszystkich oszczędności gromadzonych przez lata. „Wyzerowanie” konta bankowego stanie się szczególnie niebezpieczne w przypadku utraty dochodu – opłacenie bieżących wydatków będzie mogło być trudne, a szybka sprzedaż mieszkania sprawi, że poniesione zostaną straty finansowe.

Biznesplan – jak go stworzyć?

0
biznesplan
Fot. Pexels.com

Myślisz o założeniu własnej działalności gospodarczej? Czujesz, że Twój pomysł zrewolucjonizuje rynek? Warto przed otwarciem firmy stworzyć biznesplan. Jak go zrobić? Jakie elementy w nim zawrzeć? Czy w ogóle warto go tworzyć?

Przeczytaj też: http://stolicakariery.pl/jak-zrobic-biznesplan/

Czym jest biznesplan?

Biznesplan zawiera szczegółowe informacje na temat biznesu jaki chcesz założyć. Jest to zestawienie pokazujące jakie mamy oczekiwania względem firmy, a później dokonanie głębokiej analizy rynku i sprawdzenie czy oczekiwania mają szansę pokryć się z rzeczywistością.

To właśnie ten dokument pozwala oszacować czy pomysł ma szansę na sukces. Wielu przedsiębiorców po dokonaniu takiej analizy porzuciło swój plan ponieważ okazało się, że przyniósłby więcej straty niż zysku.

Jeśli nigdy wcześniej nie wypełniałeś tego typu dokumentów możesz udać się do Urzędu Pracy, biur, które realizują tego typu projekty we wsparciu Unii Europejskiej bądź niekiedy do Urzędu Miasta. Znajdziesz tam specjalistów, którzy doradzą na co zwrócić uwagę. Niekiedy mogą dać arkusz, na którym możesz wzorować swoją pracę.

 

Jak zrobić biznesplan?

Najważniejszym elementem o jakim nie możesz zapomnieć to czytelność dokumentu. Nawet jeśli nie planujesz przedstawić go innym nie może być chaotyczny. Mogłoby to spowodować ewentualny błąd.

Jakie dane powinien zawierać formularz? Przede wszystkim konkretne przedstawienie naszego produktu lub usługi. Opisanie jak wygląda, jakie ma cechy. Jeśli będziemy coś produkować możemy dodać zdjęcie prototypu.

Kolejnym elementem o jakim nie możemy zapomnieć to dane finansowe. Dotyczy to zarówno wkładu własnego, niezbędnych środków na rozpoczęcie inwestycji. Ponadto należy ustalić kwotę w jakiej będziemy sprzedawać towar bądź usługę. Warto wyjść na przód o kilka lat do przodu i pomyśleć o pieniądzach na rozwój firmy jak chociażby zatrudnienie pracowników, zakup sprzętu, wymiana sprzętu.

Szczegółowo opisz działania konkurencji. Porównaj zarówno swój produkt jak i strategię cenową oraz marketingową. Będzie to zarówno element do inspiracji jak i sprawdzenia czego nie robić.

Inne elementy, które powinien zawierać biznesplan to:

 • prawa autorskie, patenty, prawa i regulacje związane z użytkowaniem produktów,
 • plan na rozwój produktu czy usługi,
 • informacje o branży i rynku,
 • co zyska klient poprzez zakup produktu lub usługi.

Zobacz też: http://www.klinikafinansowa.pl/czym-jest-formularz-ceidg-1-jakie-dane-nalezy-podac/