Perth Mint to australijska mennica, która pośród światowych producentów złota zajmuje jedno z czołowych miejsc. W jej ofercie znaleźć można chociażby złote sztabki lokacyjne, ale i monety bulionowe oraz monety kolekcjonerskie. Ciekawe projekty, subtelne zmiany pośród proponowanych monet, które jednak czynią je wysoce charakterystycznymi, przyciągają uwagę zarówno inwestorów, jak i kolekcjonerów.

Spod rąk rządu Australii Zachodniej w 1987 roku wyszła spółka Gold Corporation. Zyskała uprawnienia, by produkować między innymi platynowe monety, złote i srebrne monety, które stanowią legalny środek płatniczy w Australii. W tym samym roku rozpoczęto bicie australijskiej monety bulionowej. Pierwszy dzień emisji przyniósł sprzedaż monety, tak zwanego „Samorodka”, w liczbie 155 tysięcy uncji. Dziś kolekcjonerzy i inwestorzy mogą z kolei nabywać australijską monetę z kangurem – zwierzęciem mocno kojarzonym właśnie z Australią – która rokrocznie zmienia swój projekt graficzny.

1996 rok przyniósł z kolei urozmaicenie dla serii Lunar, dziś wciąż pozostającej kultową. W pełnej kolekcji znalazło się 12 wizerunków zwierząt pojawiających się w chińskim kalendarzu księżycowym. Perth Mint każdego roku proponuje srebrne monety bulionowe w nowych wersjach, których wizerunkiem są Koala oraz Kookaburyy. Kolejno od 2015 roku można nabywać srebrne Kangury.

Na sławę mennica zasłużyła nie tylko poprzez swoje monety, ale i produkcję sztabek złota. Obecnie można liczyć na sztabki złota w rozmiarach od 1 grama do 10 uncji. Wyjątkową prezencję sztabki zawdzięczają dodatkowemu zmatowieniu. Najwyższej ochronie służą zaś opakowania typu CertiCard, posiadające numer seryjny i jednocześnie stanowiące certyfikat.

Zarówno sztabki złota, jak i monety inwestycyjne od Perth Mint można nabyć dzięki Metal Market Europe. Korzystając z najświeższych propozycji, wysokich standardów obsługi oraz bezpiecznego transportu przesyłek, jak i licząc na najszerszą ofertę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ