Konsolidacja w banku

Kredyt konsolidacyjny ma za zadanie połączyć kilka naszych zobowiązań w jedno. Chodzi przede wszystkim o to, aby pozbyć się kilku różnych kredytów, z różnymi terminami spłaty oraz obniżyć wysokość miesięcznej raty. Nie da się zatem uniknąć faktu, że starając się o konsolidację mamy kilka aktywnych zobowiązań.

Banki, mające w swojej ofercie kredyt konsolidacyjny, w pełni to akceptują. Oczywiście, im więcej długów, tym nasza zdolność kredytowa maleje i może dojść do pułapu, w którym nie będziemy mieli już szansy na kredyt konsolidacyjny w banku.

O ile pewien stopień zadłużenia jest jak najbardziej akceptowalny, o tyle opóźnienia w spłacie już nie. Kredyt konsolidacyjny w banku wiąże się z koniecznością weryfikacji potencjalnego klienta pod kątem historii kredytowej w BIK. Jeśli więc mamy na swoim koncie liczne zobowiązania, a także nieterminowo spłacane raty i nawet niewielką sumę zaległości, kredyt konsolidacyjny w banku jest praktycznie niemożliwy. W momencie kiedy dochodzą do tego jeszcze zajęcia komornicze, dodatkowo powiększone o opłaty na jego rzecz, możemy jasno powiedzieć, nie nie mamy szans na kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem w tradycyjnym banku. Jednakże to nie koniec naszych możliwości.

Kredyt konsolidacyjny w instytucji pozabankowej

Funkcjonujące na rynku finansów, instytucje pozabankowe, znacznie bardziej liberalnie podchodzą do problemów związanych z nadmiernym zadłużeniem i opóźnieniami w spłacie. Dzieje się tak, między innymi dlatego, że nie są one zobowiązane przepisami prawa bankowego, do szczegółowej weryfikacji każdego potencjalnego klienta i wszelkie przesłanki, od których uzależniają przyznanie pożyczki, zależą tylko i wyłącznie od nich samych. Z tego też powodu, to właśnie w instytucji pozabankowej mamy szansę na kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem

Jak sama nazwa wskazuje, kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem, nie wyklucza z grona potencjalnych klientów firm pozabankowych, osób z dość sporymi zaległościami w spłacie. Procedura kredytowania będzie znacznie szybsza aniżeli w banku, jednak i w tym przypadku nie unikniemy weryfikacji pod kątem zdolności kredytowej. Jednakże w tym przypadku, będzie ona oceniania znacznie mniej restrykcyjnie. W tej sytuacji nie mamy także co liczyć na kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem bez zaświadczeń. Firma pożyczkowa będzie wymagała od nas przedstawienia umowy o zatrudnieniu, wyciągu z konta dokumentującego regularne wypłaty, a także zaświadczenie od pracodawcy dokumentujące nasze średnie dochody z ostatnich 3, 6, a nawet 12 miesięcy. To bowiem stanowi dla instytucji pożyczkowej informację, że będziemy mieli z czego spłacać zaciągnięte zobowiązanie. Jeśli nasze zadłużenie i opóźnienia są bardzo duże, instytucja pożyczkowa może warunkować przyznanie nam kredytu konsolidacyjnego od ustanowienia dodatkowego zabezpieczenia w formie zastawu czy hipoteki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ