Konstruowanie i sklejanie przeróżnych modeli pojazdów czy innych maszyn to czynność wymagająca. Jak sprawić żeby praca przebiegała sprawniej? Należy zaopatrzyć się w materiały modelarskie. Wiele osób myśli, że do sklejania modeli wystarczą nożyczki i klej, niestety tak nie jest. Jakie materiały modelarskie warto kupić dziecku?

Podstawowe materiały modelarskie

Podstawowy materiał modelarski każdego modelarza jest klej, do sklejania modeli. Na rynku dostępne są różne rodzaje klejów modelarskich. Jakie są najpopularniejsze?

Klej polistyrenowy, jest najbardziej znany. Zazwyczaj dedykowany jest do sklejania modeli plastikowych. Jego zaletą jest trwałość oraz to, że szybko wiąże poszczególne elementy sklejanego modelu. Dostępne są dwie formy tego kleju, jedna to forma płynna, a druga ma konsystencje pasty do zębów.

Drugi rodzaj kleju modelarskiego, to klej super-glue. Znany na pewno każdemu. W modelarstwie wykorzystywany jest zarówno do modeli plastikowych, jak i metalowych.

Kolejną propozycją do sklejania jest żywica epoksydowa. Jej zaletą jest jej moc, świetnie skleja.

Ostatnia możliwość to klej na bazie wody, który zastosowanie znalazł głównie podczas składania modeli metalowych.

Materiały modelarskie dla dzieci

Farby do modelarstwa

Farb do modeli jest kolejnym ważnym materiałem, który jest wykorzystywany w modelarstwie. W sklepach modelarskich dostępna jest szeroka paleta farb i lakierów, które są przeznaczone do malowania sklejonych modeli. Podczas wyboru farby zawsze należy się kierować jakością produktu. Wybierać farby znanych producentów, które są sprawdzone.
Do malowania modeli najczęściej są wybierane: farby pigmentowe na bazie akrylu, farby matowe modelarskie oraz lakiery do modeli.

Jakie jeszcze materiały modelarskie są niezbędne?

Mata do cięcia, wygląda jak zwykła podkładka, która zabezpiecza blat przed uszkodzeniem. Zazwyczaj wybierane są maty, które są wykonane z linoleum oraz odpowiednich tworzyw sztucznych.

Pilniki/ papiery ścierne, wykorzystywane są do obróbki elementów modelu. Najlepiej wybierać pilniki, które są przeznaczone dla modelarzy. Dlaczego? Ponieważ takie pilniki wykonywane są z pyłu diamentowego, które zapewnia precyzyjną prace.

Pędzle, każdy model złożony przez nasze dziecko należy pomalować. W takiej sytuacji niezbędne są pędzle. Pędzle modelarskie, które się od siebie kształtem i wielkością końcówki.

Przeczytaj tez: http://www.automis.pl/kolejnictwo-jaka-kolejke-wybrac-dziecku/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJeżeli hosting, to tylko płatny
Następny artykułObowiązek BDO na fakurze
Redakcja lepszalokata.pl

Finansami interesuje się od 6 lat, w tym czasie dowiedziałem się mnóstwa ciekawych rzeczy, którymi dzielę się na blogu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ