Większość banków ma bardzo bogatą ofertę, jeśli chodzi o kredyty dla firm. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z kilku różnych rodzai kredytów na rozwój przedsiębiorstwa oraz inwestycje. Jeśli prowadzisz własną firmę i zastanawiasz się nad tym, jaki kredyt wybrać, to dobrze trafiłeś. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka najpopularniejszych rodzai produktów dla przedsiębiorstw wraz z ich opisem.

Kredyt obrotowy dla firm

Kredyt obrotowy to jeden z najpopularniejszych rodzai kredytów dla firm. Można go przeznaczyć na pokrycie bieżących wydatków i zobowiązań firmowych. Za pieniądze pozyskane w taki sposób można kupić surowce, materiały i usługi, które są niezbędne do prowadzenia działalności. Co więcej, takimi pieniędzmi można wypłacać wynagrodzenie swoim pracownikom oraz opłacić składki ZUS i US. Kredyt obrotowy można też przeznaczyć na spłatę zobowiązań w innym banku, jeśli firma posiada aktywny kredyt.

Kredyt obrotowy może przybrać formę kredytu w rachunku bieżącym. W takim przypadku pieniądze będą dostępne na rachunku, który posiada klient. Co ciekawe kredyty obrotowe mogą mieć charakter odnawialny. Oznacza to, że po każdej spłacie długu, kredytobiorca po raz kolejny może korzystać z sumy, którą udzielił mu bank. Jest to dobry sposób na podtrzymanie płynności finansowej firmy, a kredyt obrotowy może być odnawiany nawet przez 12 miesięcy. Jeśli jednak nie masz potrzeby, aby kilkukrotnie korzystać z sumy, która udzieli Ci bank, to możesz zdecydować się na kredyt nieodnawialny.

Kredyt obrotowy https://habzafinanse.com.pl/kredyt-obrotowy/ może zostać spłacony jednorazowo  na koniec okresu kredytowania lub w dogodnych dla przedsiębiorcy ratach. To jaka będzie wysokość takiego zobowiązania, zależy od potrzeb firmy, ale także od zdolności kredytowej i stażu prowadzenia działalności. Bank z pewnością przyjrzy się też obrotom firmy oraz temu, czy spłaca ona regularnie swoje zobowiązania takie jak np. składki do ZUS i US.

Kredyt inwestycyjny dla firm

Kolejnym kredytem, po który często sięgają przedsiębiorcy, jest kredyt inwestycyjny. Z jego pomocą można sfinansować inwestycje, które planuje firma w najbliższym czasie. Pieniądze uzyskane w taki sposób można przeznaczyć na zakup samochodów, specjalistycznych maszyn produkcyjnych, zakup oprogramowania czy też lokalu na biuro. Przedsiębiorstwo, które chce otrzymać taki kredyt, musi odpowiadać odpowiednio duży wkład własny, który będzie odpowiadał kilkudziesięciu procentom kosztów inwestycji.

Z racji tego, że kredyty inwestycyjne są z reguły brane na długi czas – nawet 25 lat, to można negocjować z bankiem warunki kredytowania. Ważna jest też oczywiście zdolność kredytowa, która w tym przypadku musi być bardzo dobra. Większość banków nie ustala maksymalnej kwoty takiego zobowiązania. Przedsiębiorcy mogą pożyczyć nawet kilkaset tysięcy złotych, jeśli chcą sfinansować naprawdę duże inwestycje. Istnieje też możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania, jeśli inwestycja przyniesie duże zyski, a firma będzie chciała pozbyć się długu.

Podsumowanie

Zdecydowana większość firm nie powinna mieć problemu z tym, aby znaleźć sposób finansowania dopasowany do swoich potrzeb. Oferty banków stale się rozwijają, a i tak są już w tym momencie na bardzo dobrym poziomie. Wystarczy znaleźć odpowiednią ofertę oraz spełniać kilka podstawowych wymagań. Jednym z nich może być np. prowadzenie firmy przez minimum rok. Jest tak, ponieważ banki podjęłyby zbyt duże ryzyko, pożyczając sporą kwotę nowo powstałej firmie bez obrotów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ