Jeśli wiesz, co łączy Acid Drinkers i Kabaret Tey, a na śniadanie jadasz sznekę z glancem, zapewne mieszkasz w Poznaniu. Jednak w tym wpisie nie będziemy zajmować się ani artystycznym środowiskiem, ani regionalną kuchnią stolicy Wielkopolski. Sprawdzimy natomiast uczelnie w Poznaniu, które umożliwiają naukę studentom pracującym oraz maturzystom, którym zabrakło szczęścia w rekrutacji na studia stacjonarne. Jeśli i Ty zamierzasz iść na studia zaoczne, Poznań z pewnością może Ci zaoferować szeroki wachlarz kierunków i ciekawą ofertę dydaktyczną. A oto nasze propozycje dla Poznaniaków i nie tylko.

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Jeśli interesują Cię okołomedyczne studia zaoczne, Poznań zaprasza na Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego. Do  wyboru masz takie kierunki jak: kierunek lekarski, położnictwo, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, terapia zajęciowa, zdrowie publiczne, kosmetologia, fizjoterapia, elektroradiologia oraz dietetyka. Weź jednak pod uwagę, że samo opłacenie pierwszego semestru nie wystarczy, aby uczelnia przyjęła Cię w swoje progi. O powodzeniu w rekrutacji decyduje konkurs świadectw maturalnych. Brane są pod uwagę takie same przedmioty jak w przypadku analogicznych kierunków medycznych w trybie stacjonarnym – z reguły biologia, fizyka i chemia na poziomie rozszerzonym.

Politechnika Poznańska

Techniczne studia zaoczne w Poznaniu możesz podjąć na Politechnice. Uczelnia zapewnia Ci wszechstronne możliwości kształcenia na takich kierunkach jak: automatyka i robotyka, budownictwo, elektronika i telekomunikacja, inżynieria bezpieczeństwa, lotnictwo i kosmonautyka, logistyka i wiele innych. Statystyki pokazują, że absolwenci uczelni technicznych szybko znajdują pracę w zawodzie i rzadko muszą borykać się z problemem bezrobocia po studiach. Pamiętaj też, że studiowanie na politechnice jest zawsze mile widziane przez pracodawców – jest to o tyle ważne, że tryb niestacjonarny pozwoli Ci jednocześnie uczyć się i pracować.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Każdy maturzysta, który chce iść na studia zaoczne w Poznaniu, powinien przejrzeć ofertę Uniwersytetu Przyrodniczego. Uczelnia jest wyjątkowa hojna dla studentów, którzy pracują lub nie dostali się na studia stacjonarne. Spośród 21 kierunków dostępnych w trybie zaocznym możesz wybrać dziedzinę ekonomiczną (ekonomia, finanse i rachunkowość), kierunek inżynieryjny (inżynieria i gospodarka wodna, inżynieria środowiskowa) lub przyrodniczy (zootechnika, ochrona przyrody, medycyna roślin). Na Uniwersytecie Przyrodniczym możesz również studiować dietetykę, leśnictwo i rachunkowość – chciałoby się rzec „do wyboru do koloru”. Uczelnia proponuje zatem wiele różnorodnych kierunków, dzięki czemu student nie ma poczucia ograniczonych możliwości z racji studiowania w trybie niestacjonarnym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ