Zmywarki przeznaczone do zakładów gastronomicznych różnią się od tych domowych. Tutaj kluczowe jest szybkie i skuteczne zmywanie wszystkich typów naczyń.

Czym wyróżniają się zmywarki dla gastronomii?

Profesjonalne zmywarki gastronomiczne to urządzenia przeznaczane do zmywania brudnych naczyń w zakładach gastronomicznych.

Zmywarki te są stosowane między innymi w restauracjach, kawiarniach, barach, stołówkach czy firmach cateringowych. W takich właśnie miejscach ważne jest szybkie zmywanie dużych ilości brudnych naczyń. Zmywarka gastronomiczna może być wyposażona także w funkcję wyparzania dla maksymalnej higieny.

Zmywarki gastronomiczne a zmywarki domowe

W porównaniu do zmywarek domowych urządzenia gastronomiczne tego typu pozwalają na umycie o wiele większej ilości naczyń. W zmywarce umieszcza się wtedy wymienne kosze wypełnione naczyniami – można je łatwo włożyć do zmywarki i wyjąć z niej po zakończeniu programu, co przyspiesza prace.

Dodatkowo, zmywarki stosowane w gastronomii cechują się krótszymi cyklami pracy trwającymi najczęściej 60 sekund, 90 sekund, 120 sekund, 180 sekund, 240 sekund aż do 360 sekund w przypadku mycia bardziej zabrudzonych naczyń. Wobec tego urządzenia te cechują się znacznie większą wydajnością pracy – w ciągu godziny można umyć w nich nawet około 30 koszów z brudnymi naczyniami.

Rodzaje zmywarek gastronomicznych

Zmywarki stosowane w gastronomii to szeroka gama urządzeń, które można podzielić na kilka kategorii w zależności od ich przeznaczenia:

– zmywarki uniwersalne – przeznaczone do talerzy, szkła oraz innych naczyń
– zmywarki kapturowe – uniwersalne zmywarki do mycia naczyń w koszach, posiadają zamknięcie kapturowe zamiast zwykłych drzwi
– zmywarki barowe – dedykowane do mycia szkła
– zmywarki do dużych wsadów – garnków, tac i innych dużych naczyń

Gdzie można kupić gastronomiczne zmywarki?

Profesjonalne zmywarki gastronomiczne są dostępne w sklepach specjalizujących się w sprzedaży urządzeń gastronomicznych. Sklepy tego typu oferują szeroką gamę urządzeń od renomowanych producentów.

Z asortymentem zmywarek gastronomicznych można zapoznać się również za pośrednictwem internetu. W sieci można łatwo porównać różne modele zmywarek i dobrać tę najlepszą do swojego zakładu gastronomicznego.

Zmywarki gastronomiczne znajdziesz w ofercie Gastroprodukt.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ