Kisteny to nic innego jak skrzyniopalety plastikowe. Ułatwiają magazynowanie i przechowywanie różnego rodzaju materiałów, narzędzi czy wyrobów. Jakie jeszcze są ich zalety?

Skrzyniopalety plastikowe

Skrzyniopalety z plastiku są o wiele bardziej praktyczne niż te, które wykonuje się z drewna. Przede wszystkim nie niszczą się tak łatwo. Żeby uszkodzić skrzyniopalety z drewna nie trzeba wiele. Wystarczy coś mocniej ustawić, zahaczyć o coś czy przechowywać w wilgotnym miejscu (drewno nie lubi mokrej atmosfery: szybko się nawadnia, przez co szybciej traci na wartości. Skrzynia staje się ciężka i może w ekspresowym tempie zgnić czy sparcieć. Sytuacja taka doprowadzi do momentalnego poluzowywania, odłamywania, uszczerbienia i tym podobne. Prędzej czy później – taka sprzyniopaleta będzie nadawać się jedynie do wyrzucenia.

Z plastikiem jest zupełnie inaczej. Plastik jest odporny na wszelkie warunki atmosferyczne. Nie groźny mu ani śnieg, ani grad, ani upały czy deszcz. Co więcej, skrzyniopalety plastikowe są zdecydowanie bardziej wytrzymałe. Są w stanie udźwignąć nawet do 600 kilogramów, przy ustawianiu ich w stosach. Pozwala to na oszczędność miejsca na magazynie i zwiększenie zapasu magazynowego.

Kisteny są także bardziej higieniczne i nadają się do przemysłu spożywczego. Można w nich przechowywać jedzenie – zarówno hermetycznie zamknięte, jak i „luźne”, typu owoce, warzywa, mięso czy nabiał. Tworzywo sztuczne pozwala dowolnie czyścić skrzynki, używając do tego albo samej wody z mydłem czy płynem do mycia naczyń, albo środków chemicznych i detergentów do dezynfekcji. Dzięki temu właśnie, skrzynka jest sterylna i może mieć kontakt z żywnością.

Tworzywo sztuczne nie wchodzi w reakcję z jedzeniem ani nie ulega większości kwasów czy zasad. Polipropylen pod tym względem jest po prostu niezastąpiony.

Kisteny – produkt przyjazny środowisku

Kisteny polipropylenowe są przyjazne dla środowiska. Do ich produkcji nie wycina się drzew, nie niszczy przyrody, krajobrazu. Co więcej, zużytą skrzynkę można poddać całkowitemu recyklingowi i otrzymać w ten sposób zupełnie nowy wyrób z plastiku. Jest to zatem i ekologiczne, i ekonomiczne. Choć patrząc na cenę – nie koniecznie będzie się takie wydawać. Ceny kistenów plastikowych są wyższe od tych wykonanych z drewna. Jednak w perspektywie czasu, to właśnie plastikowe są bardziej opłacalne. Raz, że dłużej służą (nawet 10 lat!); dwa, że można je utylizować; trzy, że są lekkie i praktyczne.

Skrzyniopalety plastikowe, dostępne u producenta , to wysoka jakość w konkurencyjnej cenie. Koniecznie dowiedz się więcej i zainwestuj w swoją lepszą, biznesową przyszłość.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ