Każdy, kto ma styczność z walutami obcymi, czy to zarabiając w nich, czy prowadząc interesy, staje często przed koniecznością ich wymiany na złotówki lub odwrotnie. Obejmuje to przede wszystkim firmy i przedsiębiorców, prowadzących działalność na wielu rynkach, osoby pracujące za granicą, a także te, które mają kredyty nominowane w walutach obcych. Konieczność wymiany, zwłaszcza przy transferze pieniędzy, związana jest z kosztownymi transferami bankowymi albo z kłopotliwym korzystaniem z kantorów stacjonarnych. Radą na te niedogodności są:

Kantory internetowe – nowa jakość na rynku wymiany walut

Kantory internetowe swoją działalność prowadzą wyłącznie online, jednak ich działanie na rynku oparte jest na przepisach obowiązującego w Polsce prawa. Ponadto, jako jednostki wirtualne, dbają o zaufanie klientów, wdrażając rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo prowadzonych operacji. Często zabezpieczenia te znacznie wybiegają do przodu w stosunku do wymagań określonych przepisami. Pierwszy krok, rejestracja, wykonywany jest na bezpiecznej, szyfrowanej stronie.

Sam proces wymiany walut opiera się na przelewach bankowych, dzięki czemu wymiana walut jest znacznie bezpieczniejsza i z reguły szybsza niż operacja dokonana w tradycyjnym kantorze stacjonarnym.

Jednak podstawową zaletą korzystania z kantorów internetowych jest znacznie niższy koszt przeprowadzanych operacji w porównaniu do kantorów stacjonarnych lub banków. Marże stanowią tutaj z reguły ułamki procenta, podczas gdy w przypadku operacji prowadzonych za pośrednictwem banków, wynoszą one kilka procent. Spready obowiązujące w kantorach internetowych są znacznie mniejsze niż w bankach lub kantorach stacjonarnych.

Ponadto, najlepsze kantory internetowe dają swoim stałym klientom takie bonusy, jak możliwość negocjowania kursów wymiany walut. Jest to szczególnie przydatne wszędzie tam, gdzie prowadzone są regularne operacje finansowe. Takie rozwiązanie poleca się więc przedsiębiorcom i pracownikom działającym za granicami Polski i regularnie przesyłającym do kraju określone kwoty pieniędzy. Kantor internetowy jest także dobrym rozwiązaniem dla wszystkich osób posiadających kredyt walutowy, ponieważ daje możliwość tańszej spłaty zobowiązań.

Jak wybrać dobry kantor online?

To właśnie wymienione wyżej warunki oferuje kantor internetowy Fritz Exchange, należący do grupy FritzGroup, który cieszy się pięcioletnim doświadczeniem w prowadzeniu usług finansowych online. Szybkość realizacji 90% prowadzonych transakcji to kwadrans. Niższe, w porównaniu do stacjonarnej konkurencji lub banków spready, dają klientom wymierne oszczędności, które są szczególnie widoczne wśród przedsiębiorstw obracających dużymi kwotami pieniędzy. Ponadto, ci ostatni mogą negocjować wysokość kursu wymiany walut.

Wygodę obsługi zapewnia czytelny, zabezpieczony szyfrowanym połączeniem, portal internetowy oraz wsparcie fachowego Biura Obsługi Klienta. Kontakt z firmą umożliwia platforma komunikacji internetowej.

Ważną nowością oferowaną przez FritzGroup są walutomaty, umożliwiające wymianę pomiędzy dziewięcioma walutami.

Wszystkie te elementy powodują, że Fritz Exchange jest jednym z wiodących na rynku kantorów internetowych, warto więc sięgnąć po tego sprawdzonego i zaufanego partnera.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ