Z pozoru kwestia tego, jakie konto wybrać, jest bajecznie sprawa. Idziesz do najbliższej placówki, mówisz miłej pani w okienku, że chcesz założyć rachunek osobisty, po czym z uśmiechem na ustach podpisujesz stos dokumentów. Jednak po jakimś czasie okazuje się, że Twój nowy bank nie jest równie miły jak pani, dzięki której otwarłeś konto. Nie dość, że na każdym kroku nalicza słone opłaty, to jeszcze nie proponuje nic w zamian. Nie popełniaj tego błędu i nie idź do najbliższego banku w Twojej okolicy – w końcu rachunek osobisty możesz założyć nawet bez wychodzenia z domu. Ale w takim razie, jakie konto będzie najlepsze dla Ciebie?

Bezwarunkowo najlepsze konto bankowe

Jeśli wierzyć reklamom, co drugie konto bankowe jest darmowe. Jednak drobnym maczkiem u dołu ekranu lub plakatu wypisane są zwykle warunki niezbędne do uniknięcia opłat. Aby darmowe konto pozostało darmowe, klient zazwyczaj musi w każdym miesiącu spełnić 1-2 wymagania, najczęściej:

  • otrzymywanie stałych wpływów w określonej kwocie (np. 1000 zł, 2500 zł, 3000 zł)
  • utrzymanie minimalnej kwoty na koncie (np. 10 000 zł)
  • wykonanie płatności kartą na określoną sumę (np. 300 zł, 500 zł)
  • wykonanie kilku (3-5) płatności kartą lub aplikacją mobilną

Choć wymogi nie wydają się zbyt restrykcyjne, musisz dokładnie przeczytać regulamin konta. Może się bowiem okazać, że bank uwzględnia jedynie jednorazowe wpływy o wymaganej wysokości (2500 zł), nie zaś łączną sumę wszystkich wpływów w miesiącu. Ponadto zwracaj uwagę na opłaty za wypłacanie gotówki z bankomatów. Bardzo często bankomaty należące do sieci banku są darmowe, jednak przy korzystaniu z innych bank naliczy wysoką prowizję od pobranej kwoty.

W takim razie jakie konto wybrać? Oczywiście bezwarunkowo darmowe. Ale jak je znaleźć? Skorzystaj z aktualnego rankingu rachunków osobistych i prześwietl kilka pierwszych pozycji. Wybierz ofertę, w której utrzymanie konta, korzystanie z karty i wypłaty z bankomatów są zawsze za 0zł, bez żadnych kruczków i warunków.

Jakie konto jest najlepsze? To, które da Ci zarobić

money-1454004_1280Niektóre banki zniechęcają opłatami, inne zachęcają promocjami. Jak tylko sprawdzisz konta ze względu na kryterium kosztowe, weź pod uwagę dodatkowe korzyści dostępne w ramach oferty. Obecnie wiele banków proponuje pieniądze za otwarcie konta – możesz tym sposobem zarobić nawet kilkaset złotych! Oczywiście najczęściej uznanie premii wiąże się z dodatkowymi wymogami (np. dobranie karty kredytowej), dlatego musisz sprawdzić, czy po ich spełnieniu konto nadal będzie opłacalne. Ponadto niektóre banki oferują program oszczędnościowy moneyback, dzięki któremu klient może otrzymać zwrot części kwoty zapłaconej kartą.

Jeśli nadal nie wiesz, jakie konto będzie dla Ciebie najlepsze, zasugeruj się aspektami praktycznymi takimi jak: możliwość wykonania płatności przez PayU, dotpay lub inny system płatniczy, odległość do najbliższej placówki banku, lokalizacja własnych bankomatów czy możliwość dobrania innych produktów, np. lokaty lub konta oszczędnościowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ