Praca przez Internet to współczesna forma chałupnictwa. Zamiast składać długopisy czy adresować koperty, klikasz w reklamy, piszesz posty albo wypełniasz ankiety. Ta forma zarobkowania najczęściej interesuje osoby, które chcą dorobić do kieszonkowego, macierzyńskiego czy emerytury, a nie mają warunków na podjęcie „normalnego” zatrudnienia. Jeśli i Ty chcesz w ten sposób podreperować domowe finanse, mamy dla Ciebie kilka prostych metod na zarabianie online.

Jak zarabiać w Internecie? Załóż własny blog!

Interesujesz się aranżacją wnętrz, hodujesz rybki albo uprawiasz ogród? W takim razie zacznij zarabiać na tym, co lubisz robić! Najpierw załóż własny blog o tematyce najbardziej zbliżonej do Twojego hobby, wiedzy lub wykształcenia. Postaraj się tworzyć ciekawe posty, okraszone zdjęciami i filmami (najlepiej własnej produkcji), a następnie zacznij komentować inne blogi o podobnej tematyce. Po zdobyciu wiernego grona czytelników możesz wykorzystać przeróżne sposoby na zarabianie na blogu, w tym:

  • bannery reklamowe i reklamy kontekstowe
  • posty sponsorowane na zlecenie marek
  • współpraca z agencjami SEO
  • reflinki z programów partnerskich
  • sprzedaż własnych produktów

Myślisz, że własny blog to dość czasochłonny i trudny sposób na zarabianie online? Możliwe, ale prowadząc bloga rozwijasz się i promujesz własną osobę w Internecie.

Wykonuj zlecenia na potrzeby SEO

Na portalach ogłoszeniowych i w serwisach dla freelancerów znajdziesz mnóstwo ofert od agencji interaktywnych, które szukają osób do wykonywania prostych zleceń. Chodzi tu przede wszystkim o pisanie precli (krótkie teksty o znikomej wartości merytorycznej), zamieszczanie postów na forach i blogach, tworzenie opisów do katalogów czy wstawianie ogłoszeń. To stosunkowo prosty sposób na zarabianie online, jednak wymaga regularnego odpisywania na maile i samodzielnego wyszukiwania zleceniodawców.

Wypełniaj ankiety, klikaj w reklamy

fashion-legs-notebook-workingJeśli nie masz czasu na prowadzenie bloga, możesz zarabiać online na wypełnianiu ankiet. Aby zyskać dodatkowe 100-200 zł miesięcznie musisz zarejestrować się w przynajmniej kilkudziesięciu serwisach. Niestety, ankiety przychodzą dość rzadko, dlatego musisz zwiększyć swoje szanse na regularne otrzymywanie przynajmniej 1 ankiety dziennie. Natomiast klikanie w reklamy uważa się za najbardziej monotonną metodę na zarabianie online. Jednak podobnie jak w przypadku ankiet, również tutaj nie musisz specjalnie się wysilać ani poświęcać zbyt wiele czasu. Oba sposoby są dostępne dla każdego, a jedynym wymogiem jest podstawowa znajomość Internetu. Pracę możesz wykonywać przy okazji, np. w trakcie jazdy autobusem (pod warunkiem, że masz smartfon z szybkim Internetem), przy porannej kawie czy podczas przerwy w pracy. W obu przypadkach możesz zwiększyć swoje szanse na zarobek poprzez namawianie innych osób do zarejestrowania się na panelach ankietowych czy serwisach z reklamami (tzw. BUX-y) z Twojego reflinku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ