Wiele osób rozważa rezygnację z polisolokaty Vienna Life, Skandia. Boją się oni jednak tego, że nie uda im się odzyskać 100% wartości rachunku. Okazuje się jednak, że można doprowadzić do rozwiązania umowy, a środki finansowe mogą powrócić do inwestora. Tak, aby móc ustrzec się dużych opłat likwidacyjnych, jakie dla budżetu mogłyby stać się ogromnym obciążeniem.

Vienna Life – rezygnacja, która pomoże odzyskać pieniądze

„Vienna Life rezygnacja”, „Skandia rezygnacja”, „Skandia zerwanie umowy”, Vienna Life jak odzyskać pieniądze” – okazuje się, że wpisując takie słowa kluczowe w Google można uzyskać ogromną ilość podpowiedzi, dzięki czemu każda z zainteresowanych osób będzie w stanie uzyskać niezbędne wskazówki.

Część z takich informacji będzie można znaleźć na https://oplatylikwidacyjne24.pl/polisolokaty-skandia/. Okazuje się, że są takie kancelarie, które pomagają skutecznie zrezygnować z polisy Skandia/Vienna Life. Tak, aby mieć pewność, że będzie można odzyskać pieniądze z polisolokaty, które zostały bezprawnie pobrane. Korzystanie z takiej możliwości daje klientom największe szanse powodzenia.

Naruszenie zbiorowych interesów konsumentów

Z ubezpieczeń z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, jakie do 2015 roku oferowała Skandia, wiele osób wiązało ogromne nadzieję. Jednak prezes UOKiK w Decyzji Nr RKT – 01/2016 r. pokazał, że wiele nawiązanych umów zawierało szereg nieprawidłowości, jakie sumarycznie doprowadziły do naruszenia zbiorowych interesów konsumentów. Jednym z nich było ryzyko zamiany wartości jednostek funduszy, którym w całości został obciążony konsument – chociaż ten bardzo często nawet nie zdawał sobie z tego sprawy.

Zawarty w umowach mechanizm wypłaty świadczenia wykupu, jak również klauzula wartości wykupu, doprowadziły do wniosków prezesa UOKiK, że zapisy te nie są uczciwe wobec konsumentów i rażąco naruszają ich interesy.

Skandia, czyli Vienna Life

Postępowanie, jakie prezes UOKiK wytoczył Skandii negatywnie wpłynęło na ocenę tej marki. Nie oznacza to jednak tego, że firma wycofała się z rynku. Okazało się, że doszło do zmiany nazwy. Od dnia 21 października 2016 roku dawna Skandia działa oficjalnie jako Vienna Life Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Vienna Insurance Group.

Nadal można było spotkać się z nieuczciwymi praktykami, jakie ta firma prowadziła wobec swoich klientów. Dowodem na to jest opublikowana lista umów, jakie zostały objęte szczegółowym postępowaniem UOKiK. Na tej liście można znaleźć aż 67 pozycji. Wśród nich można m.in. wymienić Nawigator, Spektrum PLUS, db inwestuj w przyszłość aktywne oszczędzanie.

Zostało zawartych wiele transakcji. Zazwyczaj przedstawiciele informowali jedynie o możliwości osiągnięcia zysku, jednak pomijali takie kwestie jak np. opłaty likwidacyjne; ryzyko, którym takie umowy były obciążone.

Czy można szybko i korzystnie rozwiązać umowę UFK?

Tak. Można do tego doprowadzić i warto rozważyć taką ewentualność. Oto kilka prostych kroków, z jakimi każda osoba będzie w stanie sobie poradzić:

  1. Należy pobrać wniosek o wypłatę Wartości Wykupu lub Świadczenia Wykupu ze strony Vienna Life.
  2. Trzeba go wypełnić i wyraźnie podpisać.
  3. Do wniosku należy dołączyć ksero dowodu osobistego.
  4. Całość należy wysłać listem poleconym do Vienna Life.

Uwaga! Bardzo ważne jest to, aby zachować potwierdzenie nadania, co na pewno będzie pomocne, dzięki czemu będzie można w końcu doprowadzić do odzyskania pieniędzy.

Vienna Life po rozpatrzeniu wniosku pozytywnie doprowadzi do wypłacenia pierwszej części pieniędzy, które stanowią tzw. świadczenie wykupu.

Ubezpieczyciel pobierze jednak opłatę w związku z likwidacją polisolokaty – z czym każda z osób powinna się liczyć. Natomiast opłatę tę można w 100% odzyskać wchodząc na drogę sądową. Jeżeli skorzystamy z pomocy profesjonalnej kancelarii prawdopodobieństwo wygrania tęgiego procesu jest bardzo wysokie.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ