W życiu spotykają nas różne sytuacje i czasem okazuje się, że nasze podstawowe źródło dochodu jest niewystarczające, a zmiana pracy na lepiej płatną jest trudna i nie zawsze możliwa. W obliczu problemów finansowych, czy chęci spełnienia marzeń, które wiążą się z wydatkami przekraczającymi nasze możliwości finansowe, można poszukać sposobów na zdobycie dodatkowej gotówki. Jak to zrobić?

Skąd wziąć dodatkowe pieniądze?

Jest wiele sposobów, aby zdobyć dodatkowe pieniądze, jednak część z nich wymaga cierpliwości i dużego wkładu pracy, a część pozwala zdobyć gotówkę nawet w kilkanaście minut. W pierwszej kolejności opiszemy możliwości zdobycia środków finansowych w krótkim czasie.

Najprostszym sposobem jest zwrócenie się o pożyczkę do parabanku. Gdzie udzielane są chwilówki  i szybkie pożyczki, a więc skąd wziąć dodatkowe pieniądze dowiesz się z www.4banki.pl. Jest to sposób wymagający najmniejszego wysiłku, jednak należy mieć na uwadze to, że każdą pożyczkę, czy kredyt należy spłacić. Decydując się na takie rozwiązanie, bardzo szybko wchodzimy w posiadanie potrzebnej kwoty, natomiast kwestia zdobycia pieniędzy na spłatę zobowiązania jest odrobinę odsunięta w czasie, ale wciąż nierozwiązana. Szybkie pożyczki są więc dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy mamy pewność, że w niedalekiej przyszłości czeka nas większy przypływ gotówki, który pozwoli nam spłacić zadłużenie w terminie.

Druga praca – sposób na dodatkową gotówkę

Innym rozwiązaniem jest podjęcie pracy dodatkowej. Jeśli dysponujemy wolnym czasem i mamy siłę na to, by przeznaczyć go na drugą pracę, to możemy w bardzo szybkim tempie zwiększyć swoje dochody. Oczywiście nie będzie to praca w pełnym wymiarze godzin, ale wiele osób decyduje się na dodatkowe zajęcie w weekendy lub pół etatu realizowane w tygodniu.

Praca dodatkowa może mieć różny charakter. Wiele zależy od tego, czym zajmujemy się na co dzień i jakiej pracy jesteśmy w stanie się podjąć. Niektórzy po godzinach robią to samo, co w swojej „podstawowej” pracy, różnica polega na tym, że są to dodatkowe zlecenia realizowane na rzecz innej osoby, a nie pracodawcy. Mogą to być różnego rodzaju projekty, ekspertyzy i inne prace, na które jest duże zapotrzebowanie. Inną możliwością jest praca, którą można wykonywać kiedy ma się wolny czas, ale nie wiąże się z żadnym większym zobowiązaniem w postaci np. stałej umowy. Wiele osób dorabia np. zajmując się transportem osób (np. taksówka), opieką nad dziećmi lub starszymi osobami, wyprowadzaniem psów, sprzątaniem, czy copywritingiem.

Inne pomysły na dodatkową gotówkę

Wiele osób łączy pracę dodatkową ze swoimi zainteresowaniami, rozwijając w ten sposób pasje. Przykładem może być fotografia. Osoby, które hobbystycznie robią zdjęcia, mogą z czasem zacząć na tym zarabiać i jest to świetny sposób na dodatkowy dochód. Inną opcją jest wykorzystanie własnej wiedzy i udzielanie korepetycji. To szansa nie tylko na zdobycie dodatkowej gotówki, ale również na poszerzenie własnej wiedzy.

[Głosów:3    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzym jest lokata terminowa?
Następny artykułJak zrobić przelew w euro?
Redakcja lepszalokata.pl

Finansami interesuje się od 6 lat, w tym czasie dowiedziałem się mnóstwa ciekawych rzeczy, którymi dzielę się na blogu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ