Ważne jest, aby dostawca usług internetowych zapewnił firmie płynne działanie z możliwością rozwoju w przyszłości. Oto pięć najpopularniejszych połączeń ISP:

DSL: cyfrowa linia abonencka (DSL) była uważana za znaczący postęp w połączeniach telefonicznych już dawno, ale od tamtej pory osiągnęła status pośredni. DSL, który wykorzystuje tradycyjne linie telefoniczne, może nadal być doskonale funkcjonalny w przypadku małego sklepu zatrudniającego tylko kilku pracowników i jest stosunkowo tani. Całkowita odległość od centrali dostawcy usług internetowych wpływa na prędkość pobierania DSL, która i tak rzadko przekracza dwucyfrową wartość Mb / s.

Kablowe: Dzięki tej opcji dane są przesyłane przez koncentryczne linie telewizji kablowej, które są prawie wszędzie – genialne! Przynajmniej tak było, gdy wprowadzono go pod koniec lat 90. Prędkości kabli są nadal imponujące (do 100 Mb / s, a czasem nawet powyżej), ale są znacznie utrudnione, jeśli pobliskie firmy i domy są w tym samym czasie online. Poza tym usługi nadal są dość drogie.

Satelita: jeśli kabel może tak dobrze przenosić usługi internetowe, to satelita musi być równie dobry, prawda? O dziwo, nie. Zarówno kable, jak i anteny mogą bezbłędnie dostarczać różnego rodzaju seriale, ale internet satelitarny ledwo może dorównać prędkości DSL. Co więcej, nie jest tak niezawodne jak połączenie z uziemieniem i może być droższe niż internet kablowy. Ale jest dostępny wszędzie tam, gdzie jest niebo – jeśli jesteś w środku niczego nieokablowanego, to wystarczy.

Można by pomyśleć, że mała firma z garstką pracowników mogłaby sobie poradzić z mniejszą szybkością, ale co zrobić, jeśli przez cały dzień przesyłają gigantyczne pliki i prowadzą wideokonferencje? Podobnie, 50 pracowników robi niewiele więcej niż handel e-mailami i kocie GIF-y prawdopodobnie nie potrzebuje 500 Mb / s przepustowości, bez względu na to, jak słodkie są kociaki.

Najpierw określ wymagania swojej firmy dotyczące usług internetowych w zakresie szybkiego łącza, aby nie płacić za dużo ani nie utknąć ze zbyt małą. Warto zauważyć, że prędkości wysyłania światłowodowego Internetu są często równe szybkości pobierania – jest to ogromna przewaga nad DSL i kablem do przesyłania danych. W przypadku wszystkich typów połączeń koszty rosną jednocześnie z szybkością, więc oto kilka standardowych wskaźników przepustowości do rozważenia:

  • 15–25 Mb / s: jeśli prowadzisz niewielką działalność, w której jeden lub dwóch pracowników prowadzi podstawową działalność internetową za pośrednictwem przeglądarki internetowej i poczty e-mail, przy niewielkim przesyłaniu plików, wystarczające będą prędkości od 15 do 25 Mb / s.
  • 25–50 Mb / s: pięcioosobowe biuro mogłoby łatwiej przeprowadzać duże transfery plików i transakcje w punktach sprzedaży w zakresie prędkości od 25 do 50 Mb / s. Wideokonferencje i inna komunikacja również przebiegałyby sprawniej.
  • 50–75 Mb / s: wielu pracowników (siedmiu i więcej) mogłoby współpracować online z mniejszą liczbą zakłóceń przy szybkości od 50 do 75 Mb / s, co jest pomocne dla pracowników zdalnych. Możliwość tworzenia kopii zapasowych danych i zwiększona stabilność transferu to również plus.
  • 75–100 Mb / s: dla firm o niższej dwucyfrowej liczbie pracowników 75–100 Mb / s to idealny zakres przepustowości, który może również obsługiwać intensywną komunikację strumieniową audio i wideo, a także zatłoczone Wi-Fi.
  • 100–150 Mb / s: w przypadku szybko rozwijającej się firmy zakres od 100 do 150 Mb / s jest dobry do zaspokojenia większego zapotrzebowania na Internet – na przykład hostingu internetowego, handlu elektronicznego i zwiększonego wykorzystania danych – oraz większej liczby personelu.
  • 150–500 Mb / s: przy tak dużej szybkości można osiągnąć wszystkie powyższe cechy oraz sprostać rosnącej liczbie pracowników i zapotrzebowaniu na dane. W obszarach obsługiwanych przez światłowody dostępne są jeszcze poważniejsze plany od 500 Mb / s do 1 Gb / s.

Jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie? Polecany jest Kraków internet światłowodowy dla firm od ith.eu. Jeżeli potrzebne jest Ci dobro jakim jest Internet Kraków oferuje szeroką gamę specjalistów, którzy pomogą Ci z potencjalnymi trudnościami.

Źródło: https://ith.eu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ