Klienci korzystający z usług firm pozabankowych są zachwyceni tym, jak szybko przebiega proces ubiegania się o pożyczkę. Zwykle wypełnienie wniosku zajmuje kilka chwil, a proces weryfikacyjny przebiega wręcz błyskawicznie. Po tym czasie pieniądze już bez chwili zwłoki trafiają na konto klienta. Co jednak ze spłatą zaciągniętego zobowiązania?

Prosty proces spłaty

Zwykle proces spłaty chwilówki przez Internet przebiega bez większych komplikacji. To dlatego, że instytucje, takie jak: GetBucks (firma pozabankowa) jawnie informują swoich klientów o tym, jakie mają możliwości spłaty. Zwykle jest to określone w podpisywanej umowie. Klient dokładnie może zapoznać się z warunkami spłaty. Standardowo, każdy pożyczkobiorca zyskuje możliwość spłaty należności przy użyciu tradycyjnego przelewu realizowanego przez Pocztę Polską. Może również spłacić należność przelewem internetowym, mając dostęp do bankowości internetowej oferowanej przez wszystkie banki w Polsce. Może także wykonać przelew w oddziale swojego banku. Jak widać, możliwości jest wiele. Dostosowane są one jednak do potrzeb wszystkich osób.

Jak wypełnić druk przelewu?

Najważniejsze jest to, aby na druku dokumentującym przelew znalazł się właściwy numer konta instytucji finansowej, do której chcemy go wykonać. Zawsze należy wszystkie liczby  dokładnie sprawdzić. Jedna pomyłka może spowodować, że środki trafią tam, gdzie nie powinny. Wykazując się ostrożnością będziemy mogli tego typu sytuacji uniknąć. Na druku należy podać także dane osobowe odbiorcy przelewu, czyli parabanku, a także swoje dane. W tytule przelewu zwykle należy podać numer zawartej umowy pożyczkowej lub inną sygnaturę, którą wskazała firma pożyczkowa w umowie. 

Spłata pożyczki zaciągniętej przez Internet nie jest skomplikowana i z pewnością nie przysporzy nikomu większych problemów. Warto po prostu pamiętać o tym, aby wskazać prawidłowe dane na przelewie i dokonać spłaty terminowo. To ostatnie jest podstawą zakończenia współpracy z firmą pożyczkową bez żadnych kłopotów.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ