Może zastanawiacie się również nad alternatywną opcją pożyczania pieniędzy? Ofert banków oferujących kredyty, a także instytucji poza bankowych udzielających popularne chwilówki jest naprawdę sporo. Istnieje jednak jeszcze jedna opcja, jaką są pożyczki prywatne od ludzi. Uważam, że alternatywa taka jest naprawdę dobra i warto też dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Pożyczkę prywatną może wziąć dosłownie każdy i nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń, dlatego też może być to bardzo atrakcyjna opcja w szczególności dla osób, które mają problem z uzyskaniem zwykłej pożyczki poza bankowej, bądź też mają problem z uzyskaniem zdolności kredytowej. Takie więc pożyczki prywatne od ludzi są dla takich osób idealną szansą, aby uzyskać pieniądze, których aktualnie potrzebują. Wszelkiego typu firmy oferujące pożyczki poza bankowe, dokładnie sprawdzają zdolności kredytowe oraz historię w BIK, u osób prywatnych zazwyczaj takie dane nie są sprawdzane, a dodatkowo może uda nam się u nich wynegocjować znacznie atrakcyjniejsze warunki i oprocentowanie pożyczki.

Również osoby udzielające pożyczek prywatnych biorą na siebie pewne ryzyko i udzielając takiej pożyczki, zdają sobie sprawę z tego, że osoby chcące wziąć pożyczkę, mają problemy finansowe i często nie mogą dostać pożyczki w innej instytucji. Jednak decydują się na pożyczenie pieniędzy, za odpowiednią opłatą ze strony pożyczającego od nich pieniądze, bez zbędnych formalności. Pożyczka od prywatnej osoby może być również dobrym pomysłem na spłatę innych zobowiązań względem instytucji poza bankowych, które zazwyczaj naliczają odsetki, za niespłacanie zobowiązań.

Pożyczki prywatne mogą wiązać się również z dodatkowymi kosztami, bowiem takie pożyczki także musimy spłacić w określonym terminie. Zazwyczaj jednak pożyczki prywatne cechują się tym, że są elastyczne i sami możemy dostosować wielkość spłacanych rat oraz czas, w jakim musimy uregulować dług.

Szukając osób, które oferują pożyczki prywatne, warto zajrzeć na stronę kokos.pl, która gromadzi osoby udzielające pożyczki prywatne. Podsumowując pożyczki od prywatnej osoby mogą być bardzo dobrą alternatywą dla chwilówek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ