Pracujesz na niepełny etat i masz dość czasu, aby podjąć dodatkową pracę?  Wkrótce czeka Cię duży wydatek i kombinujesz, w jaki sposób go sfinansować? A może czujesz, że marnujesz się w swojej pracy i nie wykorzystujesz w pełni swojego wykształcenia lub umiejętności? Decyzja o dorabianiu do pensji może być podyktowana różnymi czynnikami – niektórzy są zmuszeni do szukania dodatkowego zajęcia, inni po prostu chcą dobrze spożytkować wolny czas. Niezależnie od Twojej motywacji, chcemy Ci pokazać, jak dorobić dzięki Internetowi.

Jak dorobić za pomocą… smartfona?

money-1015277_960_720To metoda na dorabianie dla osób, które chcą wykorzystać wolny czas i nie potrzebują dodatkowych pieniędzy na cito. Na czym polega ów sposób? Otóż weź do ręki smartfon (albo aparat jeśli posiadasz) i zacznij robić zdjęcia. Fotografować możesz wszystko, co tylko przyjdzie Ci do głowy – produkty spożywcze, meble, wnętrza, potrawy, zwierzęta, części ciała, ludzi (ale tu potrzebujesz zgody na publikację), architekturę, naturę itp. Następnie możesz zarejestrować się w wirtualnym banku zdjęć, wrzucić swoje prace i zaczekać, aż ktoś zechce je kupić. Oczywiście serwisy stockowe mają swoje wymagania co do jakości zdjęć, dlatego musisz trochę się wysilić. Jeśli Ci się poszczęści, Twoje prace pojawią się na stronach internetowych, czasopismach, a nawet na okładkach książek.

Jak dorobić na programach partnerskich?

To jeden z najpopularniejszych i najbardziej dochodowych sposobów na dorabianie przez Internet. Niemniej, wymaga dużego zaangażowania i rozeznania w marketingu afiliacyjnym. Praca polega na promowaniu produktów i usług swoich „partnerów” – oczywiście najłatwiej to robić za pośrednictwem swojej strony internetowej. Przykładowo, jeśli prowadzisz bloga o oszczędzaniu, możesz zapisać się do programu partnerskiego w kilku-kilkunastu bankach.  Możesz zarabiać na recenzjach produktów bankowych, artykułach oraz rankingach lokat/kont oszczędnościowych, w których umieścisz linki referencyjne. Jak dorobić na marketingu afiliacyjnym bez własnej strony internetowej? Możesz polecać produkty partnerów za pośrednictwem portali społecznościowych, wśród znajomych oraz na forach dyskusyjnych – w każdym przypadku rób to bardzo ostrożnie, bez nachalnej reklamy i spamowania.

Jak zarobić przez Internet? Szukaj zleceń online

Potrafisz pisać z poszanowaniem poprawnej polszczyzny i nie wstydzisz się swojej ortografii? Amatorsko zajmujesz się grafiką komputerową albo obróbką zdjęć? A może Excel nie ma przed Tobą żadnych tajemnic? Jeśli cokolwiek potrafisz, już wiesz jak dorobić – musisz jedynie znaleźć nabywcę na swoje usługi. Gdzie? Możliwości masz wiele: serwisy z ogłoszeniami pracy zdalnej, ogólne portale z pracą, branżowe fora i grupy dyskusyjne, media społecznościowe (Facebook, LinkedIn, GoldenLine). Możesz również sam zgłaszać się do potencjalnych zleceniodawców, np. wybierając  firmy ze swojej branży albo bazując na nieaktualnych ogłoszeniach. Nie czekaj aż praca sama Cię znajdzie, tylko zacznij budować swoją pozycję i regularnie dorabiaj przez Internet!

[Głosów:4    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ