Rosnące koszty utrzymania i stojąca w tym samym miejscu pensja to prawdziwa zmora niejednego z nas. Każdego miesiąca okazuje się, że mimo naszych starań w portfelu zostaje nam mniej pieniędzy. To z kolei budzi niepokój i może zaburzyć wiele spraw – naruszanie oszczędności na zaspokojenie podstawowych potrzeb a nawet powstanie opóźnienia w spłacie kredytu. Jeśli w tej sytuacji pozostaniemy bezczynni, może się okazać, że w istocie ściągniemy na siebie lawinę problemów. Znalezienie nowej, lepiej płatnej pracy może zająć zbyt wiele cennego czasu. Lepszym rozwiązaniem jest podjęcie się dodatkowej pracy, która uzupełni braki i umożliwi czy to szybszą spłatę zadłużenia, czy też zbudowanie większego kapitału oszczędności.

Na szczęście większość z nas nie widzi problemu w dorabianiu. Z natury jesteśmy pracowici i potrafimy dopiąć swoje plany. W idealnej sytuacji są te osoby, które niejako mają dwa zawody. Tym samym bardzo często można spotkać panie wykonujące po tej głównej pracy, usługi kosmetyczne w domach klientem. Panowie zajmują się majsterkowaniem, przeprowadzaniem drobnych napraw, grafiką komputerową. Pole do popisu mają także ci, którzy nie dysponują drugą kwalifikacją zawodową, ale dzięki sporemu doświadczeniu mogą zaproponować fachowe usługi.

Szukając dodatkowego zajęcia można zajrzeć do pubów i restauracji – bardzo często potrzebni są tam pracownicy weekendowi. Doskonałym pomysłem jest także praca przez Internet. Jeśli znamy się na tworzeniu stron i ich moderowaniu możemy bez problemu szukać umowy o dzieło. Podobnie jest z copywriterami i fotografami. Internet jest morzem, w którym każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. W cenie jest wszelkiego rodzaju rękodzieło, które można sprzedawać na popularnych serwisach aukcyjnych. Swego rodzaju nowością na naszym rynku są przewozy osób przez prywatne osoby, pod szyldem określonej korporacji. Ta co prawda pobiera prowizję, ale klientów, którzy wolą skorzystać z ich usług nie brakuje. Podobnie jest ze sprzątaniem – to usługa, na którą niezmiennie jest dość duży popyt – wystarczy zamieścić ogłoszenia, wykazać się solidnością, a następni klienci zjawią się już sami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułGdzie ulokować oszczędności?
Redakcja lepszalokata.pl

Finansami interesuje się od 6 lat, w tym czasie dowiedziałem się mnóstwa ciekawych rzeczy, którymi dzielę się na blogu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ