Rzadko zdarza się, że dobra praca sama spada z nieba. Częściej samemu trzeba się o nią postarać. Tak jest zarówno w przypadku ofert, które pojawiają się na ogólnodostępnych platformach ogłoszeniowych oraz wtedy, kiedy ktoś sam poszukuje zatrudnienia na miarę swoich kwalifikacji i oczekiwań.

Niekiedy sam aplikant – zwłaszcza osoba początkująca, na przykład świeżo po szkole lub studiach – ma problem z określeniem swoich rzeczywistych możliwości oraz związanych z tym potrzeb i wymagań, aby móc to dokładnie sformułować w dobrze oddającym i zachęcającym pisemnym przekazie, który umiejętnie dotrze do odbiorcy. Można oczywiście samemu zabrać się za odpowiedź lub przedstawienie swojej kandydatury przyszłemu pracodawcy, ale można też skorzystać z gotowych wzorów lub fachowego doradztwa adekwatnie dopasowującego czyjeś możliwości do potrzeb rynku pracy.

Takim właśnie najprostszym rozwiązaniem zwiększającym szanse zatrudnienia w miejscu, na którym szczególnie komuś zależy jest wzór podania o pracę. To gotowe rozwiązanie oszczędzające nie tylko czas ubiegającego się o stanowisko interesanta, ale też ograniczające ryzyko popełnienia błędu już na samym wstępie starań o jak najlepsze wypadnięcie w oczach przyszłego szefa.

Jak napisać podanie o pracę?

Warto wiedzieć, że podanie o pracę chociaż podobne – to jednak nie to samo co list motywacyjny. Mimo że do jednego i drugiego należy dołączyć takie samo CV, to podanie pisze się wtedy, kiedy komuś zależy na takim miejscu pracy, które akurat nie jest rekrutowane. List motywacyjny natomiast jest odpowiedzią na taką właśnie sytuację, w której to firma poszukuje pracownika na konkretne stanowisko.

Przeczytaj też: https://infostrow.pl/praca/szukasz-nowej-pracy-zobacz-co-powinien-zawierac-list-motywacyjny/cid,88660,a

Mimo że podanie o pracę powinno precyzyjnie opisywać motywację starań o pracę w konkretnej firmie i na celowanym stanowisku, należy też wyraźnie zaakcentować dotychczasową własną aktywność i inicjatywę pretendujące i wyróżniające kandydata spośród innych chętnych. Dlatego można sięgnąć po gotowe wzory podań o pracę, które dają dużą możliwość bycia zapamiętanym przez właściciela zakładu lub osobę zajmującą się tam rekrutacją.

Spośród wielu dostępnych na rynku firm oferujących pomoc w profesjonalnym aplikowaniu na upragnione stanowisko pracy na szczególną uwagę zasługuje specjalnie do tego przystosowana platforma www.aplikuj.pl/cv/wzory-podan-o-prace/. Można tam znaleźć wzory wielu podań o pracę, które są odpowiedzią na konkretną ofertę rynkową i precyzyjnie odnoszą się do ogólnego charakteru działalności danego przedsiębiorstwa, do którego jest ono kierowane, zwiększając tym samym szansę powodzenia na zatrudnienie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ