Kantory internetowe w ostatnim czasie zyskały na popularności. Niegdyś monopol na wymianę waluty miały kantory stacjonarne, tak też, mogły one ustalać sobie stosowne marże, oczywiście w ramach rozsądku i konkurencyjności na wolnym rynku. Gdy jednak pojawiły się kantory internetowe, a działalność elektroniczna zaczęła się charakteryzować niższymi kosztami i szerszym dostępem do klientów, kantory stacjonarne powoli zaczęły tracić swoich stałych Klientów.

Kantory wykorzystywane są nie tylko przez osoby, które wyjeżdżają i potrzebują wymienić gotówkę, ale także i przez rzesze osób, które wzięły kredyt mieszkaniowy walutowy — najczęściej we frankach szwajcarskich. Temat jest obecnie dość medialny, ze względu na różne nieprawidłowości jak i protesty. Podzielone jest społeczeństwo czy stosowne jest pomóc tak zwanym „Frankowiczom”, czy też nie. Trafne argumenty wytaczane są po obydwu stronach, a celem tego artykułu nie jest odpowiedź na to pytanie, kto ma rację.

W tym artykule chciałbym Wam zaprezentować, jak proste jest działanie i skorzystanie z kantoru internetowego. Pierwsze co musimy zrobić to wybrać odpowiednia platformę do wymiany waluty. Ja ze swojej strony mogę Wam polecić platformę trejdoo.com, charakteryzującą się w mojej opinii jednym z najkorzystniejszych kursów w internecie. Zakładamy konto na tej bądź innej platformie. Następnie zostaje nam przypisany indywidualny numer konta, podajemy swoje dane potrzebne do transakcji. Gdy już konto mamy gotowe (co notabene trwa dosłownie kilka minut), możemy dokonać naszej pierwszej wpłaty na konto, pieniędzy, które będziemy chcieli wymienić na inna walutę. Wpłacamy zatem na przykład 2000 zł. W zależności od platformy, pieniądze po wykonaniu przelewu, mogą znaleźć się na naszym koncie systemowym od kilkunastu minut do nawet czterdziestu ośmiu godzin.

Gdy już nasza wpłata zostanie zaksięgowana, wówczas dokonujemy wymiany waluty, wybieramy walutę, która nas interesuje, sprawdzamy kurs, i przeprowadzamy przewalutowanie. Automatycznie na naszym koncie znika kwota w złotówkach, a pojawia się adekwatna i zaakceptowana przez nas wcześniej kwota w walucie, którą byliśmy zainteresowani, na ten przykład dolar amerykański. Na naszym koncie obecnie mamy około 500 dolarów. Następnie zlecamy wypłatę z konta systemowego, na nasze konto bankowe, które obsługuje owa walutę — to jest bardzo ważne, aby przypadkiem bank nie przewalutował nam automatycznie tej wpłaty z powrotem na złotówki, pobierając prowizje od transakcji (spread tak zwany). Zatem pamiętajmy, wypłatę obcej waluty, wysyłamy na nasze konto walutowe-oczywiście adekwatne względem transferowanej waluty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ