W dzisiejszych czasach podróże za granicę i posługiwanie się obcymi walutami lub nawet zarabianie w nich są popularnym trendem. Nic więc dziwnego, że coraz częściej staramy się wymieniać waluty na jak najbardziej korzystnych dla nas warunkach, starając się na wymianie nie stracić.

Wymiana walut online

Kantory internetowe robią się coraz bardziej popularne przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo transakcji, szczególnie przy dużych kwotach. Wymiana walut za ich pośrednictwem jest również nieco korzystniejsza niż w przypadku kantorów stacjonarnych. Wymiany można dokonywać poprzez kantory internetowe lub Walutomat – platformę wymiany walut.

Opinie o Walutomacie

Jeśli chodzi o Walutomat opinie użytkowników na temat tego serwisu są bardzo pozytywne. Wynika to z łatwości dokonywania transakcji oraz dużej swobody. Platforma ta nie jest bowiem klasycznym kantorem internetowym, a jedynie ułatwia transakcje pomiędzy poszczególnymi użytkownikami. W takiej sytuacji obie strony uczestniczące w transakcji mogą wymieniać waluty po dowolnym, ustalonym przez siebie kursie. Dzięki temu transakcja jest korzystna, paradoksalnie – dla obu stron. Unika się bowiem utraty pieniędzy na spreadzie (różnicy między kursem kupna i sprzedaży). Jest to transakcja wygodna i bezpieczna, pozwalająca wymienić nawet duże kwoty walut po atrakcyjnej cenie bez płacenia kantorowi. Źródłem zysku dla Walutomatu jest niewielka prowizja od wartości transakcji, której obie strony nawet nie poczują.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ