Są tacy rodzice, którzy zaczynają gromadzić oszczędności dla swoich dzieci jeszcze na długo przed ich narodzeniem i tacy, którzy odkładają ten moment w nieskończoność, szukając tzw. „dobrego momentu w budżecie domowym” i w efekcie nigdy nie zaczynają zabezpieczać przyszłości finansowej swoich rosnących pociech. Tymczasem nowocześni rodzice to tacy, którzy wiedzą, że dziecko powinno posiadać odpowiednie zaplecze gotówkowe, które zostanie uruchomione w odpowiednim momencie i będzie pozwalało na realizację jego planów. Jednym ze sposobów, które nie należą ani do skomplikowanych, ani tym bardziej rujnujących codzienny budżet jest odpowiednia lokata dla dziecka.

Zysk i bezpieczeństwo

Zamiast kupować kolejną zabawkę czy grę komputerową, warto zainwestować pieniądze przeznaczone na ten cel w mądrzejszy sposób. Lokaty bankowe pozwalają na gromadzenie środków i tym samym zbudowanie bezpiecznego zaplecza finansowego dla dziecka. Poza tym, te długoterminowe są doskonale oprocentowane, co owocuje konkretnym zyskiem na koncie. Wybierając lokatę dla dziecka należy przede wszystkim skupić się na jego oprocentowaniu, a więc policzalnym zarobku. Co istotne, lepszym rozwiązaniem są lokaty o stałym i pewnym oprocentowaniu.

Depozyt pełen kasy

Lokata długoterminowa to sejf, w którym można zamknąć lepszą przyszłość dzieci. Dobrze, jeśli formuła lokaty pozwalała na zasilanie jej dowolnymi kwotami, dzięki temu pieniądze będą rosły nie tylko z odsetek, ale też z naszych oszczędności. Koniecznie należy sprawdzić kwotę wpłaty minimalnej. Bardzo często słyszy się opinie, że lokaty długoterminowe są obarczone zbyt dużą wartością pierwszej wpłaty, tymczasem korzystając z porównywarek szybko można znaleźć taką, która oprócz wysokiego oprocentowania będzie dostosowana do naszych początkowych możliwości finansowych.

Reasumując, lokata dla dziecka jest bardzo często osobnym, bankowym produktem, który jest dostosowany do oczekiwań rodziców i pozwala na zapewnienie dobrego, finansowego startu dzieciom. Pamiętajmy, że lokata to także idealny prezent na komunię, chrzciny czy osiemnaste urodziny.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPraca przez internet
Następny artykułInwestowanie w nieruchomości
Redakcja lepszalokata.pl

Finansami interesuje się od 6 lat, w tym czasie dowiedziałem się mnóstwa ciekawych rzeczy, którymi dzielę się na blogu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ