Od zawsze nieruchomości wszelkiego rodzaju były uważane za jedną z najlepszych inwestycji, która zawsze się opłaca. Co prawda, konieczne jest dysponowanie określoną sumą oszczędności, nie mniej można je zwielokrotnić na kilkanaście sposobów.

Kup i wynajmuj

Ta idea sprawdza się od lat. Coraz więcej osób szuka mieszkań na wynajem. Z tego rozwiązania korzystają młode rodziny, firmy szukające lokum dla swoich oddelegowanych pracowników, a także studenci. Ważne, by mieszkanie było w dobrej lokalizacji i spełniało określone standardy. Przed rozpoczęciem przygotowania mieszkania do wynajmu warto się zastanowić, jaką chcemy mieć docelową grupę klientów. To pozwoli lepiej rozdysponować środki i urządzić nieruchomość zgodnie z oczekiwaniami potencjalnych najemców.

Kup, wyremontuj i sprzedaj

Kupowanie mieszkań do remontu to trend, który ciągle przybiera na sile. Permanentny brak mieszkań na rynku wtórnym, które spełniałyby wymagania potencjalnych klientów otwiera możliwości inwestorom. Tanie mieszkania o niskim standardzie to idealna inwestycja, dla tych, którzy zamierzają zarobić więcej i nie boją się określonego nakładu pracy. Ważne, by współpracować z solidną ekipą remontową i posiadać kontakty do dobrych dostawców.

Przestrzeń na biuro

Innowacyjna forma inwestowania w miejsce na biura lub biurka dla freelancerów dopiero raczkuje na naszym rodzimym gruncie. Trzeba jednocześnie zauważyć, że pomimo swojej nowości staje się coraz bardziej popularna. Kupno przestrzeni biurowej i podzielenie jej na mniejsze stanowiska jest idealnym ulokowaniem oszczędności, które w błyskawiczny sposób zaczną na siebie pracować i się pomnażać.

Jedna działka – kilka transakcji

Zakup potężnej działki pod inwestycje pozwoliła wielu dojść do pełnego blichtru. Warto kupować ziemię w jednym „kawałku” i sprzedawać ją po dokonaniu podziału pod budowy domów lub biurowców. Najczęściej klientami są sklepy o dużych i średnich powierzchniach oraz deweloperzy. To inwestycja dla cierpliwych, bowiem cała tajemnica zysku tkwi w tanim zakupie i o wiele większej kwocie sprzedaży, tym nie mniej oczekiwanie się opłaca.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLokata dla dziecka
Następny artykułW co zainwestować pieniądze?
Redakcja lepszalokata.pl

Finansami interesuje się od 6 lat, w tym czasie dowiedziałem się mnóstwa ciekawych rzeczy, którymi dzielę się na blogu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ