Z medycyną jest związana każda dziedzina, która ma wpływ na czyjeś zdrowie i życie. Ze względu na ogromną odpowiedzialność, od absolwentów kierunków medycznych oczekuje się stale aktualizowanej wiedzy i umiejętności praktycznych niezbędnych do przeprowadzania zabiegów leczniczych. W placówkach zdrowia nie ma miejsca na pomyłki, toteż podczas rekrutacji do pracy zwraca się baczną uwagę na renomę uczelni, w której kandydat odbył studia medyczne. Warszawa ze swoimi uczelniami zdecydowanie wygrywa w rankingach pracodawców. Jakie placówki masz do wyboru?

Warszawski Uniwersytet Medyczny

book-bindings-3176776_1280Według rankingu Perspektywy 2016 Warszawski Uniwersytet Medyczny to druga najlepsza uczelnia medyczna w Polsce (zaraz po Collegium Medicum UJ). Kształcenie odbywa się tu na 5 wydziałach: I Wydziale Lekarskim, II Wydziale Lekarskim, Wydziale Farmaceutycznym, Wydziale Lekarsko-Dentystycznym oraz Wydziale Nauki o Zdrowiu.

Częścią Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego jest Centrum Kształcenia Podyplomowego. Oferta tego wydziału z pewnością zainteresuje absolwentów studiów medycznych w Warszawie, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje i uzyskać wąską specjalizację. Wśród kilkunastu kierunków wydział zapewnia m.in. medycynę estetyczną, metodologię badań klinicznych, medycynę ubezpieczeniową i orzecznictwo, seksuologię sądową, prawo medyczne w ochronie zdrowia, oraz analitykę medyczną.

Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie

To uczelnia niepubliczna, która oferuje dwa kierunki medyczne: fizjoterapię (studia I stopnia, studia II stopnia, jednolite magisterskie) oraz pielęgniarstwo (licencjackie). Absolwenci studiów wyższych mogą tu zdobyć dodatkowe kompetencje na ciekawych  kierunkach podyplomowych, takich jak: terapia ręki, organizacja i zarządzenie w służbie zdrowia, koordynator oddziału medycznego oraz opiekun medyczny osób starszych, chorych i niepełnosprawnych z elementami rehabilitacji. Jeśli zatem zamierzasz podjąć podyplomowe studia medyczne, Warszawa zapewni Ci bogaty wybór kierunków przydatnych na rynku pracy.

Inne studia medyczne w Warszawie

Studia medyczne kojarzą się głównie z kierunkiem lekarskim, lekarsko-dentystycznym, farmacją i pielęgniarstwem. Oczywiście za najbardziej prestiżowy i najtrudniejszy uważany jest lekarski, jednak inne kierunki również mogą zapewnić Ci satysfakcjonującą karierę. A oto pozostałe studia medyczne w Warszawie:

  • kosmetologia – Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
  • logopedia ogólna i kliniczna – Uniwersytet Warszawski
  • fizjoterapia – Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
  • weterynaria – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Widzisz swoją przyszłość w kitlu lekarskim, ale obawiasz się, że nie poradzisz sobie w rekrutacji na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym? W takim razie możesz złożyć swoje dokumenty aplikacyjne na Uczelni Łazarskiego w Warszawie – jest to druga uczelnia w Polsce, która uruchomiła prywatne studia magisterskie na kierunku lekarskim.

 

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ