Dla wielu nauka to jedynie przykry obowiązek. Co zrobić, żeby zmieniła się w coś przyjemnego? Sposobów jest kilka, ale najważniejsze jest samo podejście do zdobywania wiedzy. Ono również powinno się zmienić.

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/czy-nauke-mozna-polubic/

Cel

Nauka może być bardziej motywująca kiedy wyznaczymy sobie jej cel. Czyli po co tak właściwie to robimy. Warto wyznaczyć sobie jakąś konkretną rzecz jaką chcemy osiągnąć poprzez zdobycie nowej wiedzy.

W sytuacji kiedy uczymy się dla siebie jest to łatwiejsze i często zaczynamy od celu. Rzecz ma się inaczej kiedy poszerzamy wiedzę ze względu na zajęcia na studiach bądź w szkole. Na studiach warto pomyśleć jak dany przedmiot łączy się z innymi, a także jak w jaki sposób można go wykorzystać w przyszłej pracy zawodowej.

Uczniowie mogą ustawiać sobie mniejsze cele jak dostanie konkretnej oceny ze sprawdzianu oraz na koniec roku. Warto także uzasadniać sobie słuszność nauki danego przedmiotu. Przedmioty najczęściej nielubiane przez uczniów jak matematyka czy fizyka rozwijają zdolności logicznego myślenia, które przydają się wszędzie.

Nauka poprzez zabawę

Podejście do nauki jak do zabawy, gry czy konkursu sprawi, że cały proces będzie przyjemniejszy. Jak to zrobić? Dużo zależy od tego czy uczysz się sam czy uda Ci się zachęcić do tego grupę przyjaciół.

W drugiej sytuacji na podstawie materiału, który macie na zaliczenie stwórzcie listę pytań. Niech jeden z was będzie prowadzącym, a kolejne osoby graczami. Prowadzący powinien zadawać pytania, a reszta odpowiadać. Tutaj możecie wprowadzić kilka reguł. Pierwsza z nich, w której odpowiadamy od lewej do prawej i każdy dostaje swoje pytanie. Drugi sposób to zasada kto pierwszy ten lepszy. A trzeci sposób to kilka drużyn, które mają określony czas np. 1 minutę i muszą zapisać swoją odpowiedź na kartce.

Oczywiście przyznawajcie sobie punkty. Dzięki takiemu podejściu nauka materiału będzie bardzo łatwa dla wszystkich. Możecie wymyślać więcej tego typu gier bazując na zasadach popularnych quiz show.

Jeśli nikt z Twoich znajomych nie chce zdobyć dodatkowej zawsze możesz samodzielnie zadawać sobie pytania oraz przyznawać punkty za poprawną odpowiedź. Również przygotuj się do tego poprzez przygotowanie odpowiednich fiszek z pytaniami i odpowiedziami. Część wiedzy zdobędziesz podczas tworzenia materiału do zabawy.

Zobacz też: http://www.klinikafinansowa.pl/rozwoj-marki-samsung-jak-wygladal/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ