Praca dla kobiet, którą można wykonywać we własnym domu, zwykle jest poszukiwana przez świeżo upieczone mamy. Wprawdzie pracowanie z dzieckiem pod pachą była stresujące i uciążliwe, jednak mamy to prawdziwe wirtuozki organizacji i zarządzania czasem. Pracy w domu szukają także kobiety niepełnosprawne, zamieszkujące tereny o wysokim bezrobociu, studentki czy kobiety, których wykształcenie predysponuje do zdalnego wykonywania obowiązków zawodowych. A oto kilka ofert pracy dla kobiet, które nie chcą lub nie mogą podejmować zatrudnienia z dala od domu.

Wirtualna asystentka

pexels-photo-265036To idealna praca dla kobiet wielozadaniowych, które potrafią zapanować nad kilkoma czynnościami w jednym czasie. Obowiązki wirtualnej asystentki mogą być różne, jednak z reguły pracodawca wymaga dopracowania szczegółów wyjazdu służbowego (zakup biletu kolejowego/lotniczego, wynajęcie pokoju w hotelu), organizacji spotkań z kontrahentami, zdalnej obsługi klienta czy sporządzania prostej dokumentacji.

Sprawowanie opieki nad dziećmi

Masz małe dziecko i przy okazji opiekujesz się również dzieckiem siostry czy sąsiadki? W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, aby świadczyć podobne usługi za pieniądze. Wiele matek chce wrócić do pracy, ale nie mogą zostawić dziecka z babcią, nie mają zaufania do żłobków i nie mogą sobie pozwolić na zatrudnienie pełnoetatowej opiekunki. Wzajemna kooperacja matek wyjdzie na dobre także dziecku, gdyż maluch przebywający w towarzystwie innych dzieci szybciej się rozwija.

Praca dla kobiet z talentem manualnym

Malujesz obrazy, robisz biżuterię soutache, a może jesteś dobra w szyciu? Czas wykorzystać swój talent i manualną zręczność w celach zarobkowych! Aby legalnie sprzedawać swoje wyroby będziesz musiała założyć działalność gospodarczą lub podjąć współpracę z pośrednikiem, np. galerią artystyczną, kwiaciarnią, sklepem z pamiątkami czy internetowym sklepem z rękodziełem. Zdecyduj, co będzie dla Ciebie wygodniejsze i bardziej opłacalne, a potem zacznij zarabiać na swojej pasji.

Konsultantka kosmetyczna

W dobie mediów społecznościowych możesz zbudować swoją sieć klientów bez wychodzenia z domu, posługując się jedynie laptopem i telefonem. Niestety, na byciu konsultantką nie zarobisz kokosów, dopiero po awansowaniu na menedżera sprzedaży lub lidera zespołu możesz otrzymać zadowalającą pensję. Niemniej, jest to idealna praca dla kobiet, które interesują się branżą kosmetyczną, chcą wyjeżdżać na szkolenia kosmetyczne i otrzymywać darmowe próbki kosmetyków.

Praca dla kobiet przy rekrutacji opiekunek do osób starszych

Sprawowanie opieki nad osobami starszymi to najpopularniejsza praca dla kobiet za granicą. Polskie opiekunki znajdują zatrudnienie głównie w Niemczech , choć nie brakuje również ofert pracy w Anglii czy we Włoszech. Jeśli sama nie możesz lub nie chcesz wyjeżdżać, możesz zająć się procesem rekrutacyjnym opiekunek. Dzięki Tobie inne kobiety znajdą dobrze płatną pracę w domach opieki lub u prywatnych klientów, natomiast Ty sama możesz zgarniać prowizje od każdej rekrutacji zakończonej sukcesem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ