Coraz częściej praca w domu staje się alternatywą realnie braną pod uwagę obok klasycznego zatrudnienia wymagającego dojazdu do biura. Wykonywanie obowiązków zawodowych we własnym lokum ma wiele zalet, m.in. daje poczucie komfortu, że do pracy nigdy się nie spóźnisz, a do tego nie tracisz czasu na dojazdy. Jakie są popularne sposoby na zarabianie bez wychodzenia z domu?

Telepraca na etacie

Telemarketing i wszelkiej maści infolinie kojarzą się przede wszystkim z dużymi open space’ami, gdzie dziesiątki pracowników obsługują telefony siedząc w gęsto upakowanych boksach. Wiele firm jednak decyduje się również na zatrudnianie zdalnych telepracowników. Dotyczy to zarówno firm zajmujących się marketingiem, jak i korporacji posiadających działy obsługi klienta (np. w branży ubezpieczeniowej). Do zdalnej pracy w domu delegowani są czasem jedynie doświadczeni pracownicy, ale możliwe jest również znalezienie ogłoszeń, w których od razu szuka się pracownika zdalnego „na słuchawki”.

Poza tym istnieje wiele firm, w których można przynajmniej częściowo wykonywać pracę w domu. Niejednokrotnie agencje reklamowe mają dość elastyczne podejście do miejsca przebywania swoich pracowników i np. 1-2 dni w tygodniu można pracować we własnym mieszkaniu (byleby tylko dostarczyć potrzebne projekty na czas).

Programy partnerskie

Poza etatem, możliwa jest oczywiście praca w domu w oparciu o własny biznes. Tutaj możliwości są praktycznie nieograniczone. Jednym z najpopularniejszych sposobów na zarabianie jest współpraca w ramach programów partnerskich z bankami, sklepami i sieciami sprzedaży. Na czym to polega?

Działając w programie partnerskim Twoim zadaniem jest przyciągnięcie nowych klientów do danej firmy. Możesz to robić za pomocą linków i banerów udostępnianych przez tę firmę. Jeżeli ktoś kliknie w Twój link, a następnie zaciągnie kredyt w danym banku lub kupi komputer czy kosmetyki w promowanych przez Ciebie sklepie, otrzymujesz „procent” od transakcji. Jak możesz reklamować markę jako partner? Na przykład prowadząc własnego bloga lub prowadząc dyskusje na forach tematycznych.

To dobry sposób na dorobienie do pensji, ale najlepsi uczestnicy takich programów są w stanie utrzymać się wyłącznie z tego źródła i wyrobić pokaźną, regularną pensję.

Sklep internetowy

pexels-photo-1048067Kolejnym sposobem na jednoosobowy biznes, a tym samym pracę w domu jest sklep internetowy. Sprzedaż online wciąż rośnie, a tworzenie sklepów staje się dziecinnie proste. Istnieją dziś gotowe platformy, które umożliwiają stworzenie kompletnego sklepu dosłownie w ciągu kilku godzin. Oczywiście, aby sklep odniósł sukces, będziesz musiał się sporo napracować. Jeśli jednak nie boisz się nowych wyzwań ani perspektywy inwestowanie dużej ilości czasu, to w przyszłości sklep internetowy może stać się Twoim głównym źródłem zarobku.

Sektor usługowy

W sieci kwitną też usługi wykonywane zdalnie. Być może chcesz zajmować się takimi obszarami, jak:

  • copywriting
  • tłumaczenia
  • tworzenie/modyfikacja stron
  • pisanie programów
  • tworzenie i edycja grafiki
  • obsługa kont społecznościowych

Jeśli tak, to swoich klientów możesz szukać w sieci, a pracę wykonywać w domu na umowy o dzieło lub prowadząc Jednoosobową Działalność Gospodarczą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ