Stolica województwa zachodniopomorskiego to bez wątpienia doskonałe miejsce na kontynuowanie edukacji na szczeblu wyższym. Mieści się tu pięć uczelni publicznych, w tym uczelnia morska, techniczna, medyczna i artystyczna. W dodatku bliska odległość od Niemiec sprawia, że Szczecin będzie idealnym wyborem dla osób pragnących podszkolić język niemiecki lub pracować za granicą. Jeśli zatem mieszkasz na Pomorzu i wybierasz się na studia, Szczecin zapewni Ci morze perspektyw na przyszłość…

Akademia Morska w Szczecinie

pexels-photo-267491Chcesz podjąć studia w Szczecinie, które zapewnią Ci międzynarodową karierę i dobrze płatną pracę o wysokim potencjale rozwoju zawodowego? W takim razie Akademia Morska to słuszny wybór! Uczelnia kontynuuje działalność Państwowej Szkoły Morskiej (1947 r.)i Państwowej Szkoły Rybołówstwa Morskiego (1962-1967), a jako szkoła morska, podlega Ministerstwu Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Przyszłym studentom Akademia Morska proponuje 3 wydziały i takie kierunki jak: logistyka, transport, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, geodezja i kartografia, nawigacja, geoinformatyka i oceanotechnika.

Pomorski Uniwersytet Medyczny

Jeśli masz w planach medyczne studia, Szczecin z pewnością nie sprawi Ci zawodu. Na tutejszym Uniwersytecie Medycznym (rok zał. 1948) masz do wyboru 4 wydziały: Lekarski, Lekarsko-Biotechnologiczny i Medycyn Laboratoryjnej, Lekarsko-Stomatologiczny oraz Wydział Nauk o Zdrowiu. Na uczelni możesz studiować najbardziej oblegane kierunki, w tym lekarski, lekarsko-dentystyczny, dietetykę, fizjoterapię i farmację.

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Ta bardzo młoda uczelnia (rok zał. 2009) powstała z połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej. Uniwersytet pozwala wybierać spośród ponad 40 kierunków, w tym wielu ciekawych i niszowych dziedzin, takich jak: kynologia, wzornictwo, teleinformatyka, odnawialne źródła energii, rybactwo czy… uprawa winorośli i winiarstwo.

Akademia Sztuki w Szczecinie

Jeśli kierunki techniczne to nie Twoja bajka i chcesz podjąć artystyczne studia, Szczecin proponuje Ci naukę na Akademii Sztuki. W odróżnieniu od innych polskich uczelni tego typu, szczecińska AS jako jedyna oferuje zarówno kierunki muzyczne (wokalistyka, edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, instrumentalistyka), jak i kierunki sztuki wizualnej (malarstwo, grafika, architektura wnętrz).

Uniwersytet Szczeciński

Rozważając studia w Szczecinie, nie możesz pominąć Uniwersytetu Szczecińskiego (1984 r.). Zanim zdecydujesz się na tę uczelnię, musisz mieć skonkretyzowaną ścieżkę kariery – US daje Ci do wyboru 10 wydziałów i ponad 80 kierunków. Oprócz nauk ścisłych, humanistycznych, ekonomicznych, prawa i filologii, możesz studiować tu wychowanie fizyczne i teologię. Uniwersytet Szczeciński proponuje również studia międzynarodowe (Marine and coastal geosciences), realizowane wspólnie z Uniwersytetem w Greifswaldzie i z Instytutem Badań Bałtyku w Warnemünde.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ