Bardzo duża część firm upada w bardzo szybkim czasie. Eksperci, którzy są odpowiedzialni za prawidłowe funkcjonowanie firm czasami się mylą. Utalentowani liderzy nie zawsze potrafią poprowadzić swoją firmę w kierunku sukcesu. Wszystkie te sformułowania są smutne, ale jest to rzeczywistość którą warto jest znać, aby nie popełnić błędu podczas zakładania czy prowadzenia biznesu. przygotowując odpowiedni biznesplan lub analizę SWOT, powinniśmy starać się, aby informacje były rzetelne oraz zgodne z rzeczywistością. Tylko w ten sposób mamy szansę na sukces. W innym wypadku, jeżeli nasz biznesplan będzie idealny, ale niekoniecznie zgodny z prawdą, nasze starania są z góry przewidziane.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/biznes/

Trzy fakty, o których nie mieliście pojęcia w biznesie

1. Większość startujących firm upada

Tymczasowe organizacje czy też młode inwestycyjne przedsiębiorstwa, które poszukują modelu biznesowego zapewniającego im zyski, z reguły upadają. Z danych wynika, że około 30% młodych firm upada w pierwszym roku ich działalności. Firmy, które przetrwają zaledwie 5 lat na rynku to niecała 1/3. Przyczyn tego typu niepowodzeń jest naprawdę cała masa.

O czym warto więc pamiętać?

Musimy liczyć się z tym że otwierając nowy biznes, ryzykujemy. Musimy włożyć w to tak dużo sił oraz naszego czasu, aby przygotowanie było gruntownie przemyślane oraz odpowiednio zorganizowane. Naturalną rzeczą, jest to że myślimy, że to nasza konkurencja splajtuje, a nie my. Wydaje nam się przecież, że mamy lepszy biznes plan, lepszy pomysł na marketing internetowy oraz oferujemy lepszy produkt. Tutaj możemy przypomnieć sobie słynne spostrzeżenie, że 90% kierowców uważa się lepszy od średniej i sami wysnuć odpowiednie wnioski.

2. Eksperci to też ludzie, którzy się mylą

Osoby, istniejące w życiu politycznym czy też gospodarczym, które możemy zaobserwować w telewizji, Sprawiają wrażenie bardzo wiarygodnych. Może się jednak okazać że ich prognozy są warte tyle, co nieco lepiej o czytanego przeciętnego Kowalskiego. Idealnie ilustruje to doświadczenie psychologa Philapa Tetlocka, który przeprowadził badanie na 284 ekspertach z dziedziny polityki oraz gospodarki.

Badanie polegało na tym, że eksperci zostali poproszeni o ocenienie prawdopodobieństwa zaistniałych pewnych wydarzeń niedalekiej przyszłości. 

Do wyboru mieli trzy warianty:

• Brak zmian

• Wzmożenie zjawiska

• Osłabienie zjawiska

Jak możemy się domyślić, naukowiec zebrał ponad 80% prognoz, które okazały się katastrofalne dla ekspertów.

3. Idealni liderzy, nie mają wpływu na sukces firmy

Rzeczywistość nie jest taka kolorowa, jakbyśmy sobie tego życzyli. Działania dyrektorów, managerów odcinek a także liderów mają wpływ na wyniki danych spółek, ale nie w takim stopniu jak nam się wydaje. W tym wypadku również zostało przeprowadzone badanie kropka polegało ono na zestawieniu dwóch podobny firm. Jedna z nich posiadała lepiej zarządzającego dyrektora. Wynik naukowej analizy jednak zaskoczył wszystkich. Lepszy manager prowadził firmę do sukcesu w ok. 60%, czyli tylko o 10% częściej niż w przypadku losowego menadżera.

Zobacz też: http://www.klinikafinansowa.pl/jak-napisac-biznesplan/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ