Ciekawe kierunki studiów nie gwarantują ani pracy, ani wysokich zarobków, ani nawet poparcia rodziców. To propozycje niszowe, niezbyt popularne wśród studentów i o wąskiej specjalizacji. Niemniej, dzięki nim masz szansę wyróżnić się unikalnymi umiejętnościami i wiedzą, co może zapewnić Ci konkurencyjność na rynku pracy. A oto kilka interesujących ofert polskich uczelni.

Tyflopedagogika – dla zainteresowanych pracą z niepełnosprawnymi

Tyflopedagogika to kierunek studiów podyplomowych, które możesz odbyć m.in. w  Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej czy Collegium Da Vinci w Poznaniu. Absolwent tego kierunku uzyskuje kompetencje do pracy z dziećmi słabo widzącymi lub niewidomymi, w tym: nauczania, prowadzenia zajęć rewalidacyjnych, udzielania wsparcia psychologicznego i sprawowania opieki. Po tyflopedagogice możesz pracować w ośrodkach szkolno-wychowawczych dla dzieci niewidomych, szkołach integracyjnych oraz poradniach psychologiczno-pedagogicznych lub specjalistycznych.

Problemy behawioru psów – dla miłośników czworonogów

Podobnie jak inne ciekawe kierunki studiów, również problemy behawioru psów to studia podyplomowe, przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych (weterynaria, zootechnika, psychologia). Osoby zainteresowane pracą „psiego psychologa” powinny zgłosić się do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Absolwenci tego kierunku mogą świadczyć usługi doradcze w zakresie zachowania psów i układania czworonogów sprawiających problemy. Behawiorysta może również prowadzić treningi i szkolenia psów, a także brać udział w procesach adopcyjnych psów bezdomnych.

Technologia drewna – nie tylko dla stolarzy

Ciekawe kierunki studiów są dostępne także dla maturzystów – technologia drewna obejmuje kształcenie na poziomie studiów I stopnia (inżynierskie) oraz studiów II stopnia. Studia inżynierskie są dostępne na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Studia II stopnia oferuje Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Po technologii drewna student zyskuje kompetencje do pracy w przemyśle drzewnym – tartacznictwie, zakładach stolarskich, przy produkcji mebli itp. Absolwent tego kierunku może szukać zatrudnienia także w biurze projektowym, szkole zawodowej, przedsiębiorstwach budowlanych, stoczniach oraz przemyśle maszynowym.

Joga  – „podyplomówka” dla spragnionych relaksu i wyciszenia

pexels-photo-460307Joga to kolejny ciekawy kierunek studiów, adresowany jedynie dla absolwentów uczelni wyższych, a szczególnie osób, które potrafią wykonywać asany i mają doświadczenie w tej dziedzinie aktywności fizycznej. Studia na kierunku relaksacja i joga są dostępne m.in. w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudzkiego w Warszawie, natomiast Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości oferuje jogę w profilaktyce i terapii oraz jogę i ajurwedę. Studiowanie jogi zapewni Ci kwalifikacje do prowadzenia zajęć z zakresu hatha jogi, jak również przygotują Cię do prowadzenia terapii ruchowej oraz otwarcia własnej szkoły jogi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ