Im więcej, jako konsumenci otrzymujemy możliwości płatności internetowych, tym więcej pytań i wątpliwości pojawia się w naszych głowach. Wirtualne przelewy w Internecie mogą wiązać się z rzeczywistymi pułapkami – nie zawsze jesteśmy w stanie wychwycić wszelkie nieprawidłowości, które mogą przysporzyć nam nie lada problemów. Dziś chcielibyśmy przedstawić Państwu, kilka sposobów, które ułatwią płatności i sprawią, że pieniądze trafią do celu.

Gotówka nadal popularna

Wbrew pozorom, okazuje się, że Polacy nadal najchętniej płacą za zakupione towary w Internecie, przy użyciu gotówki. Zaskakujące – bo aż ponad 60% Polaków wybiera płatność gotówkową kurierowi, listonoszowi czy też na poczcie, w momencie odebrania przesyłki. Powodem takiego zachowania jest nic innego, jak większe poczucie bezpieczeństwa – co jak się okazuje, nie zawsze jest aż tak bezpieczne. Ponadto, płatność gotówkowa wiąże się z poniesieniem dodatkowych kosztów.

Poza gotówką, popularną metodą jest również dokonywanie płatności za pomocą kart kredytowych czy też wirtualnych kart. Nie jest to, również najbezpieczniejsza forma dokonywania płatności, jednak, jeśli zachowamy czujność, będziemy dokonywać zakupów w wiarygodnych sklepach to używanie wszelkiego rodzaju kart do płatności będzie bezpieczne. Warto z nich korzystać, zwłaszcza w przypadku zakupów w sklepach zagranicznych, gdyż może to być jedyna dostępna dla nas forma płatności.

Płatności przy użyciu przelewów ekspresowych

Najpopularniejszą i najbezpieczniejszą formą elektronicznych płatności okazuje się być, w opinii polskich internautów, dokonywanie przelewów błyskawicznych za pomocą serwisów takich jak przelewy24.pl. Wybranie przelewu ekspresowego, jako formy płatności po dokonanych zakupach, sprawia, że sklep internetowy przenosi nas automatycznie na stronę naszego banku. Automatycznie również przesyłane są wszelkie dane, niezbędne do dokonania transakcji. Wystarczy, że zalogujemy się na nasze konto i potwierdzimy jego wykonanie za pomocą hasła jednorazowego, kodu SMS bądź tokena. Płatności przy przelewach ekspresowych, są więc dokonywane tak samo jak wszelkie inne przelewy z naszego konta.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ