Inwestowanie w nieruchomości niezmiennie jest opłacalnym, w związku z czym budzi niemałe zainteresowanie wśród tych, którzy zamierzają pomnożyć swoje oszczędności. Najczęściej jednak kupujemy je z myślą o wynajmie. Ten z kolei nie zawsze jest dla nas tak bardzo opłacalny, jak zakładaliśmy na początku. Problemy z lokatorami są wpisane w pewnego rodzaju ryzyko, którego nie sposób uniknąć. Prędzej czy później trafią się nam tacy najemcy, którzy zdemolują naszą własność, będą uciążliwi dla sąsiadów, albo też nie będą regulowali należności. Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja w przypadku inwestowania w mieszkania do remontu.

Kupno mieszkań z drugiej ręki, które wyraźnie wymagają remontu jest nie tylko opłacalne, ale też pozwala na większy zarobek. Zauważmy, że bardzo często można je nabyć biorąc udział w licytacji, a to sprawia, że ich cena jest znacznie niższa od rynkowej. Z tego punktu widzenia mamy już realną oszczędność, którą można spokojnie przeznaczyć na remont.

W tego rodzaju inwestycjach koniecznie należy podjąć współpracę z solidną firmą remontową, która prace przeprowadzi dokładnie i terminowo. Naturalnie, chcąc, by mieszkanie było przygotowane do sprzedaży jak najszybciej musimy nieustannie doglądać postępu prac. Dodatkowo, koniecznie zadbajmy o kontakt do dobrych dostawców, którzy zaproponują nam sowite rabaty. Mieszkanie remontujemy zgodnie z obowiązującymi trendami, aczkolwiek stylistyka musi być na tyle uniwersalna, by trafiła w gusta większości potencjalnych klientów. Remont ma nie tylko odświeżyć mieszkanie, ale spowodować realne i niemałe podniesienie jego wartości, a tym samym nie może być wykonany pobieżnie czy przy użyciu tandetnych materiałów.

Inwestując w mieszkania do remontu możemy być pewni, że kwota nie tylko się zwróci, ale będzie wzbogacona o sowite wynagrodzenie za naszą pracę. Ten model inwestycji działa niczym doskonałe naczynia powiązane. Po jednej transakcji sprzedaży możemy pozwolić sobie na kupno kolejnego mieszkania, później na dwa i kolejne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułInwestycja w wino
Następny artykułJak zarobić pierwszy milion?
Redakcja lepszalokata.pl

Finansami interesuje się od 6 lat, w tym czasie dowiedziałem się mnóstwa ciekawych rzeczy, którymi dzielę się na blogu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ