Wiele osób rozważających emigrację zarobkową do Anglii, poszukuje ofert z zakwaterowaniem. Nic w tym dziwnego – wszak w ten sposób upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu. Znajdziemy zatrudnienie i nie będziemy martwić się o lokum, ponadto zaoszczędzimy na kosztach dojazdu. Niestety, samodzielne znalezienie pracodawcy w pakiecie z mieszkaniem, graniczy z cudem. Znacznie szybciej poradzimy sobie, współpracując z agencją pośrednictwa pracy. Jednak na rynku aż roi się od nieuczciwych i fikcyjnych agencji, które bez skrupułów wykorzystują osoby marzące o godziwej pensji wypłacanej w funtach.  Czy zatem uczciwa praca w Anglii z zakwaterowaniem jest możliwa?

Dlaczego warto szukać pracy w Anglii z zakwaterowaniem?

man-439040_1280Praca u zagranicznego pracodawcy za zakwaterowaniem to komfortowe rozwiązanie dla osób, które są zdane wyłącznie na siebie. Bez znajomych lub rodziny za granicą znalezienie taniego mieszkania może być trudne, zwłaszcza jeśli nie orientujemy się w zasadach panujących w danym kraju, tj. prawach lokatorskich, obowiązkach zarządcy budynku, legalnym wynajmowaniu lokalu. W dodatku musimy szybko znaleźć współlokatorów, aby nie wydawać całej pensji na lokum. Dzielenie mieszkania z obcokrajowcami może być bardzo uciążliwe, a nierzadko może sprowokować wręcz niebezpieczne sytuacje.

Jak już wspomnieliśmy, dużym plusem pracy w Anglii z zakwaterowaniem jest znaczne ograniczenie kosztów transportu. Nie wydajemy na benzynę, nie kupujemy biletów miesięcznych – chyba, że przemieszczamy się w celach urzędowych lub prywatnych. Dla wielu osób równie istotne będą udogodnienia związane z mieszkaniem u pracodawcy – nie musimy wstawać wcześniej, aby zdążyć do pracy, a powrót zajmie nam kilka minut. Ponadto w wielu przypadkach taki lokal będzie znacznie bardziej komfortowy niż standardowe mieszkanie o wysokiej rotacji lokatorów.

Kto znajdzie zatrudnienie w Anglii z zakwaterowaniem?

Oczywiście większość pracodawców woli, by pracownik mieszkał poza terenem miejsca pracy i opuszczał go niezwłocznie wraz z odbiciem karty zegarowej. Wówczas pracodawca nie musi znosić ewentualnych „wybryków” swoich podwładnych w czasie wolnym od pracy ani użerać się z formalnościami związanymi z wynajęciem lokali. Oferty pracy w Anglii z zakwaterowaniem należą do rzadkości i są skierowane głównie do:

  • specjalistów opieki medycznej – lekarzy, pielęgniarek, rehabilitantów
  • opiekunek w domach starości, hospicjach
  • salowych
  • opiekunek do dzieci
  • pracowników sezonowych w sadach, szklarniach i na farmach
  • pracowników branży hotelarskiej – pokojowych, recepcjonistów, pomocników
  • pracowników produkcji
  • osób sprzątających domy prywatne
  • budowlańców

Praca w Anglii z zakwaterowaniem to wyjątkowo kusząca perspektywa, dlatego nie brakuje nieuczciwych agencji, które każą sobie płacić słone prowizje za znalezienie takiej oferty i oczekują opłat z góry. Wystrzegajmy się też ogłoszeń od osób prywatnych, które obiecują pracę, a tak naprawdę mają nam do zaoferowania jedynie mieszkanie – zwykle po zawyżonej cenie wynajmu.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ