Jak na stolicę przystało, w Warszawie znajdziesz dostęp do wielu dobrych uczelni. Być może nasze państwowe uniwersytety nie brylują w światowych rankingach top, ale jest to spowodowane w dużej mierze kryteriami przyjętym w takich zestawieniach – np. bardzo dużą wagę przywiązuje się do ilości wspomnień w publikacjach naukowych w określonych miejscach. To oznacza, że poziom nauczania w polskich, w tym warszawskich, uczelniach może być wysoki – niezależnie od rankingów.

A jakie dokładnie Warszawa uczelnie ma do zaproponowania?

Warszawskie uczelnie publiczne

womens-2701154_1280Zacznijmy od uczelni publicznych, a więc państwowych, bezpłatnych uniwersytetów oraz akademii. Tutaj prym wiedzie Uniwersytet Warszawski, ale wielu studentów przyciąga także Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Z kolei osoby planujące karierę muzyczną, powinny wybrać się na Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina.

A co jeżeli, chcesz zostać lekarzem – co może wówczas zaoferować Warszawa? Uczelnie zorientowane w tym kierunku to przede wszystkim Warszawski Uniwersytet Medyczny. Z kolei osoby zainteresowane militariami lub inżynierią wojskowa, mogą wybrać się na Wojskowa Akademię Techniczną. Jeżeli zaś bardziej od kwestii technicznych interesują Cię sprawy strategiczne, taktyczne czy geopolityczne, lepszym wyborem będzie Akademia Sztuki Wojennej, do 2016 roku funkcjonująca jako Akademia Obrony Narodowej.

W stolicy znajdziesz również ciekawe propozycje dla osób pasjonujących się gospodarką i handlem. W tej kwestii oferuje Warszawa uczelnie takie jak Szkoła Główna Handlowa oraz Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego.

Natomiast przyszli programiści, inżynierowie budownictwa czy fizycy mogą wybrać się na Politechnikę Warszawską. Dla artystów ciekawą ofertę mają przede wszystkim Akademia Sztuk Pięknych oraz Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza.

A może bardziej od tych wszystkich obszarów interesują Cię sprawy duchowe? W takim wypadku możesz wybrać się do Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie lub na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego (który jednak nie jest skupiony wyłącznie na teologii).

Warszawskie uczelnie publiczne to również coś dla fanów bardziej aktywnego spędzania czasu w pracy. Przyszli sportowcy mogą się kształcić w Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego. Ciekawą propozycją jest także Szkoła Główna Służby Pożarniczej.

Niepubliczne uczelnie w Warszawie

Nie sposób opisać wszystkich uczelni w Warszawie o charakterze niepublicznym. Jeśli jednak planujesz edukację w prywatnej szkole, pod uwagę z pewnością warto wziąć Akademię Leona Koźmińskiego, której kierunki skoncentrowane są na ekonomii, prawie oraz naukach humanistycznych oraz Uczelnię Łazarskiego, specjalizującą się w prawie, ekonomii, finansach, biznesie, dyplomacji oraz politologii. Humanistów chętnie przywita także równie popularne Collegium Civitas – tutaj znajdziesz m.in. instytut Filozofii, Historii, Sztuki, Studiów politycznych oraz Slawistyki. Wartościowym wyborem okaże się także SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, specjalizujący się w kulturoznawstwie, literaturoznawstwie, prawie i socjologii oraz psychologii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ