Z dyplomem kosmetologa możesz świadczyć usługi kosmetyczne w cudzym lub własnym salonie urody. Jednak kierunek ten daje znacznie szersze możliwości – możesz pracować w gabinecie dermatologicznym, klinice medycyny estetycznej, a nawet w koncernach farmaceutycznych i kosmetycznych. Jako magister kosmetologii zdobywasz uprawnienia do prowadzenia własnego zakładu kosmetycznego, ale również do asystowania przy zabiegach i pracy z pacjentami. Jednak jeśli chcesz wyróżnić się na rynku pracy, dyplom magistra może nie wystarczyć. Unikalną wiedzę i ponadprzeciętne kompetencje zapewnią Ci dopiero studia podyplomowe – kosmetologia to jeden z tych kierunków, które zapewniają szeroki wachlarz specjalizacji.

Gdzie na studia podyplomowe z kosmetologii?

Atrakcyjna oferta uczelni zapewnia duże możliwości rozwoju i wybrania ciekawej specjalizacji. Gdzie możesz wybrać się na studia podyplomowe z kosmetologii? Oto niektóre propozycje publicznych i prywatnych uczelni:

  • Wyższa Szkoła Zawodowa Łódzkiej Korporacji Oświatowej, np. chemia technologii kosmetycznych
  • Bydgoska Szkoła Wyższa, np. dermatologia w kosmetologii
  • Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, np. kosmetologia z elementami podologii
  • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, np. kosmetologia dla lekarzy
  • Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Lublinie, np. kosmetologia w medycynie przez Internet
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku, np. menedżer kosmetologii
  • Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie, np. odnowa biologiczna
  • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy, np. wizaż, charakteryzacja i stylizacja

Dla kogo studia podyplomowe z kosmetologii?

pexels-photo-264870Choć dyplom magistra kosmetologii z pewnością może być przepustką do ciekawych miejsc pracy, studia podyplomowe pozwalają na uzyskanie wąskiej specjalizacji np. kosmetologii medycznej, podologii, SPA& Wellness, odnowy biologicznej i balneoterapii czy nowoczesnego wizażu.

Kosmetologia należy do tych dziedzin, które wymagają systematycznego doszkalania, zgodnie ze zmieniającymi się trendami. Dotyczy to zarówno kosmetologów pracujących na etacie, jak i prowadzących własną działalność. Ci ostatni często wybierają się na studia podyplomowe z kosmetologii z uwagi na chęć rozszerzenia swojej oferty i zyskania nowych uprawnień. Na ten rodzaj studiów decydują się również osoby, które chcą zmienić branżę, np. z typowo kosmetycznej na podologię czy trychologię. Dodatkowe wykształcenie będzie również mile widziane przez pracodawców w ośrodkach SPA&Wellness, klinikach medycyny estetycznej czy ekskluzywnych salonach urody.

Niejednokrotnie to właśnie specjalizacja przesądza o zatrudnieniu kandydata. Przykładowo, jeśli firma kosmetyczna ma do wyboru magistra kosmetologii lub absolwentkę kosmetologii i marketingu produktu kosmetycznego, znacznie większe szansę na pracę ma druga kandydatka. Zyskanie dodatkowych kompetencji przez studia podyplomowe z kosmetologii zapewnia większą konkurencyjność na rynku pracy i ułatwia podjęcie pracy w zagranicznych klinikach czy centrach urody.

[Głosów:2    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ